Sari la conținut

Daca-l prin ii rup capul !


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Florin...daca chiar merita...adica daca ajunge sa-ti puna viata in pericol cum fac unii de iti taie calea sa nu te bagi sau in intersectii fac stanga dupa prima banda fara sa semnalizeze si tu mai ai putin si dai cu capu de asfalt merita sa le dai foc la masina. Cred ca sti si tu cat e de penibil ca un sofer sa-ti puna viata in pericol cand esti pe doua roti. Cum tu nu i-ai facut nimic, nici el nu ar fi avut motiv. Poate era doar nebun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt situați in care este nevoie sa rup o oglinda cu picior. Acuma 3 zile am rupt si eu o oglinda. Era sa mă loveÂşte un microbuz si când am oprit lângă el la intersecție m-ia scuipat direct in fata. Era un puÂştan mic de tot la volan. Asa am rupt oglinda de tot si m-am liniÂştit si eu. :laugh:

 

Poate si el ma caută pe forum.

 

Daca zici ca era unu micut sa fiu in locu tau puneam scuterul frumos pe cric si il luam de gat sa-i dau doua capace sa vada cum e cu scuipatu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florin...daca chiar merita...adica daca ajunge sa-ti puna viata in pericol cum fac unii de iti taie calea sa nu te bagi sau in intersectii fac stanga dupa prima banda fara sa semnalizeze si tu mai ai putin si dai cu capu de asfalt merita sa le dai foc la masina. Cred ca sti si tu cat e de penibil ca un sofer sa-ti puna viata in pericol cand esti pe doua roti. Cum tu nu i-ai facut nimic, nici el nu ar fi avut motiv. Poate era doar nebun.

 

 

Inseamna ca avem cu totul alta gandire indiferent de ce iti face nu ai dreptul la asa ceva, cel putin eu asa gandesc si fac. Asta pleaca de la educatie. Daca voi considerati ca este ok sa procedati asa, este alegerea voastra. Voi va asumati riscul in tot ceea ce faceti, dar repet si daca mi se mai intampla ceva si-l prind cu scuterul sau motoru sau cu ce o mai fi, cu el de gat pleaca !

Oricum totul este tardiv acum. Sa-i dea Dumnezeu sarbatori fericite !!!!

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ma strecor printre benzi,ma strecor pe barba mea...nu are nici un sofer vreo obligatie fatza de mine...sa intre bine in cap tuturor...daca-mi face vreunul loc,ii multumesc,daca am cum...daca nu-mi face loc,sau chiar imi inchide unghiul...asta e...dar nu rupem oglinzi...in momentul in care o sa patesc asta la auto,poa` sa fie cel mai mare ciumec cu putintza...va manca oglinda!!

 

PS..bing-buf sau cum il cheama pe inteligentul de mai devreme...am senzatia ca florin-v asta,are ceva km cu mobra,pe unde tu vezi doar in poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti tare amuzanti oameni buni...voi doi: raducu si florin.

 

Florin, da te cred, te inteleg. Nimeni nu are dreptul sa fie violent pe strada. Nimeni nu are dreptul sa ambaleze motorul si sa-ti forteze mersul cand esti pe trecerea de pietoni, nimeni nu are dreptul sa treaca pe rosu, nimeni nu are dreptul sa te ciumageasca in bataie cand esti incepator si ai facut o mica greseala. Dar vezi tu te contrazici singur (si aici este faza amuzanta): spui ca este vorba de educatie sa nu te manifesti violent in trafic - in cazul respectiv sa smulgi oglinzi, dar dupa astea ce urmeaza? Urmeaza ce vrei tu sa-i faci...dar repet si daca mi se mai intampla ceva si-l prind cu scuterul sau motoru sau cu ce o mai fi, cu el de gat pleaca ! asta nu e lipsa de educatie? asta nu e manifestare violenta in trafic? Daca tu esti sfant pe cum spui, ar fi trebuit sa chemi politia si sa-i lasi sa-si faca treaba [...]. Si asa ajungem la parerea mea: esti slab, esti luat de fraier. Pe strada e legea junglei. Si nu ma refer la accidente, crime sau alte chestii grave, dar la chestii minore cum ar fi sa primesti o flecma intre ochi, un pumn in gura pe nimic, zgarietura cu cheia pe noua masina nimeni nu face nimic. Pe politisti ii doare in fund. De-aia trebuie sa-i tragi si tu o flecma intre ochi, un pumn in gura, sa-i zgari masina pentru ca altfel ramai cu buza umflata.

