Sari la conținut

Modificare Sha


Ha0Tika
 Share

Postări Recomandate

O amica vrea sa-shi schimbe seaua , sa o faca de o singura persoana. Asa ca va intreb pe voi , poate shtitzi un maestru care se ocupa cu asa ceva prin Cluj sau Oradea. Ideea e ca trebuie facuta de la 0 pentru ca intentioneaza sa pastreze saua veche .

Ar mai fi o solutzie sa gasesca sa originala de Kawasaki en 500 c .

Atasez aici o poza cu motorul , poate o ajuta cineva.

post-381-1130054837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci chestia aia unde de obicei isi pune pisicuta (cea din poza :P )?

 

Niste detalii n-ar strica:

- o poza, daca ai, cu saua demontata. Sa se vada structura.

- materialul: piele sau inlocuitor? burete normal/industrial/izolir?

- pretentii pt. un model (poate ar merge ceva foarte simplu, mai simplu decat cel din poza, poate un caracter/o litera)

- cand sa fie gata?

 

 

Prietena ta (cea cu pisicuta) e din Oradea?

post-2094-1130082553_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Ce subtil ai fost Avent :banana: da da , chestia aia unde de obicei ishi pune pisicutza ( cea din poza ) :D ai ghicit :P

Amica mea este din Oradea si dupa cum spuneam in mesajul anterior , vrea o sea noua si sa o pastreze pe cea veche , just in case.

In curand o sa faca si poza cu seaua demontata ( modelul postat de tine e beton ) , de preferat ar fi sa fie din piele , buretele care-l recomanzi tu , iar gata trebuie sa fie prin martie.

Aici ai nr ei 0724573097 - miha ( cu m mic...asa s-a recomandat ) :crack: , sau daca doresti sa fii contactat , te rog sa-mi lasi nr tau.

Multumiri anticipate :huh:

:blink: Thanks Roby ca-mi pui pile :)

Editat de Ha0Tika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu dac va intereseaza pe careva dar am posibilitatea de a face rost de fibra de sticla (material si pasta)

destul de ieftin (50 parai) si ii cam destul pentru o sha, pot sa va spun si cum se prelucreaza si cum se toarna pe cadrul motorului, eu am facut deja vreo 2 pt motoarele mele

zicetzi-mi care suntezi interesatzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haotika, spune-i prietenei tale că iese mult mai ieftin dacă-Âşi cumpără de pe ebay de la nemți ce model vrea ea. Eu vroiam una de dragstar sau de virago din aceea din 2 bucăți Âşi grație lui TheBD mi-am cumpărat una aproape nouă (impecabilă) de Y. dragstar custom cu 60 de euro cu tot cu comision.

Ea poate să îÂşi ia Âşi ceva mai ieftin cum ar fi una de virago sau de Maruder-sunt cam 10-15 euro plus banca o duce pe la vreo 30 de euro.

Dacă-Âşi face de fibră+piele+manoperă nu iese în nici un caz mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...