Sari la conținut

Indreptat Cadru !


b28jmp
 Share

Postări Recomandate

Cine are idee unde as putea indrepta cadrul de la XT-ul meu , in Bucuresti ? Am auzit ca ar fi cineva pe 1Mai . Stiti cumva cine este ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are idee unde as putea indrepta cadrul de la XT-ul meu , in Bucuresti ? Am auzit ca ar fi cineva pe 1Mai . Stiti cumva cine este ?

Din sutele de motociclisti care se uita pe site-ul asta , nu stie nimeni unde pot indrepte cadrul ??? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din sutele de motociclisti care se uita pe site-ul asta , nu stie nimeni unde pot indrepte cadrul ??? :friends:

 

Dupa stirea mea nu exista la noi nici un service specializat in indreptat cadre. Nici nu cred ca o sa existe, deoarece un cadrul stramb si indreptat nu este sigur si nici legal (sau cel putin nu ar trebui sa fie). De asta nu se inghesuie nimeni la indreptat cadre.

 

Probabil ca pana la urma vei gasi baieti dispusi sa incerce sa-ti indrepte cadrul, in functie de cat de paradit este si de cat dai. Dar asta e treaba ta sa mergi pe la service-uri si sa te interesezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Practic doar o fabrica serioasa cred ca poate face treaba buna. Intereseaza-te si vezi daca Turbomecanica se baga la asa ceva, la indreptari de precizie, ca in rest se baga la orice operatiune mecanica cu precizie perfecta. Daca ti-l indreapta , pune-i sa ti-l galvanizeze si sa-l vopseasca electrostatic.

 

Da nu stiu cum sa faci pe partea legala, poate trebuie certificare RAR ca sa indrepte, desi ei ar trebui sa aiba de toate ( o fabrica de produse aero poate practic reproduce orice piesa din orice material).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult pentru sfaturi . Nu e stramb rau , nu deranjaza la mers da` ma enerveaza aspectul . Teoretic , daca ma enervez putin reusescsa-l indrept si singur , da` mai intai intreb si eu , poate e cineva specializat . :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadru stramb inseamna ca rotile nu mai stau in plan, sau ca saua sta stramb, sau ca furca si-a modificat unghiul de fuga, sau alte chestii d'astea.

 

Daca inteleg bine cadrul tau nu e stramb, ci doar lovit, zgariat etc, fara a fi afectate cotele reperelor. In acest caz tinichigerie scrie pe el. Adica orice service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadru stramb inseamna ca rotile nu mai stau in plan, sau ca saua sta stramb, sau ca furca si-a modificat unghiul de fuga, sau alte chestii d'astea.

 

Daca inteleg bine cadrul tau nu e stramb, ci doar lovit, zgariat etc, fara a fi afectate cotele reperelor. In acest caz tinichigerie scrie pe el. Adica orice service.

Ai inteles bine de prima data . Ste chiar stramb in adevaratul sens al cuvantului , chestie care a afectat ciclistica , dar care nu se simte in mers , fiind vorba de o motocicleta care nu atinge viteze prea mari . Cand fac rost de cablul dintre aparat si calculator o sa pun si niste poze . Salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...