Sari la conținut

SE POATE ? SAU NU?


zudiac
 Share

Postări Recomandate

Cum naiba sa se poata merge? Cu masina poti merge mai mult de n zile? (Nu mai stiu cat). Asa e si cu scuterul. Mai ales ca toata lumea stie ca foarte multe scutere sunt furate de prin tarile alea si apoi aduse si vandute aici(si nu ma refer la tine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi in oras e un baiat cu un sportcity de 250 cred, cu numar de italia. l-am vazut de cateva ori, avea o "patura" care se pune peste picioare geaca, rucsac, casca,manusi, se cunostea ca nu e de pe la noi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA MERG PE LA NOI PRIN BUC. CU NUMERE DE SPANIA.... si acte tot asa...

fara sa grohaie militia :D

si de ce sa nu il inmatriculezi sau sa il inregistrezi nu costa la fel de mult ca o amenda... prinzi vreun pusti de militian care are proaspat bagate in cap legile si te arde de nu te vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stai permanent cu el in RO si nu mai pleci cu scuterul in Spania tre sa-l inscrii daca pleci nu mai tre sa-l inscrii in tara ai arati politistului ca ai rezidenta in Spania si ai zici ca pleci cu scuterul inapoi

..doar n'o trebui acu pt 2 saptamani sa-l inscrii in RO...

...oricum nu strica sa te interesezi mai bine sa nu ai surprize neplacute...bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA MERG PE LA NOI PRIN BUC. CU NUMERE DE SPANIA.... si acte tot asa...

fara sa grohaie militia :D

 

Daca ai toate actele ok se poate,de ce nu? Actele necesare sunt:talon,verificare ITP la zi(daca nu ai asta nicio sansa sa ti-l faca aici,trebuie in localitatea unde e inmatriculata facut) asigurare(asta se poate si la noi,ambele tari fiind in UE,numai ca e mai scumpa,dar trebuie C.I. a proprietarului),procura notariala dintre tine si proprietar(asta daca nu esti tu pe acte).Daca nu ai toate astea,mergi pe riscul tau .Nu mai spun daca faci vre-un accident...esti bagat la penal,automat.Daca nu mai ai abatere penala scapi cu suspendare,daca ai la activ vre-un penal cu suspendare te leaga automat Ti se cumuleaza si pedeapsa de la suspendare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi in oras este un baiat cu un Runner de-asta nou de 125/200 , nu stiu exact.. de vara trecuta se plimba prin Bacau :lol:

sa nu comparam BACAU / BUCURESTI

pai nu?? totusi.... :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici ai cam dat-o in bara. Legea este(sau ar trebui) sa fie identica in fiecare coltisor din tara, fie ca este marele si slavitul bucuresti, fie ca este cuca macai. Eu zic sa-l inregistrezi, te coasta 100 lei toata gluma. Daca te prinde cum spui tu, se poate ajunge si pana la confiscare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca intr-un timp se ajunsese la confiscare daca nu il aveai inscris. Cum nu ai voie cu masina nu ai nici cu scuterul. Ce cu tractorul de spania ai voie sa mergi prin comuna? Si plus de-asta actele alea sunt 0 in Romania. Toata lumea isi lasa actele in scuter, asa ca atunci cand se fura se fura cu tot cu acte. Daca te-ai chinuit sa-l aduci din spania nu mori sa-l inmatriculezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...