Sari la conținut

scuter pentru drumuri lungi


marko
 Share

Postări Recomandate

Dupa mine Yamaha Majesty 250 sau 400 sunt cele mai bune pentru drum lung. Cu toate ca au rotile relativ mici, pozitia la condus e atit de comoda incat nu ai treaba cu gropile. Puterea se suficienta pentru depasiri si pentru viteza. 120km/h (versiune 250cc) cred ca sunt arhisuficienti daca mergi intr-o calatorie. Consumul este FOARTE BUN: la 100km cu o viteza intre 90 si 110 a consumat 3,4 litri.

La toate astea se adauga spatiu pentru bagaje URIASH si locul pasagerului deasemenea foarte comod.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine Yamaha Majesty 250 sau 400 sunt cele mai bune pentru drum lung. Cu toate ca au rotile relativ mici, pozitia la condus e atit de comoda incat nu ai treaba cu gropile. Puterea se suficienta pentru depasiri si pentru viteza. 120km/h (versiune 250cc) cred ca sunt arhisuficienti daca mergi intr-o calatorie. Consumul este FOARTE BUN: la 100km cu o viteza intre 90 si 110 a consumat 3,4 litri.

La toate astea se adauga spatiu pentru bagaje URIASH si locul pasagerului deasemenea foarte comod.

 

intr-adevar, pozitia e mai comoda pe majesty fata de grand dink.

cu toate astea, burgmanul e si mai comod decat majesty-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, pozitia e mai comoda pe majesty fata de grand dink.

cu toate astea, burgmanul e si mai comod decat majesty-ul.

Dupa mine Burgman e URAT (inafara de versiunea de 400 din 2007 si pina azi). nu are portbagajul asa mare, si consuma mai mult. majesty 250 are cel mai mare portbagaj din maxiscootere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine Burgman e URAT (inafara de versiunea de 400 din 2007 si pina azi). nu are portbagajul asa mare, si consuma mai mult. majesty 250 are cel mai mare portbagaj din maxiscootere.

depinde ce vrea omu'.

un topcase rezolva cam toate problemele de depozitare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

ORICE IN 2 SAU 4T...

 

 

Depinde modul de exploatare

 

La 2t racire pe apa la fiecare 50 km pauza de tzigara pe timp de vara

Cand e rece timpul afara merge nonstop un 2t ---eu vorbesc despre cele racite pe apa,,,cele cu racire pe aer sunt bune pe distante mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Nu mai faci nici o pauza , te urci pe el si te tot duci , eventual daca te doare spatele te mai opresti..

 

 

Daca vrei sa mergi constant cu vreo 90 , fain si cu consum putin... un aprilia leonardo 125cc , malaguti f18 125cc , si mai rapid putin runnerul 125cc . Nu te baga la 70cc si 80cc . :laugh:

da ai dreptate aprilia leonardo de 15cc am eu, cu 90km.h poti merge pana golesti rezervoru...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am mers pe un scarabeo de m-am plictisit. fara oprire,zeci de km. avantajul era ca viteza prindea usor fara sa turez motorul, apoi mergea ca unul electric,de nu se auzea.fiabil.

am mers si cu yamaha slider roti de 12,trebuia turat puternic sa ia viteza, dar omoram motorul la drum lung,necesita turatie mare la viteza mare. roata mica urca usor coastele si dealurile,dar nu e touring...am schimbat la segmenti....

nu e corect sa vb de maxiscutere care au alt motor...nu comparam 50cc cu 250...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...