Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai incet pe centru ca acum cateva zile or stat astia cu "undita" in toate zonele (podgo,micalca,teatru,etc.) :)

Nici nu am mers tare :P , vreo 70 km/h ! Atata se accepta, hai mah ca altfel nici nu " sare " apa de drum ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am petrecut cateva zile, toamna asta plimbandu-ma in lung si-n lat, de dimineata pana seara prin cateva orase din Franta. Ceva mi-a "sarit in ochi" : faptul ca francezii astia nu folosesc "vitezane". Sa va 'zic' ce am notat eu. Excluzand scuterele sub 250cc treaba sta cam asa: maxi-scutere 65-70% , restul turing si sport turing. Dintre maxi-scutere aprox 40-45% sant Yamaha T-Max, vre-o 10% Piagio Mp3, asta nou cu 2 roti pe fata, 10% Burgman si noi si vechi , mari si mici (ma refer la cc), iar restul......restul. In cei 35-40% ramasi.....foarte multe BMW GS,R...K-uri si toate de cc mare. Nu prea am vazut motoare mai 'mici' de 900cc. Multe FZ-uri....in principiu doar turing si sport-turing.

Treceau ore si ore pana mai aparea cate unul cu cate o "vitezana". Mie mi sa parut ciudat mai ales ca in Italia vezi destul de multe, chiar foarte multe "vitezane". A..era sa uit. Motociclisti francezi circula mult mai dezordonat, fara sa semnalizeze si mai repede de cat noi (la fel si soferii, dealtfel).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclisti francezi circula mult mai dezordonat, fara sa semnalizeze si mai repede de cat noi (la fel si soferii, dealtfel).

La partea asta cu nesemnalizatu eu le-as rupe degetele sa aibe motiv sa numai poata semnaliza. Ii una din principalele motive pentru care se intampla accidente in oras. Nu sti intentia celuilalt !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bă frate, ce se porcăie timiÂşorenii pe topicul cu MoÂş Crăciun... ;) :P

 

/index.php?...8296&st=100

Eu am observat ca in Romania cu cat e mai mare orasul cu atat e mai mare porcaiala..... uita-te la Bucuresti de exemplu.

Mesaj completat

Treceau ore si ore pana mai aparea cate unul cu cate o "vitezana". Mie mi sa parut ciudat mai ales ca in Italia vezi destul de multe, chiar foarte multe "vitezane".

In Franta nu am fost nu stiu, dar in Italia eu sigur nu am vazut prea multe vitezane, tin minte ca am doar asa : un Ducati 999, un CBR 600RR in rest nimic, ce am vazut acolo cel mai mult a fost asa : Pe primul loc, cele mai raspandite erau Harley-Davidson (posesorii sunt oameni civilizati), nu choppere in general ! ci doar Harley, choppere japoneze n-am vazut, apoi pe locul 2 se afla Ducati Monster ( posesorii sunt animale, cocalari, inconstienti s.a.m.d) si apoi mai urmeaza Tourer-ele, Maxi-scutere si enduro-touring, vitezane rar.... poate doar pe langa Monza :clap:. Si in Germania cel mai vandut motor este BMW R1200GS.... ehh... statisticile astea pe mine ma cam baga in ceatza, pentru in ca tzarile astea care au DRUMURI si piste multe, se gasesc cel mai mult motoarele de mai sus, la noi nu sunt drumuri, de piste nici sa nu mai vorbim, dar tzara e plina de vitezane.... wtf ? :laugh:

Mesaj completat

Eu am observat ca in Romania cu cat e mai mare orasul cu atat e mai mare porcaiala..... uita-te la Bucuresti de exemplu.

