Sari la conținut

Maneta Frana


abil-psihic
 Share

Postări Recomandate

Motociclist fara prea multa experienta (900 km), aiurit, caut coleg de breasla cu buna vointa care sa-mi vanda o maneta frana fatza pentru IJ Planeta. :P

 

Am pierdut aiurea maneta aia si, acum, ma zgarii pe ochi pt ca vremea e atat de frumoasa, iar eu stau cu mandra in garaj. Tunaru n-are, asa ca apelez la voi. Am mers 3 zile fara ea, doar cu frana de picior, dar nu cred ca ma mai tine norocul prea mult.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, am gasit la Bunicu (Arabu`, Crangasi). Arata bine si costa 150.000 perechea, spre deosebire de targ, unde era un nene care vindea doar una cu 300.000.

 

Spune-mi si mie te rog, maneta de frana se potriveste si pentru frana pe disc (adica sa aiba tzamburusul de actionare a pistonasului)? Sau e doar pentru frana pe tambur? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi si mie te rog, maneta de frana se potriveste si pentru frana pe disc (adica sa aiba tzamburusul de actionare a pistonasului)? Sau e doar pentru frana pe tambur? :P

 

 

nu se potriveste...e cu btotu elta treaba....

vezi k se potriveste de la virago,pompa e la fel,e facuta sub licenta de rusi singura diferenta e k discu pe roata la ruseasca e pe stinga si la viroaga e pe dreapta.,...cum ar veni rusii au rprodus-o in oglinda. :banana:

discu e kiar acelasi..

Editat de Manuel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se potriveste...e cu btotu elta treaba....

vezi k se potriveste de la virago,pompa e la fel,e facuta sub licenta de rusi singura diferenta e k discu pe roata la ruseasca e pe stinga si la viroaga e pe dreapta.,...cum ar veni rusii au rprodus-o in oglinda. :P

discu e kiar acelasi..

 

Eh, stiu ca nu e acelasi lucru, ce mama naibii, dar intrebam daca arabu' ala sau bunicu' sau cum l-o chema, are si pentru frana pe disc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filip, mersi mult pentru generozitate, dar dupa cum vezi mi-am rezolvat problema inainte sa faci oferta.

 

Cat despre maneta pt frana pe disc, s-ar putea sa aiba. Eu zic sa-i faci o vizita si sa vezi ce si cum... Din cate am vazut eu, are mai multe modele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...