 

raducu eu am impresia ca tu ai foarte putini km parcursi...ori asta ori esti foarte norocos. Nu cred ca ai fost in situatia in care pe cele doua benzi ale sensului tau de mers sa fie masini la semafor. Si fix intre ele sa fie spatiu de mai bine de un scuter. Sa te bagi tu asa cum e normal, pe propria barba si un mare tigan cu un mare 'mertzan' sau cu o dacie cu 'naik' sa se bage in fata ta fara a semnaliza doar ca sa te blocheze. Sa se uite cu sictir la tine cand vrei sa il depasesti si sa te jeneze in trafic dupa ce se da verde. El nu stie ca esti pe doua roti si poti sa cazi oricand, el e intre 4 'pereti'. De ce o face? Pentru ca e JMECHER. Oamenii care fac asa merita sa ramana fara frana :laugh:. Sper sa ti se intample si tie asta(desigur fara sa patesti nimic) si sa vezi apoi ce senzatie ai, ca iti vine nu sa-i rupi ambele oglinzi si oglinzile de la masina lu ma-sa si a lui ta-su.

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti tare amuzanti oameni buni...voi doi: raducu si florin.

 

Dar vezi tu te contrazici singur (si aici este faza amuzanta): spui ca este vorba de educatie sa nu te manifesti violent in trafic - in cazul respectiv sa smulgi oglinzi, dar dupa astea ce urmeaza? Urmeaza ce vrei tu sa-i faci...dar repet si daca mi se mai intampla ceva si-l prind cu scuterul sau motoru sau cu ce o mai fi, cu el de gat pleaca ! asta nu e lipsa de educatie? asta nu e manifestare violenta in trafic? Daca tu esti sfant pe cum spui, ar fi trebuit sa chemi politia si sa-i lasi sa-si faca treaba [...].

 

Da.... cred, nu cred sigur am avut o exprimare care nu a fost pe intelesul tuturor. Aici ma refeream la lucruri premeditate,nu la cazuri accidentale. Mai spunea cineva mai sus ca agata oglinzi in trafic din pura greseala, da si eu am patit asta am oprit pana sa isi dea seama soferul ca a fost un lucru intamplator ma injura bla bla bla, dar ii explicam calm ca daca doreste ii pot da asigurarea mergem la politie daca s-a rupt oglinda etc etc, dar sa treci si sa faci karate intentionat pe masina...da la asta nu ma contrazic cum spui tu, la asta raspund cu aceasi moneda si nu mai este lipsa de educatie este dreptatea pe care politia nu ti-o poate oferii !!!!!! Politia imi spunea asa :ati retinut numarul de inmatriculare, culoarea mopedului si alte povesti iar eu daca nu am putut retine toate astea raspunsul lor erea si atunci pe cine sa cautam?????? cum de alffel s-a si intamplat cu "cap de creta recte militianul" care statea postat in intersectie degeaba

 

Si cu asta inchei aceasta pledoaria si va urez sarbatori fericite tuturor inclusiv acelui retardat mintal si a altor retardati care fac lucruri care ne pun pe toti cei care ne deplasam pe doua roti intr-o umbra proasta................

App imaginati-va ce au ras aia care au vazut faza datorita celor doua stikere cu" ATENTIE LA MOTOCICLISTI" lipite pe portbagaj !!!!!

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolly...da ma..eu de fapt merg numai pe trotuar...si numai duminica la pranz..

...ti-as da niste linkuri cu ceva km de la mine..dar mai bine te las pe tine sa cauti prin ultimele 20 de pagini de la sectiunea a 2-a(calatoriile pe 2 roti)..ca sa nu mai dau apa la moara prin sectiunea de scuteristi,sa sti ca printre calatoriile mele,gasesti de exemplu si o tura de grecia/bulgaria cu scuterul+nevasta..

..nu sunt argumente,dar macar iti clatesti un pic ochii.

..folosesc motorul si la job,destul de mult as spune...prin fel si fel de zone...s-au intamplat multe,dar cred ca m-a ferit mai mult atitudinea/raspunsul meu fatza de nesimtzirile/prostiile unora...

si da..nu voi sta prea cuminte daca cineva isi bate joc de banii mei(oglinda rupta,de ex.)

..va urez succese..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolly...da ma..eu de fapt merg numai pe trotuar...si numai duminica la pranz..

...ti-as da niste linkuri cu ceva km de la mine..dar mai bine te las pe tine sa cauti prin ultimele 20 de pagini de la sectiunea a 2-a(calatoriile pe 2 roti)..ca sa nu mai dau apa la moara prin sectiunea de scuteristi,sa sti ca printre calatoriile mele,gasesti de exemplu si o tura de grecia/bulgaria cu scuterul+nevasta..

..nu sunt argumente,dar macar iti clatesti un pic ochii.

..folosesc motorul si la job,destul de mult as spune...prin fel si fel de zone...s-au intamplat multe,dar cred ca m-a ferit mai mult atitudinea/raspunsul meu fatza de nesimtzirile/prostiile unora...

si da..nu voi sta prea cuminte daca cineva isi bate joc de banii mei(oglinda rupta,de ex.)

..va urez succese..

sa ma p.. (in cadere) pe rasa lor de ciori borate.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...