Sari la conținut

lant


tiptil1
 Share

Postări Recomandate

am o za intepenita si nu stiu ce sa-i fac

 

i-am dat cu motorina, spray de lant, am incercat de mai multe ori cu 2 patente si tot nu se deblocheaza

 

cineva mi-a zis sa-i dau cu lichid de frana, e bine?

 

ce sa-i fac?

 

din cauza la zaua aia face lantul ca naiba, l-am lasat putin mai slab ca altfel merge nasol rau mobra

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai o-ring-uri lichidul de frana s-ar putea sa nu faca foarte bine (depinde acum in ce stadiu este lantul).... poate cu un spray degripant.

Editat de metoxil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pierde timpul. Nu ajuta nimic. Am incercat o iarna intreaga cu toate solutiile posibile. Nu s-a degripat, iar zalele care pareau degripate la primul drum in primavara s-au intepenit la loc. Schimba numai lantul, daca nu ai multi km cu kitul actual, sau daca nu, tot kitul. O singura za blocata probuce socuri si solicitari foarte puternica in cutia de viteze.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura za blocata probuce socuri si solicitari foarte puternica in cutia de viteze.

 

ai dreptate, ca mestec in cutie ca dracu de cand am probleme cu lantul si nici nu trage motorul cum trebuie, se tureaza, se aude frumos, dar degeaba, n-am putere; lantul se simte cum troncane :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, ca mestec in cutie ca dracu de cand am probleme cu lantul si nici nu trage motorul cum trebuie, se tureaza, se aude frumos, dar degeaba, n-am putere; lantul se simte cum troncane :huh:

cica se buleste rulmentu' (din cutie) de la pinionul mic, daca forteaza lantul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...