Sari la conținut

Modificare evacuare


Wlad
 Share

Postări Recomandate

Salut din nou baieti!

Cred ca ce vreau eu se rezolva numai cu ajutorul unor mecanici, de aceea am postat aici.

Din evacuarea motocicletei... ce trebuie scos ca sa se auda putin mai tare? si daca acel ceva scos... se poate pune inapoi?

Adica... uitati... ce face baiatul asta cu GPR-ul.... as putea sa fac si eu cu o evacuare standard?

http://www.youtube.com/watch?v=3Ov_HY3uOlg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
Salut din nou baieti!

Cred ca ce vreau eu se rezolva numai cu ajutorul unor mecanici, de aceea am postat aici.

Din evacuarea motocicletei... ce trebuie scos ca sa se auda putin mai tare? si daca acel ceva scos... se poate pune inapoi?

Adica... uitati... ce face baiatul asta cu GPR-ul.... as putea sa fac si eu cu o evacuare standard?

http://www.youtube.com/watch?v=3Ov_HY3uOlg

Cel mai bine, cred ca ar fi sa-ti scoti dopurile din urechi si sa-ti bagi mintile in cap!

Editat de mariion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CU o evacuare standard nu poti face asa ceva , deoarece nu are acel db kiler detasabil , tobele standard sunt facute sa treaca normele de sunet si sa fie cat mai silentioase . Daca vrei sunet ca cel din filmulet , cumparati si tu o toba G.P.R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In videoclip se aude asa,din cauza aparatului de filmat,dar in realitate sunetul e mult mai subtire...degeaba te agiti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...multumesc!

( faza cu "mintile in cap" e cam rautacioasa! pana la urma de aia s-au inventat chestiile astea ca sa le foloseasca oamenii si nu vad ce e asa rau in asta)

 

Dar delimitarea cum se face la motorul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...multumesc!

( faza cu "mintile in cap" e cam rautacioasa! pana la urma de aia s-au inventat chestiile astea ca sa le foloseasca oamenii si nu vad ce e asa rau in asta)

 

Dar delimitarea cum se face la motorul asta?

motorul asta n-are nici o delimitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
motorul asta n-are nici o delimitare.

Poate limitare.....

 

Ok...multumesc!

( faza cu "mintile in cap" e cam rautacioasa! pana la urma de aia s-au inventat chestiile astea ca sa le foloseasca oamenii si nu vad ce e asa rau in asta)

 

Dar delimitarea cum se face la motorul asta?

NU e rautacioasa, e reala!

Chestiile astea s-au inventat sa fie folosite la curse, de oameni responsabili, nu de tembeli care sa trezeasca mii de oameni in toiul noptii, pentru simplul motiv ca li s-a sculat lor sa bage boalele in vreo pitzipoanca pe motor!

Editat de mariion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU e rautacioasa, e reala!

Chestiile astea s-au inventat sa fie folosite la curse, de oameni responsabili, nu de tembeli care sa trezeasca mii de oameni in toiul noptii, pentru simplul motiv ca li s-a sculat lor sa bage boalele in vreo pitzipoanca pe motor!

:blink: :unsure:

 

Nu ajuta cu nimic sa-ti tragi o bartai toba goala care face ca toti dracii. Doar o sa pierzi putere in turele joase, o sa castigi in ture inalte (ceva insesizabil, stai linistit) si o sa spargi timpanele de-o sa-ti umple lumea frigideru de carne. Loud pipes ...are just noisy. Adica te aude tembelu DUPA ce treci de el. Asta fiind singura explicatie necocalariceasca pentru a-ti pune tzava goala pe evacuare.

 

 

Ah, si motorul tau nu e limitat la puterea pe care o are. Pur si simplu atata duce...

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...