Sari la conținut

Campanie Pro restaurare


Mr_ORL
 Share

Postări Recomandate

O sa fie nevoie de motoare :D

O sa fie nevoie de povesti, si de poze momentan, abia apoi putem duce povestea in mijlocul lumii sa fie admirata pe viu...so, ce parere aveti? :)

 

Momentan campania a inceput superb la SMAEB, iar azi a inceput imprastierea afiselor....

Cateva locatii unde afisul Pro-restaurare va putea fi vazut:

 

Bacau: 3 cluburi/pub-uri(momentan nu stiu exact cluburile dar vor fi anuntate cand voi afla exact)

Brasov: 2 cluburi/pub-uri(aflu mai tarziu)

Constanta: 1 club/pub(idem cele de sus)

 

Bucuresti:

-Universitatea de arte

-la Apasu(in regie, bar de motoristi)

-Iron City(la Paw)

-Club Avast(unde canta miercurea Tanase din Tapinarii)

-Dambla Motors(service-ul lui @Whiteman)

-Am reusit sa postez un afis chiar si la orezarii din Dragonul Rosu :)

 

Urmeaza Biker's(aka Ursu, de pe Matei Voievod), Biker's Otopeni, Facultatea de matematica din cadrul Universitatii, si multe alte locatii atat din Bucuresti cat si din tara!

 

Odata cu lansarea site-ului si stabilirea listei de cluburi moto prietene si sustinatori ai campaniei, vor fi facute stickere si aplicate pe toate afisele din locatiile respective(pt ca atunci cand am printat afisele prieteni erau doar Urban Riders si Dac Motors).Intre prieteni si sustinatori se afla chiar Chopper Academy, Romantic Bikers, si inca niste mari si importante cluburi din toata tara :finger:

 

Am zis ca vreau sa miscam masele si sa facem cat mai publica ideea de frumusete a oldtimerelor restaurate, am inceput in forta...

 

Ramane sa-mi trimiteti poze si povesti, pt inscrierea in concrursul lansat de Urban Riders si pt a avea ce sa aratam pe site-ul campaniei, pt ca altfel, am muncit degeaba!

 

Nici acum nu imi vine sa cred, cat despre planuri de viitor, Bunule tata, multumesc pt vorbele bune si idei, toate la timpul lor, sa fie surpriza!

La prieteni si sustinatori intra ,fara discutie si AMR.

Doua afise din cele frumoase cu restaurarea vreau si eu.Unul pentru sediul AMR,unu pentru sediul AMR din Tulcea.

Zgandareste putin pe posesori de vechituri pentru intilnirea din vara.Bunu.

PS: si de la a face doua stickere sa le pun pe masinile alor mei pentru promovarea campaniei, am ajuns la ideea de a printa mai multe, si pentru dornici...chiar o firma distribuitoare renumita de inghetata din Bucuresti s-a aratat dornica sa sustina campania, patronul fiind pasionat de clasice :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super campanie super idee....dar ceva mai concret de atat.....faceti si asta cumva? Am inteles,mediatizati ideea vechiturilor pe unde puteti si voi,dar cum ajungeti la motoristul ce incearca sa restaureze o ruginitura,stim prea bine ca majoritatea nu prea stau bine cu experienta,gologanul etc.Pe astia cum ii puteti sustine sa-si restaureze motoru' lu' bunicu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super faina ideea, daca eveti nevoie de ceva ajutor la cluj (promovare sau orice altceva), eu va stau la dispozitie, si promit ca din toamna o sa-mi port si eu martoaga pe la expozitii :)

 

pe de alta parte, ORL, ce crezi, nu er fi disponibilitate si pentru o asociatie?

 

numa bine din ardeal :bigstar:

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie nevoie de motoare :finger:

O sa fie nevoie de povesti, si de poze momentan, abia apoi putem duce povestea in mijlocul lumii sa fie admirata pe viu...so, ce parere aveti? :)

Ma gandisem la un moment dat sa-ti dau pe Ducati sa-l expui la salon, dadea bine.Dar daca se suia vre-o pitzipoanca d-aia pe el....? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandisem la un moment dat sa-ti dau pe Ducati sa-l expui la salon, dadea bine.Dar daca se suia vre-o pitzipoanca d-aia pe el....?

Noi am expus fete degente...in tricou normal

Multumesc, frumos gest, dar oricum era standu plin de avioane :D Daca ziceai mai din timp, il puteam expune...

Oricum, merci...

 

Super campanie super idee....dar ceva mai concret de atat.....faceti si asta cumva? Am inteles,mediatizati ideea vechiturilor pe unde puteti si voi,dar cum ajungeti la motoristul ce incearca sa restaureze o ruginitura,stim prea bine ca majoritatea nu prea stau bine cu experienta,gologanul etc.Pe astia cum ii puteti sustine sa-si restaureze motoru' lu' bunicu ?

Campania a primit ca sustinator principal forumul pe care eu sunt membru si pe care sunt in echipa de moderare inca de la inceput, adica Urban Riders...forum ce detine o rubrica scurta dar utila de oldtimere si despre restaurare...

Asta si incercam sa facem acolo, cei cativa care postam util.,..sa ajutam, si sa strangem oameni pentru a oferi un sprijin celor care sunt cu adevarat pasionati :D

Am pus link in acest topic...

 

super faina ideea, daca eveti nevoie de ceva ajutor la cluj (promovare sau orice altceva), eu va stau la dispozitie, si promit ca din toamna o sa-mi port si eu martoaga pe la expozitii

 

pe de alta parte, ORL, ce crezi, nu er fi disponibilitate si pentru o asociatie?

 

numa bine din ardeal

Multumesc....CHiar de la Cluj am primit sustinere din partea Classic Car Cluj Napoca, prin Misu(daca il cunosti)...

Momentan sa termin cu site-ul, sa ne trimita povestile dragii nostrii restauratori, insotite de poze, sa aratam lumii care este adevarata minunatie a acestor vehicule si a acestei pasiuni, si apoi ramane sa vorbim, ca planuri sunt multe si mari ;)

 

Toate cele bune, si asteptam povesti si poze, ca daca nu punem ceva ce sa citeasca omul cand intra, sa admire, am muncit degeaba...povesti faine, poze step by step, etc...

 

Pe site povestile si pozele vor fi postate ca articole, cu nume motor - nume restaurator(sau cel care a intretinut restaurarea, daca e cazul)

 

@Bunu: cu siguranta domnule, da sa vorbesti si cu colegii de asociatie ca voi sunteti mari si eu mic, si cine stie, poate nu le convine ideea :D Toate cele bune!

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am expus fete degente...in tricou normal

Multumesc, frumos gest, dar oricum era standu plin de avioane :D Daca ziceai mai din timp, il puteam expune...

Oricum, merci...

Eu multumesc nu tu.Daca se si vindea aveai si comision. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...