Sari la conținut

O tura mare prin tara la vara


moromete
 Share

Postări Recomandate

Sper sa fim cit mai multi !

 

Ca idee:

 

Hunedoara->[208]->Arad ->[115]->Oradea->[135]->Satu Mare->[100]->Sighetu Marmatiei->[269]->Suceava->[122]->Piatra Neamt->[59]->Bacau

 

Bacau->[142]->Sibiu->[241]->Alba->[80]->Hunedoara

 

aproximativ 1500 Km

cu invirteli 2000 Km valoare maxima

 

de vazut Sapinta cu Cimitirul Vesel, manastirile Moldovei, si multe altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fim cit mai multi !

 

Ca idee:

 

Hunedoara->[208]->Arad ->[115]->Oradea->[135]->Satu Mare->[100]->Sighetu Marmatiei->[269]->Suceava->[122]->Piatra Neamt->[59]->Bacau

 

Bacau->[142]->Sibiu->[241]->Alba->[80]->Hunedoara

 

aproximativ 1500 Km

cu invirteli 2000 Km valoare maxima

 

de vazut Sapinta cu Cimitirul Vesel, manastirile Moldovei, si multe altele

 

M-as baga...sa vedem luna,data.O parte din el l-am facut anul trecut,mai putin Suceava,Piatra Neamt.Cazare la cort banuiesc.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga...sa vedem luna,data.O parte din el l-am facut anul trecut,mai putin Suceava,Piatra Neamt.Cazare la cort banuiesc.

 

Este vorba de luna iunie.

Cazarea la cort si mincarea la botul calului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de luna iunie.

Cazarea la cort si mincarea la botul calului.

 

Ok.Referitor la timp asta-i o tura de max 4-5 zile.Se poate pleca vineri dimineata si pe marti, miercuri seara sa fim acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3-4 saptamini

 

:crack: Cred ca glumesti,nu?Ce naiba sa fac 3 saptamani cu 1500km?Anul trecut facui cu tot cu stat la mare 5 zile 2400 km in 14 zile...doar nu mergem in tabara ce naiba? De 1 Mai am facut Arad-Oradea-Satu Mare-Sighet-Bistrita-Sovata-Sighisoara-Alba Iulia-Deva-Arad vreo 900 km in 3 zile.In cazul asta ma retrag daca e timp lung si distanta mica.Daca tot vreti tura si este timp faceti si Delta si defileul Dunarii de unde se poate in sud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Cred ca glumesti,nu?Ce naiba sa fac 3 saptamani cu 1500km?Anul trecut facui cu tot cu stat la mare 5 zile 2400 km in 14 zile...doar nu mergem in tabara ce naiba? De 1 Mai am facut Arad-Oradea-Satu Mare-Sighet-Bistrita-Sovata-Sighisoara-Alba Iulia-Deva-Arad vreo 900 km in 3 zile.In cazul asta ma retrag daca e timp lung si distanta mica.Daca tot vreti tura si este timp faceti si Delta si defileul Dunarii de unde se poate in sud.

nici o problema, de acord.

 

atunci, de la bacau->braila->delta->constanta, si inapoi prin sudul tarii pe malu' dunarii.

asa e bine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... :crack: dar ce cauta topicul la chopperisti?

ai scris aici, pt ca vrei sa fie o plimbare numai pt cei cu choppere si cruisere? daca da, e bun locul.....daca nu, poate il muta cineva la "intalniri, evenimente, excursii".....no offence.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... :crack: dar ce cauta topicul la chopperisti?

ai scris aici, pt ca vrei sa fie o plimbare numai pt cei cu choppere si cruisere? daca da, e bun locul.....daca nu, poate il muta cineva la "intalniri, evenimente, excursii".....no offence.

daca te uitai sa vezi ce am poate vedeai ca am o yamaha virago xv535 2yl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uitai sa vezi ce am poate vedeai ca am o yamaha virago xv535 2yl

 

La naiba,conteaza ce mobra ai? Sa ne adunam si sa mergem,sa ne simtim bine,asta-i scopul.Eu nu tin cont deloc de asta...intr-un fel toti santem in aceiasi oala cum s-ar spune.Pasiunea ne leaga aici pe toti indiferent de ani,motor sau potential de oricare ar fi el.Cei care fac aceste diferente sau nu le place in comunitate sa se dea singuri,e dreptul lor.Si eu ma mai dau singur cand vreau sa fiu singur.Dar de obicei mergem in grupulete.Enduristi,vitezani,choperisti si care mai sant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e faina tura...sincer m-as baga si eu..dar la mine merge cam prin august si nu la mai mult de 1 saptamana!!daca te razgandesti la data si la timpul in care vrei sa o faci o sa urmaresc topicul.TKS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca doream numai chopper-isti spuneam de la inceput.

am specificat ca am virago numai dupa comentariul "acid" al personajului.

personaj pe care se pare ca-l intereseaza mai mult "stilul" decit excursia care am de gind sa o fac.

eu m-as bucura sa fie doritori din orice clasa de motoare caci excursia conteaza si nu ce are fiecare.

Editat de moromete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baiatule.....n-a fost acid deloc comentariul meu....tocmai de aia am spus "no offence"....

si da, am vazut ca ai virago.....

dar tosusi, inca cred ca e un topic de "intalniri, evenimente, excursii"......

