Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Axioma:

Nu trebuie sa te lasi fara RCA la motocicleta crezand ca faci economii,

Daca ai sti cat sufar... :alcy:

Oricum banu se cheltuie pe altceva atunci...poate au fost alte prioritati. Speram sa rezolvi pana in week! Eu o facui azi ,cu 93 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 de ani ??? fugi in alta parte, dupa ce implinesti 26 de ani poti sa te mai gandesti la Groupama, deoarece pana in 26 de ani prima de asigurare este taxata DUBLU, te-ar costa in jur de 500 ron pe 6 luni

dute la Astra Asigurari ca acolo-i cel mai ieftin in conditiile tale, chiar la jumatate fata de Groupama, la noi sunt preturi bune la peste 26 de ani si in special intre 31 si 40 de ani

iti poti calcula singur polita aici:

http://www.rca-ieftin.ro/compara.php

Editat de branconier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce ceata am prins pe la 17.30,cand am venit de la lucru,nici viziera nu am putut so inchid,la-m vazut si pe ovi :alcy:

 

Da da.. Era cumva cu un TDMeu negru? :> Nu m`as mira.. :bow:

Sa stii ca la fel de mare ceata a fost si dimineatza, la 8:30.. cand eram pe drum catre arad.

 

Si. sa nu uitam de Lutzifer!... Cred k el m`o salutat de pe transalp.. Inainte de pod, in Aradul nou. :D pe la 12:30..

 

Tot asa! Sa tzina vremea cu noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce ceata am prins pe la 17.30,cand am venit de la lucru,nici viziera nu am putut so inchid,la-m vazut si pe ovi :bow:

Si eu am fost la ora aia cu motoru , super faina o fost ! La 90-100km/h se ducea apa de pe viziera. Daca meream incet trebuia sa sterg cu manusa, ca defapt ploua! Asa ceata densa/deasa o fost :D

Mesaj completat

Si. sa nu uitam de Lutzifer!... Cred k el m`o salutat de pe transalp.. Inainte de pod, in Aradul nou. :D pe la 12:30..

Da :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 de ani ??? fugi in alta parte, dupa ce implinesti 26 de ani poti sa te mai gandesti la Groupama, deoarece pana in 26 de ani prima de asigurare este taxata DUBLU, te-ar costa in jur de 500 ron pe 6 luni

dute la Astra Asigurari ca acolo-i cel mai ieftin in conditiile tale, chiar la jumatate fata de Groupama, la noi sunt preturi bune la peste 26 de ani si in special intre 31 si 40 de ani

iti poti calcula singur polita aici:

http://www.rca-ieftin.ro/compara.php

 

 

Frate, cat mai au astia de gand sa scumpeasca rhatul asta de RCA?! Auzi, 500 de lei pe 6 luni! Tampitii! Si in caz de dauna, umblii dupa ei de nebun! :alcy:

 

P.S.: branconier, multumim de link! Foarte util. La 23 de ani ai mei, ma costa 328 de lei pe 6 luni, la autoturism de teren si 128 de lei pe motocicleta.

Editat de Robert_900RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, cat mai au astia de gand sa scumpeasca rhatul asta de RCA?! Auzi, 500 de lei pe 6 luni! Tampitii! Si in caz de dauna, umblii dupa ei de nebun! :alcy:

 

P.S.: branconier, multumim de link! Foarte util. La 23 de ani ai mei, ma costa 328 de lei pe 6 luni, la autoturism de teren si 128 de lei pe motocicleta.

Lasa Roby ca o sa imbatranesti si tu,apoi asigurarile vor fi mai ieftine...Rabdare si tutun cum se zice,stiu ca tu nu le ai cu tutunul. La anul am auzit ca va fi alt sistem de asigurare. O sa fie ca in tarile civilizate cu istoricul tau la vedere.Daca reusesti performanta de a nu avea niciun accident in 5 ani de zile asigurarea poate sa fie si 50% redusa. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Roby ca o sa imbatranesti si tu,apoi asigurarile vor fi mai ieftine...Rabdare si tutun cum se zice,stiu ca tu nu le ai cu tutunul. La anul am auzit ca va fi alt sistem de asigurare. O sa fie ca in tarile civilizate cu istoricul tau la vedere.Daca reusesti performanta de a nu avea niciun accident in 5 ani de zile asigurarea poate sa fie si 50% redusa. Numai bine!

 

:bow: Eu stiu?... Daca o sa fiu vreun moshulica din asta rebel, cu ceva Lamborghini Murcielago, s-ar putea sa-mi dau jumate din pensie pe RCA... Iar cealalta jumate tre' sa-mi ramana pentru medicamentele de prostata, combustibil si...poate ma apuc si de tutun! :D

 

Revenind, cred ca va mai trece ceva timp pana or sa puna la punct astia un sistem viabil, cu istoricul la vedere... Deocamdata in tara asta se cam moare de AH1N1 si de foame... Am observat ca societatile de asigurare se preocupa in special de complicarea procedurilor si amanarea platilor din daune; avem o gramada de cazuri concrete si aici, pe forum. Ar fi ok sa platesti atata dar sa primesti servicii pe masura... Cu impozitele la fel! Dar asta e deja o alta discutie care provoaca fire albe si ulcer!

In rest, toate bune si frumoase!

 

 

Te salut Kato! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Daca reusesti performanta de a nu avea niciun accident in 5 ani de zile asigurarea poate sa fie si 50% redusa. Numai bine!

Mda, o laie ! Si care-i faza? La anu scumpesc asigurarile la dublu fata de acuma , care deja ii dublat fata de acuma un an ... si dupa 5 ANIII o sa primim si noi 50% reducere care tot v-a fi de 2 ori mai scump de cat ar fi normal ... Deci finalul ii o MARE GRAMADA DE SUBSTANTA MARO !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, o laie ! Si care-i faza? La anu scumpesc asigurarile la dublu fata de acuma , care deja ii dublat fata de acuma un an ... si dupa 5 ANIII o sa primim si noi 50% reducere care tot v-a fi de 2 ori mai scump de cat ar fi normal ... Deci finalul ii o MARE GRAMADA DE SUBSTANTA MARO !

Adica ... "(cuvant urat)"  ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa indicatorul cu "cetateni turmentati" ar mai trebui unul cu "batrani senili" si unul cu "atentie doamna din masina din fata se rujeaza"

 

 

...plus ''batrani pe bicicleta, nascuti i.H, cu dipotrii de +infinit'' ;)

Editat de Robert_900RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...