Sari la conținut

gsxr 1000 k5 sau zx10r 2006 mare nelamurire, sugestii , ajutor


pustia neagra
 Share

Postări Recomandate

salut , vine vremea cand trebuie sa mai schimbi motorul, am calarit un sport toruing fzr 1000 si nu stiu ce sa aleg dintre urmatoarele zx 10 2006 sau miar k5 , pentru ca sunt cam apropiate ca pret dar nu stiu fiabilitatea la nici una pentru ca sincer nu le-am condus, astept raspunsuri cu rabdare , multumesc ;)

 

hai fratilor ca vine primavara :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa incep cu zx10,este super stabila si asezata in viraje ca ai impresia ca sta pe sine.Franele desi "sunt cele mai bune" scrie la revista mie nu mi-au placut deloc.Acum,la a mea am vazut scurgeri de ulei in primii 10000km la chiulasa sau cum se scrie ma rog,am crezut ca sunt ghinionist dar la fel a patit un prieten care avea una identica.Precizez ca ambele fusesera luate de noi si eram primii proprietari.Si acum k5,de asta nu am avut dar am avut k6 care este identic.Care are frane,care este o motoreta "din alt film" este ceva spectaculos,te surprinde mereu cu cate ceva.Eu am avut probleme de adaptare o perioada destul de lunga pt ca este naravase rau.In rest in 14000km nu a dat nici un semn de oboseala,singura problema dar care o au toate este ambreiajul care cupleaza brusc cateodata in treapta 1a ceea ce te face sa fi atent cum eliberezi maneta de ambreiaj.In concluzie votez cu K-ul si te sfatuiesc sa-l tratezi cu respect!Dc mai ai intrebari ai id meu la profil sai PM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nici nu sunt varza, dimpotriva, trebuie sa tragi ceva mai tare de ele dar isi fac treaba foarte bine. odata ce te obisnuiesti cu ele le si simti mai bine decat pe alte motoare, k5 included!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K5 este mai violent, pozitia e un pic mai incomoda la zx10 ptr ca oarecum stai in maini si cea mai buna comparatie o faci mergand cu ambele in aceeasi zi ;)
sigur vorbesti de modelul 2006-2007? eu le-am condus pe amandoua si mi se pare tocmai invers, k6-le iti preseaza incheieturile, zx10 are explozie de putere pe la 7-8000 ture, se aude f bine si este chiar comod!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inaltimea nu are de a face cu pozitia in sa.E vorba de pozitia picioarelor in scarite,mai sus mai jos coatele daca lovesc in ele,ma rog si per ansamblu la suzuki atingi mai bine cu picioarele dar inaltimea seii este aprox la fel numai ca fiind mai ingusta ai picioarele mai apropiate deci atingi mai bine pamantul la statul pe loc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...