Sari la conținut

Yamaha Fz6 S


Cavantu
 Share

Postări Recomandate

Eu am din iunie un FZ6 , inainte am avut ( si inca il mai am) un DragStar . Eu dupa un sezon sunt super multumit cu el. Eu il folosesc cam 80% din timp in oras, unde este un model ideal . Putere are destula pentru categoria lui ( 98 CP), franele sunt super OK le-am testat de cateva ori. La drum lung se comporta excelent viteza medie de 130-140 cu pasager,fara probleme, nu este obositor cel putin ptr pilot, am mers 200km fara sa ma dau jos. Consum 5-6% in oras mers mai turat. Ca minusuri ar fi ca nu este destul de zgomotoasa lucru necesar mai ales in Bucuresti printre masini, la turatii mici nu te aude nimeni, lucru rezolvabil prin inlocuirea tobelor ( asta vreau sa fac in primavara). Deci in concluzie (parerea mea) pentru utilizarea cotidiana si iesiri in afara orasului din cand in cand este motocicleta ideala de asemenea este un compromis bun intre un super sport si un turing, de retinut ca are motorul de R6 putin imblanzit :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fz6 dupa cum spunea si DragStar ...are motorul de pe r6...dar este imblanzit...are 98 cp..care mi se par arhisuficienti...am stat pe asa ceva...este mai confortabila decat un r6...acum fiecare cu ce`i place :haha:

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...