 

La naiba,conteaza ce mobra ai? Sa ne adunam si sa mergem,sa ne simtim bine,asta-i scopul.Eu nu tin cont deloc de asta...intr-un fel toti santem in aceiasi oala cum s-ar spune.Pasiunea ne leaga aici pe toti indiferent de ani,motor sau potential de oricare ar fi el.Cei care fac aceste diferente sau nu le place in comunitate sa se dea singuri,e dreptul lor.Si eu ma mai dau singur cand vreau sa fiu singur.Dar de obicei mergem in grupulete.Enduristi,vitezani,choperisti si care mai sant...

.....pai tocmai de aia suntem diferitzi.....ce am face daca am fii toti la fel?...... :crack:

ma rog...treaba voastra......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca suntem din Hunedoara, ar fi frumos sa ne intalnim la o bere si sa povestim mai pe indelete. Eu am fost si asta-vara prin tara si acum doi ani, asadar cred ca am avea ce povesti. Astept un telefon la numarul: 0726169889, Eddy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Cred ca glumesti,nu?Ce naiba sa fac 3 saptamani cu 1500km?Anul trecut facui cu tot cu stat la mare 5 zile 2400 km in 14 zile...doar nu mergem in tabara ce naiba? De 1 Mai am facut Arad-Oradea-Satu Mare-Sighet-Bistrita-Sovata-Sighisoara-Alba Iulia-Deva-Arad vreo 900 km in 3 zile.In cazul asta ma retrag daca e timp lung si distanta mica.Daca tot vreti tura si este timp faceti si Delta si defileul Dunarii de unde se poate in sud.

E putin cam offtopic.Scuze.Daca tot ai pomenit de Delta Dunarii poate organizezi intilnirea de "hodorogi" pe undeva prin Delta.In zona sunt multi "pensionari"pe motocicleta si ar fi incintati sa organizeze ceva.Si ca sa fim si on topic ,se poate lega cu o mare tura prin tara.De unde o iei tot iese o mare tura.Exemplu:Bucuresti,sensul acelor de ceasornic pe la extremitatile tarii,Galati,bac,Tulcea,Delta(Murighiol cu un mare camping,barci,etc).De unde o iei faci un mare ocol si te opresti in Delta.E numai o propunere.Bunu.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi s-a atras atentia ca ar trebui totusi sa fac intai mai multe drumuri scurte si abia apoi sa ma gandesc sa merg la un drum atat de lung. Asa ca retrag cele spuse mai jos. :bounce:

 

D

 

P.S.: Sorry, nu aparea butonul de Edit pentru postul initial. :friends:

 

Ma primiti si pe mine (sunt incepatoare)?

 

Pana la urma cat dureaza?

 

D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E putin cam offtopic.Scuze.Daca tot ai pomenit de Delta Dunarii poate organizezi intilnirea de "hodorogi" pe undeva prin Delta.In zona sunt multi "pensionari"pe motocicleta si ar fi incintati sa organizeze ceva.Si ca sa fim si on topic ,se poate lega cu o mare tura prin tara.De unde o iei tot iese o mare tura.Exemplu:Bucuresti,sensul acelor de ceasornic pe la extremitatile tarii,Galati,bac,Tulcea,Delta(Murighiol cu un mare camping,barci,etc).De unde o iei faci un mare ocol si te opresti in Delta.E numai o propunere.Bunu.

 

Eu cred ca nu ajungeti in delta cu motoarele pt ca o mare parte a drumurilor sunt de PIATRA !!! Am fost eu anu trecut la Pardina si ... am ramas impotmoliti si cu l200 , bine ca am avut troliu !! ganditi-va bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu ajungeti in delta cu motoarele pt ca o mare parte a drumurilor sunt de PIATRA !!! Am fost eu anu trecut la Pardina si ... am ramas impotmoliti si cu l200 , bine ca am avut troliu !! ganditi-va bine

Pina la Murighiol este un drum superb.Asfalt bun si pentru Pan Europeanul meu.In delta se va merge cu salupele cu motor.Una o pun eu la dispozitie .Propunerea ramine in picioare.Bunu.

 

:friends:

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Tm,

 

m-as baga si eu la asa o tura, insa 3-4 saptamani e mult prea mult. Traseul nu e foarte important, insa tare as vrea sa stiu data plecarii si durata vizitei. O sa mai verific postul, pentru eventuale noutati.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Tm,

 

m-as baga si eu la asa o tura, insa 3-4 saptamani e mult prea mult. Traseul nu e foarte important, insa tare as vrea sa stiu data plecarii si durata vizitei. O sa mai verific postul, pentru eventuale noutati.

 

bafta

A fost o discutie cu motociclisti din Tulcea.Am ajuns la concluzia ca trebuie sa facem o mare intrunire in jud.Tulcea.va asigur ca va fi una din cele mai placute intruniri.Asta avind in vedere atit oameni cit si zona respectiva.Insistati si nu o sa va para rau.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o discutie cu motociclisti din Tulcea.Am ajuns la concluzia ca trebuie sa facem o mare intrunire in jud.Tulcea.va asigur ca va fi una din cele mai placute intruniri.Asta avind in vedere atit oameni cit si zona respectiva.Insistati si nu o sa va para rau.Bunu.

Moromete spunea la inceputul topicului de o plimbare care incepea din Hd, de-asta am postat. E minunat ca faceti intrunire in tulcea, multa bafta, poate aj si pe-acolo. Daca mai ramane valabila tura despre care s-a vb la inceput, raman in continuare interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...