Sari la conținut

Asociatia Rebels Of Danube


TOR
 Share

Postări Recomandate

In primul rand trebuie sa multumim tuturor celor care au avut curajul sa se implice activ si sa implineasca un vis ce parea prea departat si irealizabil : prima asociatie a motociclistilor Tulceni .

De ce aceasta asociatie este importanta , aceasta asociatie reprezinta evolutia naturala a fenomenului motociclistic ce se manifesta la noi in judet ,acum de o amploare ce nu poate fi contestata .

 

Totul a inceput demult cu o idee pe care vrem sa o creditam unui coleg ce sa stins dintre noi , Silviu , el ar fi fost pentru noi probabil cel care ar fi inceput acest proiect .

 

Era demult prin vremurile cand nimeni nu detinea o “japoneza” , si eram apropiati intre noi ca motociclisti ,toti surubareau si laudau monstrul din garaj de parca ar fi fost din aur si rubine .Erau vremurile in care multi isi pot aminti ca parintii prietenelor noastre ne considerau amenintarea cea mai de temut si faceau ca iubirile pe care le traiam sa para imposibile . Erau momentele dulci amarui ale existentei noastre prin care ne-am definit spiritul rebel si combatant .

Pe langa picanteriile de zi cu zi traite de fiecare dintre noi ca motociclisti , pasiunea celor 2 roti a evoluat in timp definind caracterul nostru si atitudinea noastra in societate.

Suntem mandri ca am reusit sa ridicam un pic stafeta si sa avem deja trei actiuni de succes :

 

1) Infintarea acestei asociatii care de astazi a devenit realitate .

 

2) Mos Craciun vine si pe Mobra !!!! unde prin organizarea membrilor asociatiei si contributia a peste 30 de motociclisti tulceni dealtfel si a multor alte persoane care au dorit sa ajute financiar aceasta campanie prin care am facut un pic mai bucurosi 83 de orfani din doua centre de plasament .

 

3)Strangerea de semnaturi prin care multumim tuturor motociclistilor si persoanelor ce s au implicat si au semnat memoriul facut catre institutia primarului si institutia prefectului , si care se pare ca a dat roade.

 

Multumim membrilor care au participat efectiv la intocmirea actelor ce s au depus si care au facut lobby consilierilor locali ,si venim cu un zvon ca am schimbat ceva si urmeaza sa vedem rezultatele !!!

 

Multumim tuturor pentru sprijinul acordat si incurajam persoanele ce nu se simt reprezentate de catre noi sa se defineasca juridic cat mai curand si speram sa putem colabora pe viitor in orice actiune intreprinsa la nivel local in folosul acestei comunitati.

 

Va multumim .

 

 

Semnat : Senior Rebels si Membrii fondatori .

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, o asociatie nou infiintata, o noua creanga in arborele comunitatii moto din Romania, cat mai multe actiuni va doresc si de ce nu poate poate o puneti de o intrunire in urmatorii ani sa ne bucuram sa ne cunoastem si sa ne impartasim pareri impresii sa legam noi prietenii... Mult Succes. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''memoriul facut catre institutia primarului si institutia prefectului , si care se pare ca a dat roade. ''

 

s-a intamplat ceva cu acea Hotarare a Consiliului Local ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
''memoriul facut catre institutia primarului si institutia prefectului , si care se pare ca a dat roade. ''

 

s-a intamplat ceva cu acea Hotarare a Consiliului Local ?

 

 

Ma bucur ca ai intrebat din timp :scratch: .....

 

Am atasat .... CEVA... ce speram ca te va bucura...

 

Dealtfel .... Rebelii ... TOTI .... 18 .... :D te asteapta..pe la ..intalnirile saptamanale.

post-14349-1232746646_thumb.jpg

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Ma bucur ca ai intrebat din timp :scratch: .....

 

Am atasat .... CEVA... ce speram ca te va bucura...

 

Dealtfel .... Rebelii ... TOTI .... 18 .... :D te asteapta..pe la ..intalnirile saptamanale.

 

scuza-ma ca-ti scriu aici,dar te rog frumos sa stergi toate postarile mele de pe forumul vostru,inclusiv toate fotografiile!multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ai intrebat din timp :scratch: .....

 

Am atasat .... CEVA... ce speram ca te va bucura...

 

Dealtfel .... Rebelii ... TOTI .... 18 .... :D te asteapta..pe la ..intalnirile saptamanale.

momentan mai greu cu asta mic, dar mai creste el putin.... :P

Editat de papsy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
Cu placere !

