Sari la conținut

Curge ulei pe la chiulasa


cangac
 Share

Postări Recomandate

Mai ales la motoare ceva mai vechi de 5 - 10 ani e bine sa se verifice si planeitatea + supape. Exista niste baieti care fac exact asa ceva in Baneasa. Planeaza, rezolva supapele si scaunele, pe scurt iti fac chiulasa bec, gata de montat cu garnitura noua.

Pe Sos. Viilor in Buc exista un mare meserias care fabrica garnituri de chiulasa pentru orice auto sau moto. Preturi nu prea mici dar in limita bunului simt. Calitatea foarte buna si garantie dupa. :D

 

:D

 

salut baga ceva detalii ( nume ,adresa ,telefon )despre meseriasul cu garnituri ca avem situatii in care nu gasim garnituri sau asteptam fff mult ptr ca sunt motoare modele vechi si comerciantii nostrii nu au stoc pe ele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baga ceva detalii ( nume ,adresa ,telefon )despre meseriasul cu garnituri ca avem situatii in care nu gasim garnituri sau asteptam fff mult ptr ca sunt motoare modele vechi si comerciantii nostrii nu au stoc pe ele .

Daca este vorba de Cartus` am eu numarul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te in manual si o sa vezi acolo daca chiulasa poate fi scoasa fara scoaterea motorului de pe cadru sau nu.

La GSXF banuiesc ca trebuie scos motorul cu totul.

La Bandit chiulasa se poate scoate cu motorul in cadru, GSXF-ul din 2001 are acelasi motor. Acuma poate o fi contind si forma cadrului, care e altfel la Katana.

 

Ori la tine nu vad factura pentru uleiul nou (macar completat) si mai ales nu vad factura pentru apa + antigel nou

GSXF-ul din 2001 are racire pe aer/ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare cea mai de cacao faza sa vezi ca omul nu stie si sa-l arzi pentru asta, sigur asa nu se fac clientii fideli.

Ai mai facut ceva cu aia? macar sa mai recuperezi o parte din bani? Tinand cont ca nu ti-au remediat problema initiala nu vad de ce le-ai da bani, daca nu-s capabila sa munceasca pe chibrite. Eu zic sa te duci la protectia consumatorului daca ai tot devize, facturi etc.

 

Initial nu am dorit sa le fac numele de cacao pana nu ma conving ca chiar si-au batut joc. Acum insa cand m-am convins care e treaba, am zis sa le fac reclamatie la opc, cand observ ca nu am stampila/semnatura lor pe foaia cu manopera!!! (cea in care scrie de garantie), am doar pe cea cu factura la piese.

Stiau ei ce stiau de nu au pus stampila pe foaia cu garantia.

Am sa revin cu niste poze la facturi sa vedeti voi pana unde poate duce nesimtirea.

 

Cand aduci motorul sa se mai uite o data la el si te ia din scurt cu "n-am ce sa-i fac.. decat sa-i mai strang suruburile pe raspunderea ta!".. ce sperante de intelegere mai poti avea?

 

Elfworkshop este al doilea service la care m-am fript dupa kaore, alti meseriasi prestigiosi care lucreaza scump si de mantuiala...

 

Stiu ca sunt putine service-urile la noi, insa o mica mare lista neagra cu cele mai nesimtite service-uri, dealeri/reprezentante nu cred ca ar strica.

Editat de cangac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vad treaba in 2 feluri:

1. te duci la opc asa cum ai actele fara stampila sa vezi ce zic, in caz ca e ceva in neregula te reintorci pe la service sa-ti puna stampila

sau

2. te duci direct la service sa-ti puna stampila acolo si apoi la opc.

 

Adica daca eu ma duc cu motorul bucati in brate si ala imi da un sut in fund asta e, dar daca se apuca de treaba imi ia si bani pentru ea

ma astept s-o duca la bun sfarsit sau daca nu e in stare s-o faca, sa-mi ia o suma minima.

Ai incercat sa vorbesti si cu patronul? Poate e om de inteles si doar mecanicul ala e un nesimtit,poate alt mecanic se pricepe mai bine ... Abia in ultima faza sa te duci la opc, pentru ca daca se trezesc cu aia pe cap or sa se atace si nu cred ca mai ai cum sa te intelegi cu ei amiabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce chef or fi facut mecanicii dupa ce au luat banii omului...am patit si eu o mica jecmaneala..dar mica...la banii astia ii amenintam cu armata Statelor Unite nu cu OPC-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...