Sari la conținut

Ducatisti


oresti m h
 Share

Postări Recomandate

Salut. In primul rand, iti aduc la cunostinta caci nu suntem singuri. In buc. sunt in clipa de fata peste 25 de ducati-uri. Un bun prieten are un 99 cu 800 km care la fel ca si mine incearca sasi termine rodajul. Daca continue sa ploua in weekend nu vom reusi. Eu incerc sa cumpar un al doilea duke. Cu putin noroc voi reusi. Ma bucura faptul ca Firma Ducati face ca proprietari sa simta cevaul acela comun, gen HD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Oresti ai reusit; nu de alta dar simteam eu ca este vorba de un "aliat". In alta ordine de idei... lasa" gen HD" :P si zi mai bine gen Ferrari ( sunt vecini cu Ducati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in vara am batut bucurestiul si nu am vzut decât un 600s(marius-otopeni) si un monster de 600 dark.edji are dreptate comparatia suna mai bine cu ferrari.eu am un 749.ramâne sa ne intâlnim la anul.edji,vezi ca pe 20dec vin in tara.pe 29 sunt in sinaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc mai multe persoane care sunt interesate in a infinta un Ducati club. Idea a ajuns la Proprietarul Dealerului din constanta, am uitat cum il cheama, care pare interesat. Am auzit ca ar fi ajutat de Ducati Italia pe tema asta. Traim si vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este rea de loc ideea cu clubul ; o sa vorbesc si eu cu d-ra Ilinca fiica patronului de la IMSAT Maritim(reprezentanta Ducati Moto-Guzzi) sa vedem ce iese.

Aha era sa uit sambata pe la ora 16 pe la Otopeni duceam cu dubita un motoras la un client si am vazut un Ducati galben, am dat disperat din maini am "flash"-uit dar nu m-a observat dupa care la intrare in Bucuresti m-am intersectat cu vreo patru motoare ,in fata cred ca era o tipa, pt. ca "iesea" din casca un par lung saten iar dupa fizic parea fata, ma rog ma refeream la sex :P

Eu n-am avut noroc sa mai fac o tura pt. ca m-am intors f. tarziu iar duminica a fost timpul nasol la Ploiesti.

No bafta drajilor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este rea de loc ideea cu clubul ; o sa vorbesc si eu cu d-ra Ilinca fiica patronului de la IMSAT Maritim(reprezentanta Ducati Moto-Guzzi) sa vedem ce iese.

Aha era sa uit sambata pe la ora 16 pe la Otopeni duceam cu dubita un motoras la un client si am vazut un Ducati galben, am dat disperat din maini am "flash"-uit dar nu m-a observat dupa care la intrare in Bucuresti m-am intersectat cu vreo patru motoare ,in fata cred ca era o tipa, pt. ca "iesea" din casca un par lung saten iar dupa fizic parea fata, ma rog ma refeream la sex :P

Eu n-am avut noroc sa mai fac o tura pt. ca m-am intors f. tarziu iar duminica a fost timpul nasol la Ploiesti.

No bafta drajilor!!

Proprietarul ducatiului galben(999) este Vasile Asanica. E din otopeni. Omul e super-ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

edji,

deschide un topic pt ducatisti.eu sunt si membru -ducati desmo owners club.

That man knows what his talking about. ..2..membri !!! :P Nu am inca scanner, dar cand voi face rost o sa va arat cateva poze cu Ducatti Ferracci (851), Doug Polen, la Laguna Seca, 1992, in lupta cu Scott Russell, kawasaki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tremelo daca tot ai avut ideea, deschide tu topicul(esti mult mai in masura decat mine) pt. ca la capitolul "experiente cu Ducati" stau mult mai "subtire" decat tine (Paso 906 si mai nou 350SS Desmo); Oricum eu te voi "seconda" si sper sa prinda curaj si ceilalti posesori de "Ferrari pe doua roti"

. Chiar daca astazi suntem in minoritate, nu se stie pe viitor :P

PS

"am pus ochii" pe un fier ca asta sa vedem daca am noroc la primavara

post-6-1068668554.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :) :( Vad ca nu sunt singurul "sanatos" care tine "fiarele" in casa!!!

O fi vreun "virus" tipic ducatistilor????? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect pt toti ducatistii care simt impreuna un singur lucru... italian job!!!  :(

 

Respect si pt dorinta de a face ceva cu motociclismul nostru...

 

Respect si pt faptul ca aveti curajul sa va urcati pe "fiare" din alea... rosii  :P  B)

 

Respect...  :D  :)

Stai linistit Motormaniac ca folosesc si GSX-R-ul 1100 si ZZR-ul 250 al lui fimiu,mai ales ca el nu are timp sa-i termine rodajul la Kawa si eu vreau sa fac macar 10.000km pana iese din garantie(iulie 2004).Dupa cum vezi nu ma sui numai pe "fiare rosii".Probabil ca"impatimitii" de Ducati simt ceva asemanator cu ceeace simt posesorii de Harley numai ca sunt mult mai sociabili si mai putin "exclusivisti" decat "Harley-isti"

Iarna usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am incercat s-o iau in teste de la Vova dar am ajuns dupa tine.As vrea daca se poate sa intri la Promotor in locul meu daca ai putin timp disponibil.Eu am reusit pana la urma sa ajung in USA de unde ma voi intoarce dupa ce-mi ies actele caci in ambasada de la Bucuresti nu mai vreau sa intru.

 

Ma bucur foarte mult c-ai luat tu motocicleta si nu pot sa-ti urez decat bafta.

 

Acum ma duc la Atco Raceway sa discut despre contractul de sponsorizare.

 

Romania #1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am incercat s-o iau in teste de la Vova dar am ajuns dupa tine.As vrea daca se poate sa intri la Promotor in locul meu daca ai putin timp disponibil.Eu am reusit pana la urma sa ajung in USA de unde ma voi intoarce dupa ce-mi ies actele caci in ambasada de la Bucuresti nu mai vreau sa intru.

 

Ma bucur foarte mult c-ai luat tu motocicleta si nu pot sa-ti urez decat bafta.

 

Acum ma duc la Atco Raceway sa discut despre contractul de sponsorizare.

 

Romania #1

WOW!! Am ramas socat. Habar nu aveam. Bravo! Contractul de sponsorizare??? Multa bafta. Vova a mentionat ceva despre ProMot. si poze. O sa iau legatura cu el. ........Enjoy yourself while there.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vad ca sunt la intrecere cu Sabin pe primul loc la topicuri (ca nr de vizitatori si de raspunsuri)... Asta inseamna ca totusi subiectele preferate raman curbele si viata de sport-bike... Un lucru excelent!!! Eu abea astept sa vina din nou caldurica sa pot sa ma duc sa-mi iau un motor din Germania si sa pot incepe sezonul nou in forta, si mai ales pe curbe, ca la noi la Cluj au asfaltat baietzii din greu cam toate soselele faine din jur... deci e de bagat ture !!! :) :P :( B)

Astept si vesti de la Sabi, daca mai traieste prin State si daca a mai lasat vreun premiu necastigat... :P :D :D

 

La mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...