Sari la conținut

mi-am terminat izh-ul 56


Postări Recomandate

te compatimesc sincer... :)

 

si eu eram ca tine impreuna cu fratii mei , baluba si motocomuniste, dar sincerr....dupa ce am treut la jaoneze s-a schimbat radical situatia...nu mai stiu ce e aia surubelnita sua chei...sau ule de amesteec... fain o comunista da asa de "odata in an"/.... io nu vad o comunista sa o ai si sa umblii cu ea zii de zii...

 

oricum FELIITARE...

 

dah,s-o fi schimbat situatia in ceea ce priveste moto,dar de cartea de romana/gramatica va ca inca mai fugi...

si cind te gindesti ca acu vre-o 2-3 ani,improscai cu cacao pe toata lumea care nu era ca voi si avea japoneze sau, altceva decit comuniste.

se pare ca voi faceti parte dintre cei care au avut comuniste din greseala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai omule, nu pot sa spun decit BRAVA LA EL. Ca da mai in rosu, ca da mai in negru, lasam pe Stendhal in pace. Dupa atita munca depusa de om, mai mare pacatul sa cautam pupeze-n stuf. Ai grija prima data de tine si apoi de el si scoate-l cind da caldura la drum. Stii cum e vorba aia, orice organ nefolosit se atrofiaza. Sa ne vedem sanatosi la vara pe undeva "calare pe valurile timpului" cum spune OZZY, ca tare frumos mai este. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,sunt paul si in sfarsit am terminat izh 56 din 1960...mi-a luat 2 ani de munca si 4 motociclete pt piese

Este 100% originala(in afara de pielea depe sa :D si tobe finale care nu am gasit inca in stare care se poate salva )

Astea sunt niste poze cu ea gata.sper sa va placa ca mie imi place la nebunie cum a iesit :)

urmatorul meu proiect este un mz gat de lup de 250

 

 

eu l-as fi facut negru complet...dar oricum gusturile nu se discuta ! nota 9,50 de la mine!

Editat de "Fanes"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De voie de nevoie uni mai folosesc si autostrada cu brio :)

 

btw.roatele alea e vopsite doar pe o parte cu red ferrari :D ,asa ca le-ai rezolva usor cu o pensula si putin negru :banana: ...nu merge mane,fa ceva cu ele.

post-19117-1231785896_thumb.jpg

post-19117-1231785926_thumb.jpg

post-19117-1231785940_thumb.jpg

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a iesit ff bine eeeeeeeee si uite na sa fiu in corul circotasilor :D uite numarul lui gaspar din botosani 0744472055 sa iti iei 2 sei in forma de inima ....ar arata mult mai ok , sau na mai retro . oricum jos palaria ptr rezultatul muncii tale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a iesit ff bine eeeeeeeee si uite na sa fiu in corul circotasilor :D uite numarul lui gaspar din botosani 0744472055 sa iti iei 2 sei in forma de inima ....ar arata mult mai ok , sau na mai retro . oricum jos palaria ptr rezultatul muncii tale :)

 

este in izh 56 din 1960...modelul a fost cu o singura sa... ala cu doua "lopeti' e mai vechi decat modelu meu...

am incercat sa fac o restaurare originala...vad ca am reusit ceva intre(dupa parerile voastre).. :blbl:

respect parerile oamenilor care au facut ceva si stiu ceva despre moto de epoca, cat despre partea de a scapa de rosul

ala...nici vorba :banana: ( reprezinta spiritul si inima comunista a motocicletei...pt mine)

bafta la proiectele voastre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma la obiect,restaurare inseamna aducerea la starea originala....eu ma indoiesc ca era cu rosu,sau ca avea mansoane de enduro...in rest,pare ok.

 

daca intereseaza pe careva,stiu si eu asa un ij, de vinzare,in stare ok..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...