Sari la conținut

Honda CBR 125R


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E clar , daca la whellie nu ai pus-o jos (oricum mai greu cu 125 sa te dea peste cap) sigur la stoppie o sa cazi in cap.

Oricum bafta la incercare si vezi ca e cam umed pe jos.

:moron:

 

Hmm de 3 ori era sa cad cand faceam wheelie o data mi a alunecat roata de fata dar nu am cazut (mi-a derapat)

2. am turat-o prea mult cam pe la 12 mii de turatii si am dat drumu la ambreaj brusc :ok: si era sa cada peste mine dar si aci am reusit sa o redresez

3. eram cu 2 pers pe ea si eu am crezut ca sunt in a 3 a am vrut sa plec mai tare ca mergem incet pe bulevard si defapt eram in a doua am turat-o eu pe la 8 mii de ture si am dat drumu la ambreaj si tzeapa ca nu era in a 3-a ci in a 2-a si am schimbat din a 2-a in a-1-a si pasageru din spate cum era el un pik mai grasut imediat hop pe o roata si era sa ma dea pe spate dar am scapat si aici cu basmaua curata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regrete enorme zic ca astea sunt ultimile poze pe acest an :baldy: :moto: :eek: am bagat-o la hibernat!! am deja o zi de cand nu am iesit cu ea, si vreu sa zic ca e super naspa senzatia ca eu de cand am luat permisu nu a trecut zi sa nu o scot si acum e super naspa fara ea :lol: :ok: :moron:

post-5265-1131753167_thumb.jpg

post-5265-1131753238_thumb.jpg

post-5265-1131753302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regrete enorme zic ca astea sunt ultimile poze pe acest an :kiss: :lol: :hug: am bagat-o la hibernat!! am deja o zi de cand nu am iesit cu ea, si vreu sa zic ca e super naspa senzatia ca eu de cand am luat permisu nu a trecut zi sa nu o scot si acum e super naspa fara ea :ok: :moron: :baldy:

 

 

Man, am vazut pozele, si felicitari! :D Am vazut si ce au scris unii si altii! Foarte bine ca ai postat si ne-ai aratat poze! Ce nu inteleg este... :lol: daca nu le plac pozele, de ce mai fac comentarii rautacioase??? Sa intre si sa iasa!!! Fac unii comentarii de zici ca i-a fortat cineva sa se uite si sa regrete gestul facut! :eek:

 

Aiurea... Am mai vazut comentarii din astea pe forum... La urma urmei, d'aia postam aici, ca sa ne laudam si noi cu ce am mai facut si asa mai departe! Si se trezesc unii sa strice distractia omului...

 

Iar cu hibernatu'??? Asa repede??? Pana nu cade zapada nu o las p'a mea...

 

P.S. - chiar si azi am iesit (desi a plouat un pic...)

 

Bafta la toti si SA SE TERMINE CU VREMEA ASTA...

 

 

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, am vazut pozele, si felicitari! :moto: Am vazut si ce au scris unii si altii! Foarte bine ca ai postat si ne-ai aratat poze! Ce nu inteleg este... :lol: daca nu le plac pozele, de ce mai fac comentarii rautacioase??? Sa intre si sa iasa!!! Fac unii comentarii de zici ca i-a fortat cineva sa se uite si sa regrete gestul facut! :moron:

 

Aiurea... Am mai vazut comentarii din astea pe forum... La urma urmei, d'aia postam aici, ca sa ne laudam si noi cu ce am mai facut si asa mai departe! Si se trezesc unii sa strice distractia omului...

 

Iar cu hibernatu'??? Asa repede??? Pana nu cade zapada nu o las p'a mea...

 

P.S. - chiar si azi am iesit (desi a plouat un pic...)

 

Bafta la toti si SA SE TERMINE CU VREMEA ASTA...

 

 

 

:ok:

 

La hibernat total nu am bagt-o :D dar oricum nu mai ies zilnic cu ea cum ieseam :eek: de exemplu ieri am dat o fuga pana la arc si inapoi acasa asa pe la 8 eram la arc si ma prins ploaia pe drum de ma facut fleasca din cap pana in picioare... :baldy:

 

In legatura cu posturile astea aiura eu zic ca este si invidia mare pe aici sau mai sunt POST WHORE care nu stiu cum sa fac cat mai mult posturi, aaa .... si a mai zis luc si bine a zis aici a inceput sa se discute numai ca viteza ucide ca a depasit limita legala cu moto in oras si chestii dastea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo tata te felicit!!! :moron: si mie mi-au placut pozele si mai ales ca tot a fost facut "cu cap"(echipament si tot ce trebuie) :ok:

si nu te intrista ca trece rpd anotimpul friguros si vine vara!!1 eee,atunci sa vezi !!

bafta in continuare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shi....

