Sari la conținut

Kinroad XT 50


zudiac
 Share

Postări Recomandate

nu e nici prima nici ultima motoreta din asta prezentata aici..e un fel de mobra de unica folosinta sau de sfert de sezon..dupa 2 luni o sa fii bucuros daca prostesti pe cineva sa iti dea 200 de eu pe el..renunta din start

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici prima nici ultima motoreta din asta prezentata aici..e un fel de mobra de unica folosinta sau de sfert de sezon..dupa 2 luni o sa fii bucuros daca prostesti pe cineva sa iti dea 200 de eu pe el..renunta din start

Caaaaaaaree doua luni?!?? Daca il tine doua saptamani sa zica mersi! Un prieten si-o cumparat un atv chinezaresc cu motor de 107cc si la saptamana i s-o stricat!Dupa aia nu stiu cum o reusit sa-l vanda (sa prosteasca pe careva) si...nu s-o invata-t...si-o mai cumparat cretinu' inca o motocicleta tot de aia chinezeasca numa' cu motor de 200! "Asta de 200 ma tineee.....mult...daca am grija de ea!".....si l-o tinut...doua saptamani si ceva!Sa nu cumva sa o cumperi.....si mai ales din germania!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caaaaaaaree doua luni?!?? Daca il tine doua saptamani sa zica mersi! Un prieten si-o cumparat un atv chinezaresc cu motor de 107cc si la saptamana i s-o stricat!Dupa aia nu stiu cum o reusit sa-l vanda (sa prosteasca pe careva) si...nu s-o invata-t...si-o mai cumparat cretinu' inca o motocicleta tot de aia chinezeasca numa' cu motor de 200! "Asta de 200 ma tineee.....mult...daca am grija de ea!".....si l-o tinut...doua saptamani si ceva!Sa nu cumva sa o cumperi.....si mai ales din germania!!!

asta e treaba cu chinezariile....unele chear merg mai mult. :cheers: am un prieten cu un ranger de 125(first bike)..si de un an merge ca prima data...si un atv alaska...care si ala merge de ceva timp.oricum sunt paguboase... nu luati asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

daca vrei unu mic in genul chinezariei aleia era pe bikeshop un ktm de 49 micut tot cat aia cu roti mici pe 12 cu 14 la 700 euro.arata super dupa mine merita banu.si ala era motor te jucai cu el daca nu voiai ceva mare.avea racire pe apa..si nu se compara cu chinezariile astea!!!am vreo 4 pe acasa aduse de copilasi ca nu le mai merg.mereu ii lasa cate ceva.una luata de noua facut vreo 50 de km pe drum de tara normal fara forja sau ceva a picat motoru papa ulei mai ceva ca benzina.in 1 saptamana papa tot uleiul din motor(si km multi nu face ca nu are cum..maxim 50 prin absurd)....si sunt slabe de tot materialele..cand dai la kik se misca motorul cu suporti cu tot!!

revin cu un link http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...005-160793.html asta e ktm-ul....daca vrei ceva in genul chinezariei aleia..

daca vrei mai mare: http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...000-172262.html

sau http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...002-168182.html piston gasesti usor(si e squla)

daca vrei 125 cmc http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...995-157208.html

astea-s variante mai ieftine..dar daca dispui de ceva bani iei ceva si mai bun!!dar mai bine astea decat chinezariaie!!!

Editat de lewa ktm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa ma crezi ca le stiu....

dar mesterii nu au carti de identitate la ele....

asa ca....

de 125 nu poate sa fie vb. ca nu am carnet...

deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

@Zodiac: Ce ai postat tu in primul link e un PITBIKE si nu are nici o legatura cu un minienduro/cross sau sa nu mai vorbim cu un endurocross125. Geometria e total diferita, motorizarea la fel, piesele la fel. Minibike-urile cross sunt motociclete de performanta destinate copiilor pe cand PIT-urile sunt un fel de BMX pentru adulti. Acuma na, daca vrei ocazional sa dai lasa aiure pa zi! Sunt foarte fun de mers cu ele, dar nu cred ca duc mai mult de un sezon (bulit simeringuri, telescoape, lant/pinion tot) ; sunt facute pentru dirt-park-fun instantaneeu dar nimic serios.

 

Acuma na, daca vrei numa fun eu zic ca merita investitia (in sensul in care un pit de 125 te da pe spate de nu sti ce te-o apucat) dar sa nu te astepti la prea multe din punct de vedere al fiabilitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprilia rx

se recomanda??

este fiabila??

550 eu din 2003??

 

iote

anu e bun pretul iara bun..acu depinde in ce stare e.la rx sunt cam de joaca plasticele crapa instant la o tranta sunt prea tari.stiu ca merg binisor din ce am auzit dar decat cele ce ai gasit u mai sus e mai buna asta..e de 49 sau 125???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ktm-ul duce destul de bine.are un prieten una o tine doar de joaca.e un exc in miniatura dar nu are viteze e ca scuterul.trage bine asa face muci un scuter si la viteza dar e mica rau de tot..poate asta de zici tu de el e ceva mai mare.acu depinde si de tine cum poti sa stai pe una mica.acu nu stiu ce sa spun ca ai propus o gramada de variante.era un cr de 80 pe net frumos si ieftin.ala ma gadesc ca ti-ar fi ok.are aproape 15- 20 cp. arata super ff usoara si convenabila la pret..am vazut una la 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

certificat nu stiu la ce vrei pentru ca nu o sa poti merge cu crosul pe drum.eventual asa putin.am vazut cum e ktm-ul ala tiger..merge adica e destul de inalt e mai ok decat rx..zic eu...sa ma contraziceti in caz de ceva.la ktm gasesti piese mai repede decat la rx si rx-ul are plasticele de k*** de fiabilitate nu stiu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita...dar ieri am vazut un cr de 50 modificat la 80 cu acte pe 49 inscris arata superb tot de prin 2000 motoru cica e nou la vreo 900 e bine ca mai scoti ceva la pret. cu 800 il iei 100& asa la 1000 era unu din 2007...tot cr dar merge si beta asta..pana iei carnet!!sau daca ai 16 ani fa categoria a1 si iei iei un 125:D in 4 t daca vrei mai mult asfalt!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

hei prieteni voi ce stiti de aprilia rx 50??

are 3 sau 6 viteze???

eu stiu de 6 dar cineva vrea sa ma convinga de 3!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei prieteni voi ce stiti de aprilia rx 50??

are 3 sau 6 viteze???

eu stiu de 6 dar cineva vrea sa ma convinga de 3!!

rx 6 trepte....din ce stiu eu!! rs cu 3 am auzit.... dar ala nui cross...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...