Sari la conținut

suzuki dr 650


sorin_ush
 Share

Postări Recomandate

Salutare... daca mai este acest thread undeva, sorry ca l-am redeschis.

Sunt pe cale sa achizitionez un suzuki dr 650 rs din 1996. Sunt relativ incepator in acest domeniu, al enduro-ului, avand vreo 3 sezoane pe speed-uri... asa ca, cer de la voi niste sfaturi de genul: cat e de usoara e acomodarea, cat e de fiabila si cat sunt de scumpe piesele, cat consuma si cum se aseaza la drumuri lungi...ca pentru asta mi-o cumpar. :blink:

Ms anticipat. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare... daca mai este acest thread undeva, sorry ca l-am redeschis.

Sunt pe cale sa achizitionez un suzuki dr 650 rs din 1996. Sunt relativ incepator in acest domeniu, al enduro-ului, avand vreo 3 sezoane pe speed-uri... asa ca, cer de la voi niste sfaturi de genul: cat e de usoara e acomodarea, cat e de fiabila si cat sunt de scumpe piesele, cat consuma si cum se aseaza la drumuri lungi...ca pentru asta mi-o cumpar. :blink:

Ms anticipat. :unsure:

 

Am avut Suzuki DR 650 RS mai bine de 3 ani!

In primul an am mers 14000 km cu ea!

Este o motocicleta super-fiabila,economica(mie imi consuma putin peste 4 L./ 100km).

Insa: seaua este putin cam incomoda la drumuri lungi(trebuie facute ceva pauze la 60-80 km ca sa-ti odihnesti posteriorul).

DR-ul meu era din 91 si NICIODATA NU AM AVUT NICI CEA MAI MICA PROBLEMA CU EL!

I-am schimbat doar consumabilele(ulei,filtre,bujii,cauciucuri,placute frana,kit lant,discuri ambreiaj).

Piesele sunt f.ieftine si se gasesc usor(inclusiv Louis)!

Eventual,poti sa-ti iei o motocicleta intreaga doar pentru piese(se gasesc neinmatriculate la 500 euro).

Motocicleta este cam inalta,asa ca daca ai 1,60 m trebuie sa te gandesti la alt model!

Are niste amortizoare beton care in concordanta cu roata fata de 21'...imi permiteau sa urc orice bordura(odata,din cauza unui"santier" a trebuit sa trec linia de tramvai cu bordurile alea imense...eram incarcat cu bagaje si cu o pasagera,dar....a mers!!!).

 

Sper ca ti-am fost de folos!

 

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoarele suzuki sunt in general motoare fiabile..cat despre consumabile sunt cele mai ieftine...fa o comparatie cu cele de la KTM si imi vei da dreptate...in schimb cu Dr 650 rs nu te astepta sa faci hard enduro ca e cam greoi ...e bun de plimbari usoare..forestiere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ia ma un dr... am avut si eu vitezana ... dupa ce am luat dr-ul .. am avut o parere de rau..ca nu am luat de la inceput Dr ... e super ... chiar nu ai limite.. ai demaraj super .. nu te impiedica nici o bordura..groapa..etc ... e super ce sa mai ... :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...