Sari la conținut

EXCURII: 24-26 APRILIE si 30 APRILIE - 3 MAI


adrianbercea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lista participanti: :D :D :lol:

 

1. Adrian GSX650F

2. Cristina

3. Ravenshield Adrian Yamaha TDM - cauta partenerA de impartit camera dubla

4. Stefan Honda Dominator

5. Andreea

6. Bogdan Honda CBF

7. Nicoleta

8. Lenoyy + pasagera

9. Sandriani Honda VTR

10. Florin - V

................

 

Am rugamintea sa va treceti in lista de participanti, daca mergeti si voi !

 

Lista creste si cred ca si vremea se mai incalzeste (...sper :P )

 

Intalnirea se va face, care cum stie prin Bucuresti, iar gasca finala se aduna la ora 10.00 la PETROM-ul din Vama Giurgiu ( ultimul Petrom inainte de vama, cel pe partea dreapta).... si sa nu uit... SAMBATA 25 APRILIE :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreme ce stiti cum o sa fie??? Ca dupa frigul de azi dimineata..............

 

Vremea o sa fie frumusica....va fi insorita,fara ploaie ,cu nu prea multe grade in termometru in special dimineata/seara. Mai multe detalii aici

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne adunam in giurgiu cand toti suntem din Bucuresti? :D nu am putea sa ne adunam la iesirea din Bucuresti? in Jilava de exemplu :D . leii unde ii schimbam?

 

am mai incercat sa ne vedem undeva prin bucuresti, insa fiecare vine cam din alta directie. am ales petromul de la giurgiu pentru ca acolo e cam ultimul punct inainte de vama, se alimenteaza ( cine vrea) daca mai e nevoie de vre-o asigurare... sucuri, ape si cafele...etc ideea e ca locul acela il cam stiu toti

 

 

leii se schimba si la ei, in excange. se poate schimba si euro. merge si card de lei sau euro. acum 3 saptamani am schimbat cu 0.44 leva/leu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu nox1300 si cu DarkDrac ne intalnim la ora 09:00 in Petromul dintre cart. progresul si com. Jilava http://www.wikimapia.org/#lat=44.3546185&a...amp;l=0&m=h

 

daca mai vrea cineva sa mearga impreuna cu noi pana in giurgiu sa fie acolo la ora 9

 

 

incercam sa ajungem si noi la 9 si daca nu reusim, ne vedem la ultimul petrom din vama

 

banana asta e tare rau de tot :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu nox1300 si cu DarkDrac ne intalnim la ora 09:00 in Petromul dintre cart. progresul si com. Jilava http://www.wikimapia.org/#lat=44.3546185&a...amp;l=0&m=h

 

daca mai vrea cineva sa mearga impreuna cu noi pana in giurgiu sa fie acolo la ora 9

 

Cel mai bine asa, sa plecam mai multi din Bucuresti, o sa vin si eu la 9. Cu cazarea cum ramane trebuie sa sunam fiecare sau gasim acolo direct?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebari:

 

1. Cati bani ne trebuie (in afara de benzina care calculeaza fiecare eu zic pentru 400 km)

2. Cum e cu cazarea.

3. Ce acte trebuie (daca trebuie in afara de buletin)

4. Ce facem acolo, daca ajungem cel tarziu la 3-4 dupamiaza la un mers super lejer ce facem dupa aia, sunt obiecteve turistice ceva?

5. Nu ar fi bine macar cei din Bucuresti sa ne intanim maine eventual seara sa discutam mai pe lung ce si cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.de la cei care au mai fost am inteles ca 60-70leva sunt de ajuns,

2. ar trebuii sa sune cineva maine la nr dat de Andu sa vb de cazare,

3. certificat de inmatriculare si cartea verde? :D

4. In Veliko Tarnovo punctul de atractie cel mai important este cetatea Tsarevets, resedinta permanenta a tarilor in timpul celui de-al doilea imperiu bulgar. In afara de cetate, este interesant de vizitat si Catedrala din oras, construita in secolul XIX si renovata in anul 1913.

5.maine seara sunt cu nox1300 in bar la apasu, poate ne intalnim acolo sa punem tara la cale? :P

 

sa nu uit :D :lol:

Editat de KTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci prima intalnire va fi la primul petrom la iesire din Bucuresti, inainte de jilava, la ora 9.00

 

pentru cine nu nimereste sau intarzie, va mai fi o oprire, pentru o cafea :D la ultimul petrom inainte de vama giurgiu

 

vremea va fi frumoasa, dar cam rece la destinatie. duminica se anunta maxim 16 grade ( asta inseamna cam 18 ) :D

 

de cazare a vorbit cineva ? sau ne descurcam acolo ? pe net am gasit o gramada de pensiuni si hoteluri, intre 10 si 34 euro/ persoana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu hotelurile eu am fost la ei direct asa si am gasit mai ieftin decat era pe net, asa ca daca nu a vb nimeni la telefon tot aia e, mai pierdem vreo juma de ora cu cautatul dar daca e statiune sigur gasim. Eu o sa vin pe la Apasu pe la 7-8 asa si o incep sa caut pe KTA si nox1300, eventual unul dintre ei daca imi da un nr de tel pe private sa vb inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ma bag si eu +pasagera (depinde cum cum decurg negocierile)

cel mai bine e sa aveti euro la voi (e cursul mai bun), iar cu cazarea eu

zic sa cautam acolo pt ca ori ne face reducere pt k suntem mai multi ori

gasim ceva de inchiriat mai ieftin

 

 

lasati si voi un nr de tel sau da-ti un apel pe 0727.238.333

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea ne face fitze se pare;sa aveti maine la voi haine mai groase si ceva de ploaie eventual.....dar ce facem daca maine ploua tare,anulam excursia?

 

PS :Am fost in bar la Apasu intre 20 si 21 dar nu am vazut pe nimeni cunoscut

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere si luand in consideratie temp maxima de numai 8grade si precipitatii din veliko eu nu mai ma bag

 

Prea frig si prea multa ploaie.....nici eu nu mai vin.Multa bafta si Asfalt Uscat celor ce vor merge,ii asteptam cu poze ca sa ne ofticam pe noi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la petromul din Jilava la 9.10. Nu era nimeni. Cei de la benzinarie nu au vazut nici o motoreta oprita la ei. Am stat pana la 10. Nu a aparut nimeni.

E ok. Tot am o gramada de chestii de facut si nu-mi gaseam timp de ele si imi raman si mai multi bani pentru 1 Mai. Atunci nu va mai conta cine ce probleme meteorologice are si daca are chef sau nu de viata :)

Ne vedem sapatamana viitoare... sau nu. Pierderea e a voastra :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...