Sari la conținut

Honda Cbr 125r!


Postări Recomandate

Nu ma refeream la asta..de exemplu ,la cel de 600cmc ,simti IMEDIAT si foarte vizibil orice greutate in plus si asta am verificat in cei aproape 14000km cat am cu el ,daramite pe un 125cmc?!?!....se simte diferenta enorma cu fiecare kg adaugat in plus ,se adauga secunde bune in plus :)

Intradevar la 1000 nu se simte mai deloc a doua persoana in plus ,dar eu ziceam de 600cmc ,ca sa nu mai vorbesc de 125cmc ,care simte imediat orice ,cel putin asa mi s-a parut mie :P

 

 

Ce diferente simti tu, ma?!?! :cheers: :ok: :) :crack: :crack:

 

Ce diferente simti tu, ma?!?! :crack: :crack: :crack: :crack: :crack:

 

PS: Mai lasa ma revistele ale baga K6-sele la circuit(e) .Mai bine iti luai chopper...dar cred ca gixxerul e pentru ochii lumii?! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

prea va agitati cu greutatea. imi zicea cineva sa nu pun nici un kg in plus pe un rs50 ca nu mai merge. merg cu prietena toata ziua si niciodata nu plec al doilea de la semafor. si am mers o data cu cineva care avea 100km si yo am 65. si o rezistat. greutatea maxima permisa ii 195. deci..sunt mult mai puternice motarele de 50 si 125 decat ziceti voi. nu inteleg care ii faza...

 

Nu pleci al doilea de la semafor pentru ca nu o calca nimeni. Daca ar conduce toti agresiv, sa vezi cum am ramane cu motoarele mici mai in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce diferente simti tu, ma?!?!
Din "experienta" care o am se simte oarece diferente intre 1000 si 600 sau 600 si 125...ca eu nu simt "diferente" de performanta VIZIBILE(sunt intradevar ,dar foarte mici) intre ,sa zicem ,honda cbr600rr si suzuki gsxr600 ,sau intre cbr1000rr si gsxr1000 ,asta tine de mine si nu sunt un "reiser" ca voi sa le stiu pe toate ,care trage mai bine ,care e varza ,care e super etc etc :crack: ....dar intre un 600 si un 125 isi da seama oricine de o diferenta foarte mare ,nu trebuie sa fii "reiser" sa-ti dai seama
PS: Mai lasa ma revistele ale baga K6-sele la circuit(e)
Daca am Audi sau Mercedes ,trebuie neaparat sa particip in DTM??? :ok: :) ....si pt ce sa-l bag la curse?!...ce castig?!....caderi libere la greu ,iar ca fun(cum tot incercati voi sa o bagati la inaintare) NU AM CU CINE sa am fun ,MULT MAI MULT fun am cu cei care isi vad lungul nasului si nu se cred "reiseri" ,sunt mult mai UMANI ,ca sa zic asa :crack:
Mai bine iti luai chopper...dar cred ca gixxerul e pentru ochii lumii?!
Nu e treaba magarului de unde beau oile apa ,nu crezi?....asta e problema ta majora ,de ce mi-am luat eu gixxer-ul?!?! :crack:

 

 

Ps:vezi ca mai are nevoie cineva de tras nasuri in dos ,ca sa-ti seteze si tie suspensia ,ca sa-ti mai arate niste trase ,ca sa te mai tii ca un catelus dupa el ....aaaahh ,scuze ,dupa EI....sa ai nasul si limba pregatite ca ai de dat multttttt :crack:

 

Pps: de aia te iubesc mai Razvanele si asa mult si iti simt lipsa de acasa.... :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am un tovaras are 100 kg si avea si el tot rs 125 el a mers cu a lui ia dat maxim 150 aproximativ. am luato eu pe a lui si iam dat 160. pe urma i-am dato pe a mea tot la fel 150 aproximativ deci greutatea conteaza si eu am 65 kg sa nu mai zic cand il urcam pe rs meu deabea mai plecam dupa loc si daca nici fostu meu rs nu fugea....bafta

 

deci diferenta de 30 kg=10 km:D

Editat de rss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Rar vezi un CBR la vinzare, dar dupa parerea mea pretul variaza de la 2.000 la 3.000 sau poate si mai mult depinde de stareai ei,km facuti,anul,etc...

 

salz...Alex :banana: ..Baia Mare...am si eu de ceva vreme Cbr 125...

Bre, de unde ti-ai luat plasa pentru carenele laterale?Oglinda de ce este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...