Sari la conținut

Grecia - Olimp - plaje - 25 aprilie - 1 Mai


moshulik
 Share

Postări Recomandate

Mi-am luat o saptamana libera, in perioada dinainte de 1 Mai si vreau sa plec in Grecia, pe moto, la plaja, la vizitat diverse, in zona peninsulelor. Mai vine un amic cu mine si avem de gand sa mergem asa, fara un traseu precis, la explorare. Prima destinatie ar fi Salonic, apoi pe coasta, spre muntele Olimp, apoi mai vedem, eventual cu intoarcere prin Bulgaria, pe la Vama Veche.

Cine mai e interesat, sa dea un semn aici. O sa mergem asa, mai la "haiducie", cu cort si sac de dormit pregatite, daca nu gasim zone cu cazare convenabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat o saptamana libera, in perioada dinainte de 1 Mai si vreau sa plec in Grecia, pe moto, la plaja, la vizitat diverse, in zona peninsulelor. Mai vine un amic cu mine si avem de gand sa mergem asa, fara un traseu precis, la explorare. Prima destinatie ar fi Salonic, apoi pe coasta, spre muntele Olimp, apoi mai vedem, eventual cu intoarcere prin Bulgaria, pe la Vama Veche.

Cine mai e interesat, sa dea un semn aici. O sa mergem asa, mai la "haiducie", cu cort si sac de dormit pregatite, daca nu gasim zone cu cazare convenabila.

As merge si eu cu sotia haideti sa mai vorbim si poate sa ne cunoastem .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap... poate intr-o duminica seara, sau maine, joi, cum aveti si voi programul, pe la arc, sa ne adunam, sa ne cunoastem un pic si sa vorbim cam ce obiceiuri are fiecare la drum :D , de genul viteza, de genul cat dureaza legarea unui siret, daca autonomia de pauza de tufis coincide cu autonomia de benzina... etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ... joi este ok ... la ce ora ..??

 

Salutare, imi cer scuze ca nu am putut raspunde in timp util, dar oricum am fost eu ocupat cu ceva aiurea ieri seara. Azi, vineri, insa, sunt liber, ma plimb cu bicla prin oras vreo 2-3 ore, dupa job si putem sa ne vedem sa vorbim, eventual la Arc, ca-i punct de reper bun. Eventual - daca nu ai program de week-end - haideti pana la bulgari maine si mai vorbim - /index.php?showtopic=337023

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, imi cer scuze ca nu am putut raspunde in timp util, dar oricum am fost eu ocupat cu ceva aiurea ieri seara. Azi, vineri, insa, sunt liber, ma plimb cu bicla prin oras vreo 2-3 ore, dupa job si putem sa ne vedem sa vorbim, eventual la Arc, ca-i punct de reper bun. Eventual - daca nu ai program de week-end - haideti pana la bulgari maine si mai vorbim - /index.php?showtopic=337023

 

 

Se mai pot "abona" la Thassos si altii ??? :rolleyes:

Multumesc,

 

astept PM

 

Se mai pot "abona" la Thassos si altii ??? :laugh:

Multumesc,

 

astept PM

post-28174-1239081865_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si evident :rolleyes: .

Oricum, asa cum am scris, nu e o tura prea organizata sa zic asa, deocamdata suntem vreo 3 motoare, eu si inca doi amici cu care am fost in vara prin Alpi care o sa ne indreptam spre Grecia si oricine vrea sa vina e bine venit. Primul obiectiv ar fi Salonicul, sper sa ne mobilizam cu plecarea la un 6 dimineata, ca sa facem dintr-o bucata drumul, dupa care sa vedem ce obiective gasim, Atena ar fi in plan, Meteora ar mai fi, muntele Athos (la asta e taxa la feribot 25 euro), iar in rest multa plaja, eu unul as vrea ca in general seara, cazarea, sa fie prin campinguri de plaja si in functie de preturi si preferinte, stam la cort sau la casutzele din camping sau chiar pe plaja, daca nu e zona turistica.

 

Maine, miercuri, o sa vin pe la arc, de pe la 6 jumate asa, o sa fiu pe bicicleta, sper sa ma identificati usor, cei care vor sa vina in tura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, cum ziceam, nu e pe "locuri". Eu vreau sa plec sambata dimineata, pe 25, pe la ora 6, incat sa ajung in vama la giurgiu la 7 si de acolo sa merg intins pana in Salonic. E prima zi, suntem odihniti, cu chef de drum, deci cred ca e facubila prima etapa, in total sunt 688 de km.

 

Atunci ramane pe maine, miercuri, la Arc, o sa trec pe la ora 7, sa vedem cine mai se prezinta la apel din cei care au zis mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Aleko, m-am interesat insa si se pare ca Macedonia e cu chestii complicate, cu acte. Cred ca o sa cedez tentatiei de a sta intins la plaja, in esentza, prin Grecia. O sa plec sambata, lejer, pe la 10 - 11 - prima destinatie la apele termale de langa Varna, apoi duminica sper sa ajung in Salonic, sau ma opresc in Alexandropoli, daca e dezvoltata zona turistica si gasesc ceva camping, cazare.

Daca mai vrea cineva sa vina, ne intalnim in bulgaria, la strand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! cum am mai spus si acum ceva vreme noi plecam pe 29 dimineata( ora 12noaptea)din constanta ,pe ruta CONSTANTA-BUCURESTI-RUSE-SOFIA-KULATA -KAVALA-KERAMONTI-THASSOS.in jur de ora3-3,30 suntem la giurgiu.mergem 2 motoare si doua masini(v-strom si varadero)cine doreste poate sa sune la nr0744388774/0722322093

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal!noi plecam pe 29 dimineata pe ruta CONSTANTA-BUCURESTI-GIURGIU/RUSE-SOFIA-KULATA-KAVALA-THASSOS.suntem 2 motoare si 2 masini.stam in insula pina pe 2 mai.

 

mai aveti loc in masina pt un bagaj feminin si un prradel mic mic mic?

serios vorbind, PM pls

eu pe motor dar fetele tre sa incapa intr-o conserva

 

sau tel 07664040431

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...