Sari la conținut

kilometrii?


Postări Recomandate

Am gasit o oferta la o cagiva mito ,insa problema e ca are cam multi kilometrii(40.000).Mai poate duce mult motoru?

Ia-ti gandul de la asa ceva..chiar daca zice vanzatorul ca are kitul schimbat ieri....mai cauta sigur vei gasesti ceva bun :drink:

Ps: Mai bine te orientezi spre 4 timpi

Editat de kuklux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai frate linistit ca 40 de mii nu e mult...a avut maxim 3 setur schimbate, care e problema ? daca s-a avut grija de ea nu ar trebui sa aibe probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti gandul de la asa ceva..chiar daca zice vanzatorul ca are kitul schimbat ieri....mai cauta sigur vei gasesti ceva bun :drink:

Ps: Mai bine te orientezi spre 4 timpi

prietene, nu uita cand cumperi o motoreta sa spui cati kilometri vrei sa aiba ca se aranjaza,cine naiba se mai uita la kilometri,sa mearga bine motorul asta conteaza.

Eu am dat un rs cu kitul nou si 4000 de km in bord cand ea de fapt avea vreo 20.000 si i-am zis omului,kilometri din bord sunt egali cu 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu kilometrii e irelevanta ( unii umbla foarte mult timp fara cablu , unii dau inapoi kilometrajul ) am vazut anunturi pe bikeshop in care o motocicleta se vindea din orasul X cu Y nr de km si dupa 2 luni aceiasi motocicleta din orasul Z cu T nr de km ( mai putini ) . Vezi mai bine daca din motor curge ceva ( ulei - apa ) verifica compresia ( daca nu are compresie sunt pot fi o gramada de cauze ) daca suna metalic etc. Daca te hotarasti mito iti pot spune unde sa te uiti cand o cumperi ( bine ca ar trebui ca si cel care o vinde sa fie de acord ) . Din ce an e motorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene, nu uita cand cumperi o motoreta sa spui cati kilometri vrei sa aiba ca se aranjaza,cine naiba se mai uita la kilometri,sa mearga bine motorul asta conteaza.

Eu am dat un rs cu kitul nou si 4000 de km in bord cand ea de fapt avea vreo 20.000 si i-am zis omului,kilometri din bord sunt egali cu 0.

te rog deschide(redeschide) un manual de aprilia rs 125 si citeste acolo cam cate ai de facut si schimbat la ea ca sa te tina 40000 km mai ales daca e full power si o sa iti schimbi parerea cum ca nu ar conta cati km are.Intre cagiva si rs banuiesc ca nu e vreo mare dif la intretinere.Si iti dai seama ca daca tu o iei la 40000 ca prima motocicleta o sa ai de tras nene nu gluma.

Si sa nu uitam intretinerea , pai daca baiatul asta isi ia cagiva mito la 40000 nici nu vreau sa ma gandesc cati banuti o sa bage in ea ca sa o mentina pe linia de plutire.

ps:am avut aprilia rs 125

ps2:2 timpi = batai de cap mai ales la motocicletele de genu asta

Editat de kuklux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ce vrei sa spui,dar cu 10.000 de km da mai bine :lol:

pai spune-i omului cu cagiva de 40.000 ca o vrei sa aiba 10.000 si sunt sigur ca ti-o rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man ia-ti cagiva si eu am cumparat unu care a avut km da-ti inapoi si l-am luat cu setul motor dus........Ma ia cam 150 200 de euro unu nou,..........uitete sa nu curga ulei sau apa.............vezi verifica daca are apa si ulei...........uitete si la partea electric.bine in rest nu o sa ai probleme..............si nu e asa cum zice lumea ca 2 t e bataie de cap daca ai grija o sa te tina..................dupa parerea mea Cagiva mito si Aprilia Rs dau clasa la tot ce e 125

Editat de speedbiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...