Sari la conținut

Instalatzie Voshod


bodixxl511
 Share

Postări Recomandate

am refacut motorul la voshod ( cutie, piston, cilindru noi ) si mi-a stricat un tzaran capacul la magnetou..are o mufa cu 4 fire care intra in ea..shi la mine sunt 3 din ele rupte..instalatzia electrica este data jos..

as vrea sa stiu cum intra firele alea 4 in mufa aia...ca sa pot continua cu restul instalatziei electrice

nu am prieteni care sa aiba voshod..nu ma sfatuitzi sa ma uit la alta..ca nu am de unde...

 

 

si inca ceva:

stiti daca se poate pune demaror electric pe ea?

ma gandesc sa iau electromotorul de la dezmembrari de pe la o mashina cu capacitate cilindrica mica, baterie de ij..sa o incarc in casa din cand in cand...

Editat de bodixxl511
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate pune demaror dar este extrem de dificil.

la bornele alea iti trebuie un aparat de masura ca sa afli ce e cu ele. Doua sunt de la cititorul electromagnetic, una de la bobina pt aprindere si una de la bobina pt lumini

Bornele de la cititor le gasesti in felul urmator:pui aparatul de masura pe 2000 ohmi, pui o sonda la masa si verifici toate cele 4 borne. LA 2 dintre ele tre sa iti indice circuit intrerupt. Apoi masori intre astea 2 = o sonda pe una si o sonda pe aialalta. trebuie sa ai intre ele cam 30 - 40 ohmi.

Celelalte 2 le gasesti cu o sonda pusa la masa. pe una trebuie sa iti indice ceva de ordinul sutelor de ohmi si asta ebobina de aprindere, pe aialalta ceva de genul 1 - 2 - 3 ohmi si asta e bobina cae merge la lumini..

 

Dupa poza aia cu instalatia te prinzi care sunt literele corespunzatoare pe cutia cu electronice. DAca ai nelamuriri spune aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...