 

"Cu placere" ai putea si tu sa anunti ca nu mai esti presedintele clubului Rebels of Danube,doar Brotherboos al Brotherhood Rebels of Danube :bow:

 

http://danube-rebels.myforum.ro/index.php

 

 

Un gest simplu si nobil :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Asa e tratat marele fondator al clubului tulcean (actualmente "fratii Brothers") de catre "fostii frati":

 

"Eu unul nu inteleg ce au cautat Felix , Poida si Militaru la Iancu acasa ?

 

Nu va e jena ma mizeriilor , sa deranjati , n-ati auzit de telefon , si in al 2 lea rand ce ati incercat sa demonstrati?

 

Militaru a stat mut , Felix facea spume iar Poida cu tupeul ala jegos intreba de ce nu a iesit Iancu mai repede sa ii deschida poarta ! (si astea toate .pe camera de supraveghere !!!)

 

Ati primit eject ... din cateva motive

 

Forumul si denumirea asociatiei nu va apartin , v-ati depus demisiile cu mana voastra la avocat .

 

Urmeaza probabil plangerea la politie pentru amenintari (stim unde stai , unde lucrezi etc...)"

 

Bravo baieti ! :D

Editat de cristi-mic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e tratat marele fondator al clubului tulcean (actualmente "fratii Brothers") de catre "fostii frati":

 

"Eu unul nu inteleg ce au cautat Felix , Poida si Militaru la Iancu acasa ?

 

Nu va e jena ma mizeriilor , sa deranjati , n-ati auzit de telefon , si in al 2 lea rand ce ati incercat sa demonstrati?

 

Militaru a stat mut , Felix facea spume iar Poida cu tupeul ala jegos intreba de ce nu a iesit Iancu mai repede sa ii deschida poarta ! (si astea toate .pe camera de supraveghere !!!)

 

Ati primit eject ... din cateva motive

 

Forumul si denumirea asociatiei nu va apartin , v-ati depus demisiile cu mana voastra la avocat .

 

Urmeaza probabil plangerea la politie pentru amenintari (stim unde stai , unde lucrezi etc...)"

 

Bravo baieti ! :D

 

Poida asta,este amatoru,fostul presedinte al Rebels of Danube,actualul Brotherboss,al Broterhood Rebels of Danube?! ;)

Editat de papas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar el, presedintele care concureaza singur si iese pe locul III.

 

PS Ce face un barbat adevarat cind vin 3 "crai" la poarta ? "Mami, mami, cheama politia sa depun o plingere, niste baieti rai si motociclisti vor sa ma bata ! mami, mami, mi-e frica !"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar el, presedintele care concureaza singur si iese pe locul III.

 

PS Ce face un barbat adevarat cind vin 3 "crai" la poarta ? "Mami, mami, cheama politia sa depun o plingere, niste baieti rai si motociclisti vor sa ma bata ! mami, mami, mi-e frica !"

 

 

vrei sa vin la tine la poarta??? eu unul trec destul de des o sa opresc sa dau "bunaziua !" (parintilor), unei flegme ca tine NU :D

 

plus sunt mult mai civilizat decat ...fratii...brothers ... asa ca o sas aleg sa nu deranjez mucii ,craii sau alte rapandule din peisajul cotidian ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, baieti, cum e cu "v-am zis eu ?".

 

PS In loc sa opresti la mine la poarta, incearca sa nu mai cazi la mine pe strada. Cine stie, poate ma nimeresc pe faza...

 

 

 

 

Pai iartama draga "micmic" dar ... aia cu v am zis eu e valabila numa cand nu incepi tu !!!

 

asa ...mai usor ... te am tot tolerat da trebuie sa scuipi flegama daca incomodeaza gatlejul, probabil e de la agitatia de sarbatori si filmul care se toarna in Studiourile Carabulea !

 

N ai facut nimic decat sa agiti pipi in vezica sincer sa fiu ... dar am simtit nevoia sa te dojenesc !

 

Uita de mine si un sincer La multi ani !

 

PS: Oricum multumesc pt ajutorul depus pentru a inchide acel forum.

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati fost turnati!!! :D

 

 

acu ..o intrebare mai discreta ... sti cumva cine i-a dat acces lui Stanescu pe forumul acela super securizat de vede mesajele craiiiiilor?

 

am auzit ca il sti si tu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...