Sari la conținut

Superbike unguresc?


Jorj
 Share

Postări Recomandate

Am citit recent ca o mana de oameni de afaceri din Ungaria si-au pus capitalul la bataie reinviind renumita Danuvia. Au scos deja doua motoare remarcabile (Nova si SupeRetro) cu frane Brembo, furci Ohlins parca si finisaje faine. Nu stiu o boaba de ungureasca dar din ce vad pe site-ul lor - http://www.danuvia.hu/ - cred ca vor sa faca pana in Sep. 2009 si un SS: Danuvia Adriatica de 1200 cc. Din schite arata destul de fioroasa. Stiti mai multe despre ea?

Daca motocicleta autohtona romaneasca se lasa asteptata, macar ei sa faca ceva in acest sens.

 

P.S. Daca s-a mai discutat subiectul rog un admin sa nu se supere si sa bage un mare "delete" la topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au mai inspirat si ungurii, dar a iesit bine. Din poza aia asa neclara, din cate vad eu, are bot de cbr mai vechi si fund de ducati (749 sau 999). Oricum din poze nu se vede bine fundul, deci poate avea si fund tot de cbr!

 

Deci clar...e la fel de complicata ca limba celor ce au 'desenato" :laugh: A murit MZ-u' dupa atatia ani de traditie, Tnuvia asta ungureasca o sa fie un maaare succes :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...