Sari la conținut

Problema La Transmisie


[kamikaze]
 Share

Postări Recomandate

Am shi eu nevoie de nishte sfaturi cu privire la transmisie. In cazul in care imi cumpar o alta roata de spate, s-ar putea ca butucul sa fie prea lat...iar in cazul acesta lantzul nu o sa mai imi cada pe foaie. Ce incerc eu sa spun este ca distantza dintre centrul basculei shi pinionul de atac este mai mica decat distantza dintre centrul basculei shi foaie.... :P

 

Daca mi se intampla asta am vreo solutzie sa scot pinionul mai in afara?

....oricum ceva care merita facut...ca daca nu imi pun roata inapoi shi imi bag picioarele in ea de frana pe disc pe spate [ca asta era motivul pt care vreau sa-mi schimb roata] :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea are logica sa pui pe spate frana pe disc daca pe fata ai tambur...roata spate se blocheaza complet si cu saboti reglati bine....pe fata ai nevoie cel mai tare de disc...

Cu centratul e destul de complicat...nu imi trece deocamdata prin cap o solutie viabila :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Fratilor! Fiecare cu avantajele si dezavantajele ei... tamburii franeaza MULT mai bine decat discul, dar din pacate frana nu este dozabila. Pe de alta parte, discul permite sa dozezi exact cat sa franeze roata. Daca ati mers vreodata cu Trabant, stiti ce frane are :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...