Mesaj completat

 

tin minte ca am doar asa

am vazut doar asa* dar nu am mai apucat sa corectez :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bă frate, ce se porcăie timiÂşorenii pe topicul cu MoÂş Crăciun... :laugh: :P

 

/index.php?...8296&st=100

:clap: eu am o vorba...ce face omu' cand n'are ce face... :clap: ...asta

sau i mai zic sindomu' "motoristului" iernatec... ;) (apare tot din lipsa unei ocupatii adecvate)

mai gasesti si pe alte topicuri tot felu' de specimene...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da intradevar,deci aradeni hai sa dam exemplu, de motociclisti.

Da, mai ales eu :clap:

ÂŞtiu că o mai iau pe arătură, dar am o scuză: vârsta :laugh:

 

Nu neapărat de motocicliÂşti, Lau, ci de oameni civilizați

Specia asta e pe cale de dispariție

Este foarte trist cum se aprind spiritele pe toate topicurile de pe forum, doar pentru că lui X i se pare că Y a zis ce va de mama lui Z :P

Eu activez pe diverse forumuri cu profil mai mult sau mai puțin profesional, Âşi nu e ceva specific motocicliÂştilor, ci tuturor

Motociclistul nu este un tip de om, ci un om cu o anumită stare de spirit, caracterizat de dorința de libertate

Probabil că această dorință eclipsează de cele mai multe ori cultura Âşi bunul simț

Mai avem mult până să înțelegem că forumul este un loc public, ca un parc, unde putem să ne exprimăm liber, dar nu vulgar

Putem ataca ideile unui om, dar nu omul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai ales eu :clap:

ÂŞtiu că o mai iau pe arătură, dar am o scuză: vârsta :laugh:

 

Nu neapărat de motocicliÂşti, Lau, ci de oameni civilizați

Specia asta e pe cale de dispariție

Este foarte trist cum se aprind spiritele pe toate topicurile de pe forum, doar pentru că lui X i se pare că Y a zis ce va de mama lui Z :clap:

Eu activez pe diverse forumuri cu profil mai mult sau mai puțin profesional, Âşi nu e ceva specific motocicliÂştilor, ci tuturor

Motociclistul nu este un tip de om, ci un om cu o anumită stare de spirit, caracterizat de dorința de libertate

Probabil că această dorință eclipsează de cele mai multe ori cultura Âşi bunul simț

Mai avem mult până să înțelegem că forumul este un loc public, ca un parc, unde putem să ne exprimăm liber, dar nu vulgar

Putem ataca ideile unui om, dar nu omul

:P ;) no coment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am observat ca in Romania cu cat e mai mare orasul cu atat e mai mare porcaiala..... uita-te la Bucuresti de exemplu.

Mesaj completat

 

In Franta nu am fost nu stiu, dar in Italia eu sigur nu am vazut prea multe vitezane, tin minte ca am doar asa : un Ducati 999, un CBR 600RR in rest nimic, ce am vazut acolo cel mai mult a fost asa : Pe primul loc, cele mai raspandite erau Harley-Davidson (posesorii sunt oameni civilizati), nu choppere in general ! ci doar Harley, choppere japoneze n-am vazut, apoi pe locul 2 se afla Ducati Monster ( posesorii sunt animale, cocalari, inconstienti s.a.m.d) si apoi mai urmeaza Tourer-ele, Maxi-scutere si enduro-touring, vitezane rar.... poate doar pe langa Monza :P. Si in Germania cel mai vandut motor este BMW R1200GS.... ehh... statisticile astea pe mine ma cam baga in ceatza, pentru in ca tzarile astea care au DRUMURI si piste multe, se gasesc cel mai mult motoarele de mai sus, la noi nu sunt drumuri, de piste nici sa nu mai vorbim, dar tzara e plina de vitezane.... wtf ? :laugh:

Mesaj completat

 

am vazut doar asa* dar nu am mai apucat sa corectez :clap:

 

 

