Sari la conținut

CUPA Offroad Racing Romania


stulewa
 Share

Postări Recomandate

In colaborare cu baietii de la Off Road Racing se va organiza urmatorul eveniment: deci, doanelor(adica e si pt fete) si domnilor va prezint : CUPA OFFROAD RACING ROMANIA!

 

PERIOADA: 16-17-18 OCTOMBRIE 2009

LOCATIE: slanic prahova sau cheia(bv) nu e inca batut in cuie dar se stabileste in cateva zile

CLASE DE PARTICIPARE: open si extrem

DIFICULTATE: clasa open- dedicata incepatorilor si celor care vor un parcurs mai usor in comparatie cu extremul,

- necesita cunostinte medii de enduro si conditie fizica pt efort prelungit- 6-7 ore

clasa extrem- dedicata pilotilor cu experienta si conditie fizica buna pt a face fata la7-9 ore de cursa.

NAVIGATIE: track GPS cu benzi de semnalizare in locurile dificile sau cu semnal slab.

 

TAXE: 450-500ron (inca nu s-a stabilit deoare se vrea cu tot cu cazare)

 

!!! ATENTIE !!! acest eveniment are si clasa auto deci nu este excusiv moto!!!

 

Obiective auto: se vrea unul dintre cele mai dure concursuri de offroad din Romania...

Obiective moto: - nu este o intalnire enduro este o CUPA

-am sa incerc sa tin stacheta cel putin la fel de sus ca cei de la auto :crack: :crack:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo Jumba! :crack:

Daca e ORR e bine sigur. Ii stiu pe oamenii de acolo - f ambitiosi si priceputi.

 

Pe mine trece-ma de-acum pe lista.

Imi permit un sfat - fa concurs individual. Enduro nu e sport de echipa. Cei care vor sa mearga impreuna pot sa mearga impreuna sa se ajute.

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutabila treaba cu individualul... depinde de regulamentul intern ce il voi afisa curand. astept promisiuni de participare... sau tre sa va momesc cu premii?! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutabila treaba cu individualul... depinde de regulamentul intern ce il voi afisa curand. astept promisiuni de participare... sau tre sa va momesc cu premii?! :)

pai cum crezi ca ii strang eu..mai un gps,mai o casca,mai o platosa..mai o bere,mai un mititel..trebuie imbinat utilul cu placutul,cate putin din toate=weekend excelent..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo Jumba! :friends:

Daca e ORR e bine sigur. Ii stiu pe oamenii de acolo - f ambitiosi si priceputi.

 

Pe mine trece-ma de-acum pe lista.

Imi permit un sfat - fa concurs individual. Enduro nu e sport de echipa. Cei care vor sa mearga impreuna pot sa mearga impreuna sa se ajute.

 

Spor!

SINT FOARTE DE ACORD CU IDIVIDUAL,AM LIPST ANUL TRECUT LA 2 CURSE CA NU AM AVUT PARTENER.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SINT FOARTE DE ACORD CU IDIVIDUAL,AM LIPST ANUL TRECUT LA 2 CURSE CA NU AM AVUT PARTENER.

 

sa-ti spun un secret - anul trecut erai incepator - de-aia nu gaseai partener. De anul trecut ai progresat mult. O sa vezi ce simplu lo sa fie anul asta sa-ti gasesti

 

PS: NU MAI SCRIE CU LITERE MARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa zic d-lor, daca nici eu nu sunt petrecaret.... am crezut ca nu tre sa mentionez cheful de sambata spre duminica da acuma, daca vreti sa vedeti negru pe alb na: O SA FIE SI CHEF!

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumbalica ce dor imi e de serile alea cu sprit,foc si chitara!! :rolleyes: :cheers: si o tura faina inainte nu?c-am asta o sa fie banuiesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@attilas:nu te mai forta cu cratima daca nu te stii cu de-astea.

 

 

cat despre concurs, toate aprecierile ca se implica unul ca jumba! bravos!

bah nene parca am inebunit cu dracia asta de "c-am"..tocmai imi ceream scuze intr-un alt post..sper ca e una din putinele mele scapari..deh am mai chiulit si noi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai lasa ca va pregatesc eu un traseu de o sa ma auziti cantand IN VIS pentru ca o sa dormiti bustean cand veti ajunge in tabara :cheers:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NEWS, NEWS,NEWS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Suntem foarte hotarati sa va oferim o cursa inedita in Romania asadar pregatiti-va fizic,psihic si tehnic pentru LAST MAN STANDING DE ROMANIA!!!

O cursa de 24 de ore cu un nivel nu foarte ridicat de dificultate.

Un circuit in care cine va face mai multe ture in 24h+1 tura va castiga!

regulament stric si aplicabil pentru toti competitorii in aceasi masura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 24 de ore ii faci si un schimb de ulei.

La Buzau m-am dat in cursa de 50 de minute si probabil ca ma mai dadeam ce mult inca o ora, dar 24 de ore ..... trebuie sa fii bun tare sa rezisti atat. Si spectatorii trebuie sa aiba paturi pt cursa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant, dar formatul cred ca este "gilles lalay classic".

 

cine stie cunoaste! :)

Prietenul Patrick poate sa ne povesteasca mai multe despre Gilles Lalay - l-a cunoscut.

 

RedBullLastManStanding au preluat principiul din gilles lallay classic si l-au adaptat - cursa de zi de calificare; timp castigator + 1 ora si se taie cursa; cei care termina in intervalul asta intra in cursa de noapte - acelasi traseu parcurs in sens invers.

 

Ideea e ca nu poti sa faci ca la Off Road la arad iin anii trecuti pentru ca ar trebui sa ai sponsori principali SMURD si Ortopedie Floreasca :D Trebuie sa lasi timp de odihna pentru ca pot aparea accidente super nasoale. Dar altfel, ideea unei curse de anduranta nu suna rau. Croseteaza, croseteaza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne gandim la 4-5 CP-URI asistate serios in care sa se poata trage un puiut de atipeala... cine vrea doarme , cine vrea alearga.... dimineata se numara turele si asa facem socoteala!

 

o viata aveti si vreti s-o dormiti?!? la munca tovarasi, la munca!!!!

 

cat despre asistenta... O SA FIE!

Mesaj completat

s-a modificat schimbarea si s-a hotarat locatia: Valeni de munte

 

din pacate s-a renuntat si anul acesta la ideea unei curse de 24 de ore, poate la anul...

 

v-a fi o cursa clasica de enduro!

 

ce va fi nou la aceasta cupa este clasa STANDARD, dedicata masinilor si motocicletelor fan-enduro adica transalp, supertenere etc

 

detalii despre traseu: veti vedea la fata locului despre ce e vorba

 

iata lincul catre siteul oficial ORR : http://www.orr.ro/index.php?option=com_ckf...=2&Itemid=4

 

si pagina de discutii a celor de la auto: http://forum.club4x4.ro/viewtopic.php?f=25&t=10988

 

 

 

Mesaj completat

Din pacate din cauza aglomeratiei din aceasta luna am decis sa anulam aceasta cursa de moto, imi cer scuze tuturor celora care le-am dat planurile peste cap dar se pare ca e mare batalie pe data asta de 17-18 octombrie.

 

Nu mi se pare ok sa se suprapuna atatea curse intr-un we... cred ca am anuntat-o pe asta destul de devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...