Sari la conținut

Indicator de treapta de vitezade la Bitronix!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Este universal (merge pus pe orice tip de moto)pentru race si are un afisaj cu smduri si un senzor cu o pastila cu magnet permanent atasata si 4 fire-red este plusul,negru este masa,galben pentru programare si verde pentru pulse de la speedometru.Poate sa ma ajute cineva la montaj sau sa imi dea detalii? http://cgi.ebay.com.sg/ws/eBayISAPI.dll?Vi...em=350157697733

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Este universal (merge pus pe orice tip de moto)pentru race si are un afisaj cu smduri si un senzor cu o pastila cu magnet permanent atasata si 4 fire-red este plusul,negru este masa,galben pentru programare si verde pentru pulse de la speedometru.Poate sa ma ajute cineva la montaj sau sa imi dea detalii? http://cgi.ebay.com.sg/ws/eBayISAPI.dll?Vi...em=350157697733

Eu din ce am inteles, ar fi nevoie doar de firul de plus, masa si legat senzorul de citire RPM, in spatele turometrului, ca sa poata sa citeasca turatia. Cam asta vad eu ca ar fi toata treaba... doar ca nu stiu cum este la Busa ta, daca turometrul este analogic (prin cablu mecanic) sau digital (electric)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este digital, inseamna ca unul din firele care intra in turometru este cel care iti trebuie. Incerc sa aflu care este

 

LE: Yellow w/blue tracer.... ECU Tach signal

Pink w/black tracer........TPS signal

 

tach signal wire feeding into the factory speedo - Yellow w/ blue tracer.

 

Doua post-uri din alte forumuri straine, care zic acelasi lucru. Daca ai nevoie si cred ca esti din CT, ajung si eu maine dupa-amiaza. Spor la treaba!

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...