Sari la conținut

Plimbare Bucuresti - Brasov (sambata 4 aprilie)


arrakis
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Ne-am strans vreo 3-4 oameni care vrem sa mergem maine pana la Brasov si inapoi.

Acolo o sa dam prin Parcul Aventura, mancam si poate vizitam si orasul.

 

Un detaliu foarte important: se merge lejer spre incet.

Suntem 2 incepatori dintre care unul vine cu YBR de 250 (nu poate sa dea mai mult de 150/160 km/h - si asta cu vant din spate :blink:).

Iar eu vin cu pasagera si am restrictie de viteza impusa :unsure:.

 

Locul de intalnire: Piata Presei Libere - in statia prin care trec autobuzele spre Baneasa si Otopeni (este spatiu verde si un mic restaurant chair in spatele ei).

Ora de plecare: 7:30 dimineata, ca sa evitam traficul de la iesire din Bucuresti.

 

Numar de telefon: 0767734343 (razvan).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mers, vazut, placut :unsure:

 

Pentru cei cu teama ca "la munte e frig, sunt zapezi si apare yeti pe carosabil": drumul e bun, uscat (in afara de centura ploiesti unde se mai lucreaza), iar temperatura e de 18 grade in Brasov si 15 in Predeal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu azi, in formatie de 1 ZZR 1400 + 1 bucata Busa, mers lejer, nesarit de 140-150 pe unele portiuni. Am plecat tarziu, pe la 1, dar am prins o vreme senzationala, cred ca erau 20 de grade lejer in Brasov. Iar traficul ciudat de descongestionat. Pacat ca ne-a prins noaptea pe la Comarnic, iar centura aia a Ploiestiului e de coshmar noaptea, geme de cratere. Dar overall a fost pisda. Un amanunt interesant, undeva pe la Romanesti parca sau ceva de genu' fusese un accident care se lasase cu una bucata X5 cu rotile in sus si rezemat de un stalp de beton pe care il daramase. Cealalata masina, mult mai putin sifonata era - bineinteles - un Logan rosu. Asta era la dus, acum noaptea erau unii de la Enel care smenuiau stalpul, judecand dupa macaraua care lucra de zor, plus o masina de politie care supraveghea atenta lukrarea. Radare subtireanu, vreo 4, 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hyadum, Carturaru', multam pt adaugari!

 

Asa...dupa cum stiti, am mers sambata pana la Brasov – Parc Aventura.

Vremea a fost frumoasa pe tot traseul (cam frig dimineata), iar drumul a fost ok (exceptand centura Ploiestului unde e drumul praf si se lucreaza; si au mai fost ceva gauri decupate in asfalt :unsure: :blink: intre Sinaia si Brasov).

 

In Parc Aventura am avut parte de senzatii tari la inaltime :blink: . Deci, chiar se merita mers acolo.

Iar inainte de plecarea din Brasov am hailt niste mititei extraordinari + bere (fara alcool bineinteles) – la restaurantul “Ceasul Rau” :lol: .

 

Se pare ca totul a fost intr-un ceas bun si plimbarica a meritat din plin!

 

p.s. de evitat sa va prinda noaptea pe drumurile alea.

Noi am plecat la 18.00 din Brasov si ne-a cam prins intunericul tocmai pe centura la Ploiesti unde am fi avut mare nevoie de lumina.

Editat de arrakis2oo6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...