Sari la conținut

Subtire de duminica ...


Postări Recomandate

Salutare,

Duminica dimineazta ma trezesc pe la 9 - frumos afara, sun pe Cosmin, ajung la el, il duc la garaj, scoate mobra, alimentam si acum vine intrebarea: "unde mergem mah?", el zice "hai in vama!", "haide titi" ... si am plecat

Am ales sa mergem pe autostrada ... un pic mai alert 140-150, frumos frumos, dar cand am alimentat la Fetesti am constatat ca mi-a papat cam 8% ....

De la Cernavoda am luat-o spre Cochirleni ... foarte liber drumu' .. multe, foarte multe curbe lejere, frumoase ... relaxant, soarele stralucea ... ce ti-ai putea dori mai mult decat atat ...

Am ajuns la Adamclisi, vizitat cetatea, pozat monumentul ... si apoi mers spre Sipote ... de acolo spre Chirnogeni, de unde se ajunge repede in Negru-Voda .... inainte de Limanu, in valea aceea unde e lacul am intalnit 3 baieti cu mobrele, un pic inghetati, deh, blugii nu izoleaza asa bine ...

Cand am ajuns in Vama, am avut impresia ca am nimerit imediat dupa un bombardament sau ceva de genu ' ... strada principala e praf ... cred ca u bagat ceva canalizare ... am vazut si "splendoarea" de pista pentru biciclisti - Ogica stie cati biciclisti or s-o foloseasca - idee mai tampita ca asta nu am vazut de cand cu bordurile ... da' ma rog, dupa cum tot zice cineva "traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul" ... no comment

La intoarcere, am alimentat in Mangalia, apoi am mancat binisor la un "impinge tava" de langa gara ... foarte ok, doar ca aveau o plasma data la maxim pe TarafTv .. fcuk off salam...

Deja era 17:30 cand am iesit din Mangalia si cu parere de rau am decis amandoi s-o luam iar pe autostrada, doar ca de data asta am mers relaxat 110-120 ...

Una peste alta a fost o plimbare relaxanta, partea nasoala e legata de Vama unde probabil anul asta vom merge pentru ultima data, pacat !

post-4615-1237898910_thumb.jpg

post-4615-1237898920_thumb.jpg

post-4615-1237898927_thumb.jpg

post-4615-1237898933_thumb.jpg

post-4615-1237898942_thumb.jpg

post-4615-1237898949_thumb.jpg

post-4615-1237898962_thumb.jpg

post-4615-1237898967_thumb.jpg

post-4615-1237898973_thumb.jpg

post-4615-1237898978_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

pei normal ...

e singurul loc din romanica in care se poate "face" ceva pt turism - si anume un trotuar :wacko: - pt ca pt Dna Ministru - nu conteaza ca avem zeci de hoteluri/baze de tratament din diferite statiuni - in paragina totala - E greu de bagat bani in atatea si atatea statiuni si locuri din tzara - cu adevarat ne lipsea pista de biciclisti dintre 2mai si Vama ...

 

Cine a zis ca America e tara tuturor posibilitatilor nu a venit in Romania - numai la noi se muta zebrele peste noapte ca sa scape cine trebuie de puscarie :blink: ... no comment !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...