Sari la conținut

Cagiva Elefant 125


Postări Recomandate

salut,am o cagiva elefant de 125 power valve 2 timpi,carburator de'lortto,ia-m pus acum 1 luna filtru sport pentru performante mai bune,cu filtru original nu mergea,mai mult de 5.000 de rpm nu se accelera...asa lasa-m deoparte asta,pana acum 2 zile mergea de rupea asfaltu,se accelera 9000 de rpm schimbam la 8000 lejer,si dintr-o data a inceput sa nu se mai accelereze,daca o accelerez pe loc se duce in 10.000 si dupa da in "nas" si mai mult de 6000 nu mai vrea,ce pot sa ii fac,ia-m schimbat azi bobina,degeaba nimic...o avea cumva platina? bujia am schimbat-o de 100 de ori si degeaba,chiar mai rau, p.s am bujie Brisk iridium si e singura cu care mai da semne de viata... niste sfaturi va rog mult :scratch:

post-40272-1232642962_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut,Rareshamico.. am si eu o intrebare. Unde ai gasit bobina? Am si eu o cagiva elefant ca a ta si as avea nevoie de bobina, poate si de stator, ca nu mai am scanteie deloc:(

vezi ca bobina e de gillera! are 3 fire care intra in ea si mi se pare ca inca unu care iese din ea! gasesti bobina dasta la gillera runner stalker etc! vezi si tu,si statoru nu la-m desfacut nu stiu ce e acolo:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...