Sari la conținut

Suzuki Gsx600 F = Suzuki Katana?


qwerto
 Share

Postări Recomandate

Fratilor am o mare problema ,am gasit pe ebay niste piese pt motorul meu (suzuki gsx600f ) dar problema este ca acel motor e un suzuki katana (e din SUA). Este doar o diferenta de denumire???. Pt ca am nevoie de la ala si de aprindere,si tre. sa stiu daca merge sau nu!~ Ambele sunt an de fabricatie 2004.

Astept sugestiile voastre! multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este vorba despre acelasi motor. Atentie insa la cilindree. Tot Katana sunt si Suzuki GSX 750 F.

Suzuki GSX-F = Suzuki Katana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc .Ambele sunt de 600 cm, si din 2004 ,dar nedumerirea mea vine din faptul ca : seriile CDI box-ului difera f putin spre ex :

a mea are: 32900-08FJ0

131800 -8550 DENSO NIG 189

iar a tipului care e identica are: 32900 -08FK0

131800-8560 DENSO NIG 190

(parca ar fi cu un pas inainte)

 

 

asta ar fi mare mea nelamurire,daca asa pute sa schimb pe CDI-ul meu cu al lui. :laugh:

Si mai am doar cateva ore ca sa licitez pt aceasta piesa si nu stiu ce sa fac!!!!

Editat de qwerto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc .Ambele sunt de 600 cm, si din 2004 ,dar nedumerirea mea vine din faptul ca : seriile CDI box-ului difera f putin spre ex :

a mea are: 32900-08FJ0

131800 -8550 DENSO NIG 189

iar a tipului care e identica are: 32900 -08FK0

131800-8560 DENSO NIG 190

(parca ar fi cu un pas inainte)

asta ar fi mare mea nelamurire,daca asa pute sa schimb pe CDI-ul meu cu al lui. :laugh:

Si mai am doar cateva ore ca sa licitez pt aceasta piesa si nu stiu ce sa fac!!!!

 

Poate e o versiune revizuita.

In principiu trebuie sa fie la fel. Daca zice katana 600 din 2004 ... sigur e 600f

 

Pentru siguranta verifica http://www.motorbikes.be/en/ si vezi in 2004 daca s-au mai fabricat si alte suzu de 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e o versiune revizuita.

In principiu trebuie sa fie la fel. Daca zice katana 600 din 2004 ... sigur e 600f

 

Pentru siguranta verifica http://www.motorbikes.be/en/ si vezi in 2004 daca s-au mai fabricat si alte suzu de 600

Tind sa cred ca este aceasi si cred ca ar trebui sa cumpar piesa! Thx pt ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...