 

:baldy:

 

In unele poze parca tii picioarele pe scarita de la pasager cand mergi intr-o roata... :moto:

Cine a zis ca e imposibil sa mergi pe o roata cu 125 cc?!?Ia uite ce poate Mokus cu 50 cc..

"Stunt riding Hungary style with Mokus"

 

Nu tot ce zboara se mananca!!! Deobicei toti care fac scamatori au motociletele modificate!!!!

Cu mici modificari poti sa faci motocicleta sa mearga mai bine pe o roata decat pe doua!!!

 

Se pot face scamatorii si cu o motocicleta normala dar nu este indicat, de aceea au sarit toti pe tine..

 

In rest super pozele, chiar e bine ca sunt amatori de genul acesta si pe la noi!!!

Intradevar toti vorbesc aici pe forum de mers in oras max 50 km/h, si echipament obligatoriu..etc..etc..

Daca ne-ar interesa chiar asa de tare siguranta nu ne-am mai da pe doua roti!! am avea numai Jeepuri!!

 

In rest mai poti sa exersezi!! Daca iti place de ce sa nu te dai pe o roata?

:lol: :ok: :moron:

post-5301-1131918985_thumb.jpeg

post-5301-1131919000_thumb.jpg

post-5301-1131919012_thumb.jpg

post-5301-1131919023_thumb.jpg

post-5301-1131919037_thumb.jpg

post-5301-1131919049_thumb.jpg

post-5301-1131919063_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy:

 

In unele poze parca tii picioarele pe scarita de la pasager cand mergi intr-o roata... :D

Cine a zis ca e imposibil sa mergi pe o roata cu 125 cc?!?Ia uite ce poate Mokus cu 50 cc..

"Stunt riding Hungary style with Mokus"

 

Nu tot ce zboara se mananca!!! Deobicei toti care fac scamatori au motociletele modificate!!!!

Cu mici modificari poti sa faci motocicleta sa mearga mai bine pe o roata decat pe doua!!!

 

Se pot face scamatorii si cu o motocicleta normala dar nu este indicat, de aceea au sarit toti pe tine..

 

In rest super pozele, chiar e bine ca sunt amatori de genul acesta si pe la noi!!!

Intradevar toti vorbesc aici pe forum de mers in oras max 50 km/h, si echipament obligatoriu..etc..etc..

Daca ne-ar interesa chiar asa de tare siguranta nu ne-am mai da pe doua roti!! am avea numai Jeepuri!!

 

In rest mai poti sa exersezi!! Daca iti place de ce sa nu te dai pe o roata?

:lol: :ok: :moron:

 

Tin piciorul din dreapta la scarita de la pasager ca a mea este rupta a intrat unu cu masina in mine .

A mea e pe moment stock dar vreau peste iarna sa ii iau o toba de carbon un filtru de aer...

Cine stie azi un pik maine mai mult si pe la 25+ ani sa ajung un stunt rider :eek:

In legatura cu ce se discuta pe forumul asta viteza, echopament nush pana la urma este viata ta si tu alegi ce sa faci cu ea.. :moto:

 

Apropo imi plac pozele sunt tari rau :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie azi un pik maine mai mult si pe la 25+ ani sa ajung un stunt rider :ok:

 

Stii cate oase rupte si tije iti trebuie ca sa fii un stunt rider adevarat. > Multe.

Dar daca vrei si iti place depinde doar de tine sa ai rabdare cu stunt-urile, motocicletele rupte si accidentarile.

Bafta!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo si respectele mele tuturora care "au facut misto de baiatul asta "...bravo baieti ..nu stiu care e problema cu voi .....(complex , ciuda, ce dracu poate fiii..)..ce e asa de greu sa intelegeti ca unor pur si simplu le plac chestiile astea...si oricum multi au si facut din astea ...singura diferenta e ca el a fost mai mandru de asta......si a vrut sa impartaseasca cu cineva...pacat ca nu a avut cu cine....

