Sari la conținut

Gpz750-'84


Andi
 Share

Postări Recomandate

In poza (daca o sa apara) sint eu cu cazanu' (gpz750 din 84) si Andrei cu v-maxul!Am luat gepezeul pentru ca era ieftin si citisem lucruri bune despre el!In 83,cind a aparut modelu' cu pricina,Wayne Rainey a cistigat wsbk calare pe una!N-am avut probleme cu ea si pentru virsta ei avea performante bunicele!Din pacate n-o mai am pentru ca a fost tavalita destul de rau si n-am mai recuperat-o!Singura ciudatenie era ca la viteza mare,daca drumul nu era perfect,avea o oscilatie!Asta undeva spre viteza ei maxima (arata220-230)!Nu stiu daca facea asa pentru ca era amortizorul pe spate imbatrinit (era reglabil,cu aer) sau era o buba a modelului!Oricum s-a intimplat doar de doua ori in doi ani si nu a fost ceva critic,dar nici placut!

post-49-1070877579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Acum citiva ani (vreo patru cred) , cind mi-am luat jucaria din poza eram convins ca nu o sa-mi trebuiasca mai mult. Am avut noroc (intr-un fel ) si m-am putut "da" cu multe motorete noi ..si norocul asta s- intors impotriva mea. De ce zic asta? Pai eu fiind in "pozitia" ca nu am motor am vazut azi un topic al cuiva care tocmai isi luase un cbr600 f2 sau f3 si mi-am dat seama ca nu mi-as mai lua asa ceva,desi motoreta aia arata foarte bine. Dupa citeva mii (mai multe) de km pe 1000rr sau zx10 (nu mai spun altele ca sa nu va plictisesc) pur si simplu motoreta aia nu ma mai atrage. Si ea ,in comparatie cu gpz-ul despre care vorbeam la inceput, e o nava spatiala. Sper ca nu s-a inteles ca ma dau rotund pentru-ca nu asta era scopul . M-am gindit apoi cam unde ar incepe nivelul de la care m-as mai bucura si cred ca mai "jos" de srad nu m-as mai "excita" prea tare. Asa ca,daca aveti okazia sa va "dati" cu motorete mai noi ca ale voastre dar nu vi le puteti permite, ginditi-va inainte .... :D

post-54-1123756038_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...