Sari la conținut

Lipit plastic


bikertibi
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Nu am gasit nimic despre asa ceva, scuze daca trebuia sa scriu intr-un loc anume

E vorba despre o bucatica de plastic prin care circula benzina.E rupta de pe piesa "mama", tot din plastic, iar aceasta sta toata in rezervorul de benzina.

Cu ce sa o lipesc sa reziste la solventii din benzina, sau cine se ocupa cu asa ceva?O firma...ceva...

 

orice sfat sau ajutor e binevenit.Multumesc

 

Tibi

0744441788

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina sa-ti zica cineva,cum sa rezolvi sigur,ia-o babeste,ca sa zic asa...Cauta ceva de plastic, cat mai asemanator ca structura,rupe obiectul,si testeaza lipirea la loc,cu diverse solutii de lipit.Dupa fiecare lipire,tine obiectul intr-un pic de benzina,pt. cateva ore.Vezi care tine mai bine...Cel mai sigur,cred c-ar fi cu ceva de genul Poxipol,adica 2 componente, pe baza de rasina epoxidica,cu intarire prin amestecare,si fara solvent care sa se evapore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau sudura plastica ... dar nu am idee unde ai putea face asta la tine acolo. In Constanta te'as putea ajuta !

Nu am idee nici cat tine... dar ma gandesc ca nu ar avea cu ce sa o afecteze benzina !

Si ca o informatie daca vrei sa o faci asa (sudura plastica) , cauta o firma care lucreaza cu plastic ( confrectineaza registre pentru apa calda din pvc samd ) succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista un fel de pistol de lipit care lipeste cu plastic in loc de cositor. Am vazut mai demult pe www.okazii.ro la 30 Ron. Avea incluse si batoanele de plastic care se introduc in pistol...daca le mai gasesc o sa revin cu un link.

 

LE: Ceva de genu...asta-i mai scump dar pare mai profesional decat cel care il stiam eu http://www.okazii.ro/catalog/20212316/Ofer...lastic-Nou.html

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Incearca la un SERVICE-GSM , ei au aparate care lipesc plastic , si mai au posibilitatea de a lipi 2 parti ale unui obiect de plastic prin incalzirea cu aer fierbinte a celor 2 parti (pana la temperatura cand plasticul devine vascos-aproape lichid ) si suprapunerea lor , prin aceasta metoda se obtin imbinari fara a folosi material de adaos .Un prieten si-a avariat telefonul mobil si a fost nevoie de o lipitura delicata , si astfel a rezolvat , doar ca trebuie sa cauti , nu toti cei din domeniu au asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Incearca la un SERVICE-GSM , ei au aparate care lipesc plastic , si mai au posibilitatea de a lipi 2 parti ale unui obiect de plastic prin incalzirea cu aer fierbinte a celor 2 parti (pana la temperatura cand plasticul devine vascos-aproape lichid ) si suprapunerea lor , prin aceasta metoda se obtin imbinari fara a folosi material de adaos .Un prieten si-a avariat telefonul mobil si a fost nevoie de o lipitura delicata , si astfel a rezolvat , doar ca trebuie sa cauti , nu toti cei din domeniu au asa ceva.

Da...e o idee si asta...cunosc cativa care fac service de telefoane.Plus ca am mai aflat de cativa din mures care fac sudura in plastic.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...