 

toate "shi"-urile astea spun mult despre voi ...oricum daca ar fi un post despre de ex. Christian Pfeiffer toti ati fi zis uaaa ce beton ii ala.......aplaude ..pupincurisme ..etc....("mentalitate beton")

 

un raspuns ca de ex :

 

Bravo baiete ...incearca asta cu echipament si intr-un loc unde nu e nimeni ...(daca asta ii place omului)

ar fi fost de ajuns...

oricum fiecare cu ale lui...nu stiu cati ani are baiatul oricum ..dar sunt convins ca 99% din voi daca ati fi avut motor la varsta lui ati fi facut la fel ...

 

N-am cu nimeni nimic personal ...nu am citit decat raspunsurile voastre nu si numele celor care le-au facut ....

need no aswer pls to this post ...........

Editat de bnoyz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d-l cobraart... ne-am mai "ciondanit" pe forum. oricum... sper ca nu avem probleme... poate discutam dak ajungi pe la arc si prin corin miercuri seara... vezi "pe viu" pe catziva dintre forumishti la un suc/BR fara alcool :lol:

 

fiind total obiectiv ash putea spune ce am observat io la posturile ce au urmat pozelor tale: "batranii", cei cu ceva zeci de mii de km in spate nu au prea fost de acord cu "nebunelile" si au incercat sa te modereze. au existat si catziva care te-au felicitat si te-au sfatuit sa continui in parcari si cu echipament. dar si o gramada de pustii la care apare la motor : "o sa fie rs 125/cbr 125" ... ei sunt impresionatzi (ca shi gagicile) doar de imagine de motociclist rau, dar nu shtiu ce inseamna sa cazi sau sa redresezi cand pierzi aderentza pe spate... filtreaza si tu opiniile si fa cum crezi ca e mai bine.

 

acum ca ai si carnet!! :ok:

 

PS: oricum cascadoriile astea consider (repet: io consider) ca ar trebui facute cu o motocicleta de cros/enduro neinmatriculata, pe camp/parcare. avantaje: nu spargi carene sau zgarii un motor nou (cum e cbr-ul tau), dak il strici vei mai avea cu ce sa te dai pe strada. dezavantaj: mai trebuie sa mai cumperi inca o motoreta :moron:

 

take care!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg dar eu cand am facut chestiile alea nu le-am facut in trafic sau undeva cu lume, copii, etc... eram doar eu si cel ce a facut poze si nu am pus viata in pericol a nimanui doar a mea...

ps: cand nu esti de acord spui "SHI...."?? eu nu cred... ca daca nu erau de acord cu ce am facut eu ziceau altceva ca doar daia sunt "batranii" dadeau un sfat ba nu mai face asa ca nu stiu ce.... sau eventual puteau sa zica uite ce faci daca iti fuge spatele fa aia si aja.... dar totusi :lol:

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca omul vrea sa faca cascadorii sa le faca. Nu inteleg de ce ne facem atatea griji pentru om. Se va cuminti cand se va intampla... (ce speram sa nu se intample). Tata vrea sa-mi scoata motoarele din cap si nu reuseste. E de apreciat ca vrea sa se asigure ca am tot timpul echipamentul pe mine...

Toate cele bune tuturor.

 

PS: Romania e o tara libera (teoretic, practic e pe dracu) si fiecare trebuie lasat sa faca ce vrea atata timp cat numai pielea lui e in joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAD HAIR DAY puya :lol:

 

 

XCS911 tare faza cu tatal tau.... dar nu stiu cat de rar este cazul acesta mama a fost de acord cu moto si echipament complet (care tocmai am dat comanda) si tata nu a fost de acord cu toate ca lui ii plac

 

Am inteles conceptu acesta "batranii motociclismului" vor sa te anunte din timp ce o sa se intample daca faci 'nebunii" cu moto, cum este vorba aia "EU AM FOST CA TINE, TAR TU CA MINE!" dar imi place, si sunt de acord si stiu ca trante o sa iau daca o mai tin aja 100%

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor, maine fac looping cu un HD cu aterizare la punct fix si vin cu o galerie de gajici ca sa ma vada si sa ma incurajeze ca este io ciumece!!banana: , iar poimaine incerc cu o trotineta .

 

P.S: mosule, pot sa ma exprim liber oricum vreau eu, si nu trebuie sa fiu de acord cu ce faci tu , pentru ca prin tampeniile astea le dai apa la moara la alti pustani care viseaza hayabuse si îi vad maine poimaine ca sunt in 4 scanduri, in loc sa invete sa mearga civilizat si PRUDENT pe starda,.

Iar daca mi se pare ca unu face un topic ca sa arate ce mare meseriash e el i-o zic in fata ca zbenguieli de astea am mai vazut iar forumul e plin, iar pe mine unul nu ma impresionezi, si vezi tu ca mai sunt si alti rideri cu experienta care sunt in asentimentul meu.

