Sari la conținut

Set malossi 80


life_is_random33
 Share

Postări Recomandate

e asa de greu? Deja incepi sa devi plictisitor. Pe cuvant. Echilibrul meu termic nu e al meu. E al naturii. Cilindrul are 200 grade initial, inainte de declansarea termostatului. Am zis schimb de temperatura in limbaj colocvial, sa intelegi, ca poate tu nu ai 10 la fizica, sau altu, si nu stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e asa de greu? Deja incepi sa devi plictisitor. Pe cuvant. Echilibrul meu termic nu e al meu. E al naturii. Cilindrul are 200 grade initial, inainte de declansarea termostatului. Am zis schimb de temperatura in limbaj colocvial, sa intelegi, ca poate tu nu ai 10 la fizica, sau altu, si nu stie.

 

de fiecare data zici cate o perla. Nu inteleg de unde le scoti.

utie inca una: "Cilindrul are 200 grade initial, inainte de declansarea termostatului" Tu gandesti ce spui? sau pina la 200 de grade legea echilibrului termic nu actioneaza? daca actioneaza atunci la 200 de grade lichidul tot ar avea 200 de grade si ar fi fiert demuuuuuult. sau poate termostatul care sta in lichidul de 200 de grade abia atunci se deschide? din cate tin eu minte se deschide pe la 60-70.

 

anyway, nu asta am vrut sa aud de la tine. important e ca ai zis "Cilindrul are 200 grade initial" dupa care ajunge la 90(din zisele tale).

 

acum raspunde la intrebarea din imagine.

post-30267-1237505524_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu intelegi ca pana nu se activeaza termostatul nu se inchide circuitul? Lichidul e stationar. Si nu ai inteles ca am vorbit teoretic, pentru ca ele sunt in contact mereu. Daca iei cilindru si il lasi sa mearga fara lichid o sa ajunga la 200 grade stratul exterior, iar apa sau antigelul daca il lasi in natura va avea pe o vreme normala 20 grade(temp medie). Daca le combini se va instala echilibru termic.

 

Hai gata ca deja m-am coborat prea jos. Nu-mi etalez cunostintele pentru toti "zeii"

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba voi sunteti cu capul rau de tot! Parca se vorbea ultima oara de un set motor si ce bujie ii trebuie. Aveti topic scuteristii frustrati...

Unii chiar nu stiu cand sa taca.

 

 

Bafta! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu intelegi ca pana nu se activeaza termostatul nu se inchide circuitul? Lichidul e stationar. Si nu ai inteles ca am vorbit teoretic, pentru ca ele sunt in contact mereu. Daca iei cilindru si il lasi sa mearga fara lichid o sa ajunga la 200 grade stratul exterior, iar apa sau antigelul daca il lasi in natura va avea pe o vreme normala 20 grade(temp medie). Daca le combini se va instala echilibru termic.

 

Hai gata ca deja m-am coborat prea jos. Nu-mi etalez cunostintele pentru toti "zeii"

 

Bafta!

 

"Tu nu intelegi ca pana nu se activeaza termostatul nu se inchide circuitul? Lichidul e stationar." - - - am negat eu asta?

"am vorbit teoretic, pentru ca ele sunt in contact mereu." - - - mai bine s-ar potrivi "aiurea" decat "teoretic". intrebarea fireasca: pentru ce ai "vorbit teoretic" daca in realitate nu e asa?

 

Stii care e problema ta? nu vrei sa recunosti o prostie mica si o acoperi cu una mai mare pe care la randul ei o acoperi cu una si mai mare. iar intr-un final ajungi sa nu mai stii despre ce vorbeai initial si dai vina pe toti "zeii". imi aduci aminte de vulpea cu strugurii :baldy::):kali:

un lucru e de lauda: TE-AI OPRIT! URA!

 

 

:angry:

P.S. Totusi nu ai raspuns la intrebarea din imagine :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...