Sari la conținut

intrebare pentru detinatorii de hyosung


Postări Recomandate

As vrea sa imi cumpar un hyosung de 125 la primavara pentru ca imi place cum suna si dimensiunile..

dar am vazut pe forum ca toti spuneau ca e prea greu pentru ce putere are si as vrea sa stiu daca se simte lipsa de putere asa rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa imi cumpar un hyosung de 125 la primavara pentru ca imi place cum suna si dimensiunile..

dar am vazut pe forum ca toti spuneau ca e prea greu pentru ce putere are si as vrea sa stiu daca se simte lipsa de putere asa rau...

 

Alte variante nu ai luat in calcul(alte motociclete)?

Si incearca cand cumperi o motocicleta sa nu o alegi dupa cum suna si ce dimenisiuni are,la greutatea aia ar cam cere un motor mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat..dar rs suna ca naiba indiferent de toba...yzf are spatele foarte ridicat si urat....

faza e ca nu vreau sa ma tin dupa cei cu motoare de 400-600 ....da` nici su ma lase in urma un scuter...

 

 

prima varianta ar fi hyosungu si apoi rsu` care doar pentru ca arata bine...

Editat de mihai_mihaitza63
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''yzf are spatele foarte ridicat si urat....''

Ai vazut macar unul in realitate,si ai stat pe el? :o

l-am vazut in realitate si asa era.....de stat pe el nu...dar oricum daca stateam pe el nu ii mai vedeam spatele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca nu vreau sa ma tin dupa cei cu motoare de 400-600 ....da` nici su ma lase in urma un scuter...

 

 

Bine spus!

 

Eu zic sa iei in calcul si r-ul de la yamaha, e foooaaarte foarte ok si calitativ, clar peste hyosung ( asta daca ai bani de unul nou). Apropo de rs si motoarele in 2t, prevad in curand niste taxe mai mari pentru cele in 2t din cauza poluarii, daca stam sa ne uitam in moto gp se introduc motorase in 4t la clasele mici, producatorii care scoteau pana acum motoare in 2t la 125 au trecut pe 4t... ar mai fi o varianta honda cbr ( da sunt subiectiv) , dar care nu te satisface daca tii neaparat la aspect.

 

Il locul tau as ramane la R125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da tu pentru ce iti iei motor?

Ca sa te duci cu el la pitzipoance?Sa te plimbi pe la terase?(Vez ca fara o casca open face nu merge)

Ai lasa yamaha sau chiar honda pentru hyosung?Da sti vorba aia : Fiecare si`o face cu mana lui.

Ce inaltime ai si cate kg?

Carnet ai?

Gandestete ca ti catva timp motoru si probabil o sa trebuiasca sa bagi bani in el ,ca mno nu`i chiar ceva foarte calitativ ..

Gandestete si la Yamaha,La CBR(bun , as putea zice chiar fiabil, numa aspectu strica, si nai probleme cu roata subtire stai linistit)

Mai e si Aprilia,Gagiva,Sachs,etc....Variante sunt daca ai banii necesari opteaza pentru alceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi iau motor sa ma plimb cu el sa ma duc undeva mai repede nu sa ma intrec....

cred ca o sa ma uit mai atent pe la yamaha ca toti mi-ati recomandat-o

1 75 si 60-65kg

dau in martie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi iau motor sa ma plimb cu el sa ma duc undeva mai repede nu sa ma intrec....

cred ca o sa ma uit mai atent pe la yamaha ca toti mi-ati recomandat-o

1 75 si 60-65kg

dau in martie

 

De yamaha eu nustiu ce sa iti spun,intreaba posesorii de yamaha sigur te ajuta eu.

De cbr pot sa te ajut si eu..

SI cel mai bine ar fi sa uiti de Hyosung,numa daca chiar neaparat iti place asa mult si vrei tu sa merge pe ceva care sa semene cu un 600(si yamaha seamana intro oarecare masura cu un motor de 600).

Ramane la alegerea ta,bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am vazut in realitate si asa era.....de stat pe el nu...dar oricum daca stateam pe el nu ii mai vedeam spatele...

Daca stateai pe ea si mergeai un pic cu ea,uitai de faza cu spatele urat... :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat..dar rs suna ca naiba indiferent de toba...yzf are spatele foarte ridicat si urat....

faza e ca nu vreau sa ma tin dupa cei cu motoare de 400-600 ....da` nici su ma lase in urma un scuter...

 

 

prima varianta ar fi hyosungu si apoi rsu` care doar pentru ca arata bine...

 

Ai mers cu rs? :o cand mergi cu ea uiti de sunetul ala..si nu e chiar asa urat ..chiar imi place:D :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu rs am mers....cu un full power si era destul de rapida pentru 125...si arata cel mai bine dar e in 2 timpi si se duce motoru mai repede si are si sunetu ala....si nu vreau sa dau 5 000E ca sa bag bani in ea pe la 15 000km...

 

Daca stateai pe ea si mergeai un pic cu ea,uitai de faza cu spatele urat... :o

opricum l-a r125 am ramas...e urat spatele ca are stopu` ala mititel....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu rs am mers....cu un full power si era destul de rapida pentru 125...si arata cel mai bine dar e in 2 timpi si se duce motoru mai repede si are si sunetu ala....si nu vreau sa dau 5 000E ca sa bag bani in ea pe la 15 000km...

Daca ai grija de ea te tine multi km...

Vrei sa-ti iei motor nou sau sh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''e urat spatele ca are stopu` ala mititel.... ''

E normal,nici mare nici mic...in plus e pe LED :o

daca stopu e pe alb ziua nici nu se vede....si am avzut ca modelele 2009 nu prea mai au alb in spate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut mai multe in oras de la o distanta oarecare..nu langa ele...si nu se vedea mai deloc...si era spatele ala gol...

Editat de mihai_mihaitza63
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine raman la yamaha...arata mai bine si cred ca si pozitia este mai buna...la asta zici ca stai pe ea...in schimb la yamaha zici ca stai in ea...nu?(asa mi se pare...dar nu am stat pe yamaha..in schimb tu ai deja poti sa zici ma bine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine raman la yamaha...arata mai bine si cred ca si pozitia este mai buna...la asta zici ca stai pe ea...in schimb la yamaha zici ca stai in ea...nu?(asa mi se pare...dar nu am stat pe yamaha..in schimb tu ai deja poti sa zici ma bine)

Forma e interesanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...