Sari la conținut

Reparatie Rezervor GSR


Cor$ac
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

In urma unei cazaturi am indoit cu piciorul cred, partea dreapta a rezervorului la GSR

 

Nu este foarte mare insa e vizibila si as vrea sa o remediez

 

Cunoaste cineva vre-un service unde pot face acest lucru??

 

Stiu ca e un sistem special cu ventuze care se lipesc shi prin tragere fac tabla sa isi recapete forma initiala

 

Astept ajutor

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sigur de metoda cu ventuze insa o metoda care o stiu eu presupune sudare unui eletrod subtire in punctul indoiturii si cu o scula speciala, prin batai repetate, tabla este adusa la nivel, electrodul taiat, polizat locul sudurii, chituit, vopsit s.a.

Daca este adevarata metoda cu ventuzele ar fi foarte bine pt. ca se inlatura multe incoveniente. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

In urma unei cazaturi am indoit cu piciorul cred, partea dreapta a rezervorului la GSR

 

Nu este foarte mare insa e vizibila si as vrea sa o remediez

 

Cunoaste cineva vre-un service unde pot face acest lucru??

 

Stiu ca e un sistem special cu ventuze care se lipesc shi prin tragere fac tabla sa isi recapete forma initiala

 

Astept ajutor

 

Multumesc

salut!rezervorul meu era atit de indoit ca majoritatea oamenilor cu care am vorbit ziceau ca musai tre' taiat si indreptat de dinauntru,dar pina la urma un amic tinichigiu m-a rezolvat printr-o metoda 'neinvaziva' ca sa spun asa si anume cu aer comprimat,si a iesit mai mult decit ok,incearca si tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

help me pleassse, o idee despre cateva magazine deschise maine de motociclete unde as putea gasii bujii pt honda cbr f4i????

 

sau vre-un binevoitor care sa aibe asa ceva de vanzare maine????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...