Sari la conținut

Rectificare Supape


pistolaru
 Share

Postări Recomandate

Capul unde calca culbutorul este uzat vizibil. Deci unde as putea sa rectific partea de sus a supapelor? La orice strungar? sau la ateleiere speciale?

 

Palaria am rezolvat-o singur (prins in bormasina si indepartat calamina cu smirghel + frecat pe scaun cu pasta carborundum). Dar palaria nu pot sa o prind in bormasina ca sa-i fac capat.

 

 

P.S. Pacientul este masina lu' tata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca sunt cateva ateliere: unul pe la intersectia grivita nu 1 mai (pe niste stradute prin spate; altul pe la Filaret. Duci chiulasa cu totul si o primesti facuta si reglata. Aia in plus au si gramezi de supape din care pot sa aleaga altele mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca sunt cateva ateliere: unul pe la intersectia grivita nu 1 mai (pe niste stradute prin spate; altul pe la Filaret. Duci chiulasa cu totul si o primesti facuta si reglata. Aia in plus au si gramezi de supape din care pot sa aleaga altele mai bune.

Multam. Chiulasa e deja gata, si supapele le am in buzunar, asa ca ma duc doar cu ele. Pot sa-mi explici mai exact locatiile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici locatia, dar nu am mai fost de mult si mai sunt sigur daca mai exista, oricum erau f. buni. Se numea "Motordiesel" dar nu faceau numai diesel.

 

Aia de la Filaret nu am fost eu ci un prieten cica e chiar in spate la autogara dar intrebi si tu - cred ca pe o straduta care da din str. Fabrica de chibrituri.

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...