Sari la conținut

Reglare Aprindere Nipru


red_baron
 Share

Postări Recomandate

e pe aici pe undeva informatia de care ai tu nevoie :P totul e ca tre sa cauti:) asha cum am facut si eu! :lol:

 

BAFTA!:peace:

;)

 

:P :crack: :baldy:

e pe aici pe undeva informatia de care ai tu nevoie totul e ca tre sa cauti:) asha cum am facut si eu!

 

BAFTA!:lol:

 

 

 

 

 

--------------------

 

WWW.MOTOPAN.COM.UA(INTRATI SI SAVURATI:)

dar e in ruseste si eu nu inteleg nimic :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0,35-0,4 - platina

0,6 bujiile

Se pune motorul la semnul "P" de pe volant si se roteste delcoul stanga-dreapta pana da scanteie.Daca semnul nu corespunde(e ceva frecvent la nipru) trebuie sa folosesti un comparator sau o surubelnita introdusa in cilindru prin orificiul bujiei.Dupa ce ajunge capul pistonului sus,invarti motorul pana coboara vreo 2-3 mm si ala-i punctul cand trebuie sa dea scanteia.Toate valorile astea le faci si tu ochiometric,motorul de nipru nefiind unul pretentios.Iti spun din proprie experienta ca oricat te-ai stradui sa-l reglezi ca la carte tot nu o sa fie perfect.Sau poate cine stie,daca ar fi nou...poate :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i-ai spus in care cilindru sa bage surubelnita: in ala stang (cum stai calare pe mobra)

 

La semnul P nu conteaza, scanteie da pe amandoua bujiile in acelasi timp. La reglarea supapelor trebuie sa fie atent, acolo conteaza pe care cilindru face reglajul cand sunt amandoua la PME.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

mai ffrratilor, voi sunteti ....cu probleme la ochi???????????????????????? eu port ochelari , si nu mie rusine sa o zic , DA' ESTE SUS IN DREAPTA LA WWW.MOTOPAN.COM.UA "ENGLISH VERSION" CHIAR NU-MI VINE SA CRED CA NU VEDE NICI UNUL TREABA AIA!...

 

SALUTARI!:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...