Sari la conținut

Fratilorrrrrr..


axi
 Share

Postări Recomandate

Vizitator moto_comuniste

pai!

 

In prim plan eu nu cu tine am vorbit, si daca nu ma insel n-am cautat scandal.

In al doilea rand cu fratele tau am vorbit despre un carburator (mai precis mz rt 125).

 

Multumesc intelegerea si astept raspunsul fratelui tau.

 

 

OK referirea de mai sus nu era la spusele tale da ata ete. Te rog sa ne trimiti adresa prin PM pentru a te "TEPUI" ca de obicei gratuit. O sa incer sa-l trimit saptamana viitoare.

 

Restul afirmatiilor de mai sus nu merita atentie. Chiar daca parerea voastra despre "noi teparii" NU MA INTERESEAZA pentru povesti aiurea si-n doi peri ma gasiti la 0740530058

 

 

 

 

 

Tavi Comunistu'

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

scuzati-ma ca ma bag si io aici ...

in primul si primul rand cum puteti zice despre cineva "tzepar" care da piese gratuite? care dintre voi o mai trimis o piesa sau cine stie ce in cealalta parte a tarii, la o persoana pe care nici nu cunoaste...??? nu cred ca is multi.

 

in al doilea rand din cate am citit dl. drabu (cred ca am scris corect) o vazut marfa inainte de a o achizitiona si nu cred ca la insistat cineva sa o cumpere. iar pretul de 2,5 mil pt un motor complet (indiferent de stare) mi se pare acceptabil.

 

nu va mai luati de axi si baluba ca sunt si ei baieti de treaba, motociclisti, poate chiar mai mult decat unii de aci si nu cred ca au sau au avut intentia "sa traga tzeapa" cuiva deaci.

pun pariu ca stiu mai multa mecanica ca multi de pe forum (rusine pt cei care si pt schimbarea unei buji se duc la service ;) )

 

:finger: and have a good day

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati-ma ca ma bag si io aici ...

in primul si primul rand cum puteti zice despre cineva "tzepar" care da piese gratuite? care dintre voi o mai trimis o piesa sau cine stie ce in cealalta parte a tarii, la o persoana pe care nici nu cunoaste...??? nu cred ca is multi.

 

in al doilea rand din cate am citit dl. drabu (cred ca am scris corect) o vazut marfa inainte de a o achizitiona si nu cred ca la insistat cineva sa o cumpere. iar pretul de 2,5 mil pt un motor complet (indiferent de stare) mi se pare acceptabil.

 

nu va mai luati de axi si baluba ca sunt si ei baieti de treaba, motociclisti, poate chiar mai mult decat unii de aci si nu cred ca au sau au avut intentia "sa traga tzeapa" cuiva deaci.

pun pariu ca stiu mai multa mecanica ca multi de pe forum (rusine pt cei care si pt schimbarea unei buji se duc la service :moron: )

 

;) and have a good day

 

asta-i un flame gratuit. bravo pepsi! :finger:

 

drobu critica prezentarea... nu marfa sau pretul. probabil nu a avut alternative si a trebuit sa cumpere ce se pune la vanzare. piese de simson mai rar gaseshti si trebuie canibalizate de pe vechi motoare.

 

exista oameni care mai dau cate o piesa care le prisoseste sau pe care o au ramasa de la o comunista dupa trecerea la japoneze/europence. dar nu-i ridicam la rangul de eroi civilizatori, nu? chiar io am primit asha ceva... sar'mana. si uneori un sfat (o echivalentza, o solutzie pt remedierea defectului) ajuta mai mult ca o piesa veche.

 

si da... la unele motoare e mai greu sa schimbi chiar si .... bujiile. la o japoneza carenata trebuie sa dai rezervor, carene jos doar pt asta... bonus ca poate nu e de-ajuns cheia normala de 14 de bujii si mai trebuie sa o mai cautzi si pe aia+ bujiile pt care te zbatzi sa gaseshti echivalent and so on... :10:

 

 

parerea mea.

 

PS: chiar nu inchide nimeni topicul asta? e motiv etern de galceava si deschizatorul oricum nu mai vinde motoreta. :10: X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati-ma ca ma bag si io aici ...

in primul si primul rand cum puteti zice despre cineva "tzepar" care da piese gratuite? care dintre voi o mai trimis o piesa sau cine stie ce in cealalta parte a tarii, la o persoana pe care nici nu cunoaste...??? nu cred ca is multi.

 

in al doilea rand din cate am citit dl. drabu (cred ca am scris corect) o vazut marfa inainte de a o achizitiona si nu cred ca la insistat cineva sa o cumpere. iar pretul de 2,5 mil pt un motor complet (indiferent de stare) mi se pare acceptabil.

 

nu va mai luati de axi si baluba ca sunt si ei baieti de treaba, motociclisti, poate chiar mai mult decat unii de aci si nu cred ca au sau au avut intentia "sa traga tzeapa" cuiva deaci.

pun pariu ca stiu mai multa mecanica ca multi de pe forum (rusine pt cei care si pt schimbarea unei buji se duc la service ;) )

 

:finger: and have a good day

 

Fa-ma sa-nteleg,te rog: ori e moca ori e 2 bulioane jumate?Daca pt. tine pretul asta e rezonabil pt. orice fier pur si simplu nu mai am nici o replica.Carburator K65 iti dau si eu gratis(unu' ca celalat o sa-l dau tot moca unui amic neprist) daca asta crezi ca te face vreun "sfant".Noi pe aici ne-am mai dat de la unii la altii piese moca,am contribuit si cu ajutor cat am putut si noi,asa mai prosti la mecanica,am facut si comanda pt. statui dar nu-s inca gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...