Sari la conținut

Suzuki RM 125


Geobhd
 Share

Postări Recomandate

De curand am achizitionat o suzuka RM de 125 si pentru ca este prima oara cand ma dau cu asa ceva si o sa o bag in toate alea prin paduri si campuri ma gandeam sa intreb de ce ar trebui sa am grija pentru a o proteja cat mai bine. Am cumparat spray de lant, amestecul de benzina cu ulei il fac la recomandarea prietenilor cu Motorex, am solutie pentru curatarea filtrului de aer Putoline. Binenteles am luat in calcul si eventualele trante cand probabil am sa mai rup un plastic de pe ea si trebuiesc inlocuite. In caz de ceva mecanic bun stie cineva :friends: si eventuale piese de pe unde?Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de multe ori se rup manete si plastice ...dar daca ai protectie la manere o sa tina trante serioase.

poti sai faci ...niste protectii de radiatoare...se intampla sa cazi pe pietre busteni si strici radiatoru.

inainte sa te bagi in padure verifica setarile...sa ti se potriveasca tie ca rider si tipului de traseu.

si binenteles sa porti protectiile corespunzatoare:casca, cizme, manusi , si optional genunchere armura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de multe ori se rup manete si plastice ...dar daca ai protectie la manere o sa tina trante serioase.

poti sai faci ...niste protectii de radiatoare...se intampla sa cazi pe pietre busteni si strici radiatoru.

inainte sa te bagi in padure verifica setarile...sa ti se potriveasca tie ca rider si tipului de traseu.

si binenteles sa porti protectiile corespunzatoare:casca, cizme, manusi , si optional genunchere armura.

 

Mi-am luat apsolut tot(cizme, armura, genunchere, casca). La ce te referi ca si setari, de exemplu cel de la care am luat-o era mai inalt(1.85) si moto era ridicata din amortizoare imi spunea el. Eu ca si inaltime(1.75) ma urc greu pe ea, mai ales cu toate alea pe mine. Omul a spus ca pot sa o cobor din amortizoare dar nu m-am bagat ca nu stiu exact cum. Daca stie cineva cum :friends: ? Protectii pentru moto de unde pot sa le iau?

post-44051-1227942414_thumb.jpg

Editat de Geobhd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut.

Echipamente, protectii, piese, consumabile, tot ce tine de domeniul moto gasesti la noi, in Bistrita.

www.motobistrita.ro

An Nou Fericit Tuturor !!!

 

Mi-am luat apsolut tot(cizme, armura, genunchere, casca). La ce te referi ca si setari, de exemplu cel de la care am luat-o era mai inalt(1.85) si moto era ridicata din amortizoare imi spunea el. Eu ca si inaltime(1.75) ma urc greu pe ea, mai ales cu toate alea pe mine. Omul a spus ca pot sa o cobor din amortizoare dar nu m-am bagat ca nu stiu exact cum. Daca stie cineva cum :o ? Protectii pentru moto de unde pot sa le iau?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Salut baieti. Sunt proaspat posesor de Suzuki RM 125. Este primul meu motor in 2 timpi. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi ca sa-l ingrijesc cat mai bine? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...