Eu iti doresc sa nu-ti iei vreo cazatura, desi asta te-ar mai potoli. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a cerut cineva parerea?? Nu iti place ce vezi nu te uita nu te obliga nimeni sa postezi!!!!

 

In momentul in care pui pe forum inseamna ca te expui parerilor userilor. Iar critici primeshti mai ales cand te dai "grande" deshi eshti la inceput de drum.

Sunt multzi de pe forum care fac tot felul de acrobatzi la care tu nici nu te gandeshti shi nu mai trambitzeaza asha ca tine. Tu ai considerat ca daca ai mers 1 m pe o roata trebuie sa shtim totzi de pe forum - parerea mea: ai intrat cu stangul in lumea moto. Mergi prudent shi evita sa faci astfel de acrobatzii in trafic shi ai shanse mari sa cashtigi respectul celorlaltzi motociclishti. Vrei sa faci motociclism sportiv - inscriete la un club sportiv sau contacteaza-i pe cei ce practica acest sport. Restul sunt doar abureli.

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care pui pe forum inseamna ca te expui parerilor userilor. Iar critici primeshti mai ales cand te dai "grande" deshi eshti la inceput de drum.

Sunt multzi de pe forum care fac tot felul de acrobatzi la care tu nici nu te gandeshti shi nu mai trambitzeaza asha ca tine. Tu ai considerat ca daca ai mers 1 m pe o roata trebuie sa shtim totzi de pe forum - parerea mea: ai intrat cu stangul in lumea moto. Mergi prudent shi evita sa faci astfel de acrobatzii in trafic shi ai shanse mari sa cashtigi respectul celorlaltzi motociclishti. Vrei sa faci motociclism sportiv - inscriete la un club sportiv sau contacteaza-i pe cei ce practica acest sport. Restul sunt doar abureli.

:moron:

 

In trafic este cu totul altceva cum merg!!! dar cred ca am mai scris asta si mai sus unde i am dat pe o roata NU ERA IN TRAFIC, aveam echipament complet.....deci :baldy: nu inteleg de ce am pasit cu stangul in lumea moto???? eu oficial am permis de 4 luni dar de la 10 ani am mers pe moto si in orash si in afara si asta conteaza mult. Ma repet in trafic merg normal fara nici o acrobatzie :eek:

Si pana la urma forumul asta e facut doar sa discutam accident sa fim prudenti si chestii??? atata timp cat nu am o categorie POZE nu am stiut unde sa il pun si am cam exagerat cu numele topicului :moto:

:lol:

 

Gata fratilor, maine fac looping cu un HD cu aterizare la punct fix si vin cu o galerie de gajici ca sa ma vada si sa ma incurajeze ca este io ciumece!!banana: , iar poimaine incerc cu o trotineta .

 

P.S: mosule, pot sa ma exprim liber oricum vreau eu, si nu trebuie sa fiu de acord cu ce faci tu , pentru ca prin tampeniile astea le dai apa la moara la alti pustani care viseaza hayabuse si îi vad maine poimaine ca sunt in 4 scanduri, in loc sa invete sa mearga civilizat si PRUDENT pe starda,.

Iar daca mi se pare ca unu face un topic ca sa arate ce mare meseriash e el i-o zic in fata ca zbenguieli de astea am mai vazut iar forumul e plin, iar pe mine unul nu ma impresionezi, si vezi tu ca mai sunt si alti rideri cu experienta care sunt in asentimentul meu.

Eu iti doresc sa nu-ti iei vreo cazatura, desi asta te-ar mai potoli. :kiss:

 

Hai ca exagerezi la faza asta am si spus cand am pus pozele sunt facute pe propia mea raspundere si sa nu incerce nimeni!!! Gata eu acum sunt ala care sunt vinovat ca au cazut 2,sau 3 ca s-au luat dupa mine poi atunci inseamna ca,cat este de mare netu asta si cu poze cu fel de fel de acrobatzii am fii toti morti pana acu nu?? :ok: NU am incercat sa ma dau mare cu toate ca asta s-a inteles am pus doar niste poze ca poate unora le plac si iar aduc la discutie subectiul asta toti vb numai de ce te face un moto mai bun sau sau ca viteza ucide da sunt in totalitate de acord cu topicurile astea si pt unii sunt de mare folos dar hai sa mai vb si despre altceva diferit decat astea

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...