Ai dreptate cu Harley D. si cu Monster-urile. Am petrecut vre-o 7 luni in 2005 in Viareggio la 20 km nord de Pissa. Sa sti ca baieti cu vitezane am tot vazut se tot adunau sa faca curse pe autostrada. Ca de la ei am invatat ce inseamna "baticul" sau "esarfa" (nu mai stiu cum o numeau ei), ce o aveau legata de unul din semnalizatoarele spate sau undeva linga numar . Ideea era (ziceau ei) ca in momentul in care rulezi "carpa" respectiva flutura peste numar si-l acopera sa nu poata fi citit iar in momentul in care sant opriti nu-ti dai seama de efect. Eu credeam ca e vorba de o "moda" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un articol din Univers Moto despre intalnirea de la Tismana a motoveteranilor activi din Romania.Pacat ca numai eu am reprezentat Aradul,poate la anul mosii pe mobre activi vor iesi la interval si nu ma mai voi duce solo la urmatoarea intrunire!

Mesaj completat

Un articol din Univers Moto despre intalnirea de la Tismana a motoveteranilor activi din Romania.Pacat ca numai eu am reprezentat Aradul,poate la anul mosii pe mobre activi vor iesi la interval si nu ma mai voi duce solo la urmatoarea intrunire!

Poze si text maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un articol din Univers Moto despre intalnirea de la Tismana a motoveteranilor activi din Romania.Pacat ca numai eu am reprezentat Aradul,poate la anul mosii pe mobre activi vor iesi la interval si nu ma mai voi duce solo la urmatoarea intrunire!

Mesaj completat

 

Poze si text maine

Mi-am luat Univers Moto vinerea trecuta cand am fost la cluj,sa am ce citi pe tren...si da,ii articolu' acolo si chiar apari si tu intr-o poza :laugh:

Las mah,daca nu vin moshii,atunci noi o sa fim alaturi de tine...eu m-am simtit foarte bine la intrunirea veteranilor sambata seara...si ovi poate sa confirme asta,bineinteles daca isi mai aduce aminte ceva de la vinul bisericesc...;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat Univers Moto vinerea trecuta cand am fost la cluj,sa am ce citi pe tren...si da,ii articolu' acolo si chiar apari si tu intr-o poza :laugh:

Las mah,daca nu vin moshii,atunci noi o sa fim alaturi de tine...eu m-am simtit foarte bine la intrunirea veteranilor sambata seara...si ovi poate sa confirme asta,bineinteles daca isi mai aduce aminte ceva de la vinul bisericesc...:clap:

:clap: shhhhhhhtttt...nu mai zi la nime'...las' ca stim noi ce tre' stiut...asa, cu franturi :P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat Univers Moto vinerea trecuta cand am fost la cluj,sa am ce citi pe tren...si da,ii articolu' acolo si chiar apari si tu intr-o poza :crack:

Las mah,daca nu vin moshii,atunci noi o sa fim alaturi de tine...eu m-am simtit foarte bine la intrunirea veteranilor sambata seara...si ovi poate sa confirme asta,bineinteles daca isi mai aduce aminte ceva de la vinul bisericesc...:P

:) da,ce mi-a ramas mie in minte e schimbul vostru de replici nas in nas cam 5 minute...Interzis minorilor.Poze cu articolul si cateva pilde.

post-23049-1258297446_thumb.jpg

post-23049-1258297523_thumb.jpg

post-23049-1258297599_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Top Gear in Romania :

Part 1

http://www.youtube.com/watch?v=gtMQ_y11svs

Part 2

http://www.youtube.com/watch?v=PQ6hZa5CUbI...feature=related

Si Part 3, the best road in the world, Transfagarasan:

http://www.youtube.com/watch?v=ibkHLDVNV0s...feature=related

 

Enjoy :alcy:

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sa'mi fornichez una...ca s-o busit cu daciaaaaaaaa... :alcy: papuc...si pe drum de tara... :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand sa interzis cu porcii,a trecut pe furnici.,ceva afumaturii :alcy:

da Lau,sunt hranitoare si nu contin colesterol.Le pui la prajit intr-o sita si le bagi in baie incinsa de ulei...delicatese :bow:.gata deschid un fast-food...numa sa-mi dea Ovi marfa.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...