Sari la conținut

Sb 9 mai Buc-Bv-Sighisoara-Sibiu-Rm Valcea-Pitesti-Buc


Postări Recomandate

salutare,

 

- propun iesire sambata 9 mai, intalnire ora 08 30 , plecare 09 00, de la petrom , langa fantana miorita

- traseu : bucuresti - 170 km - brasov - 118 km - sighisoara - 37 km - medias - 56 km - sibiu - 97 km - ramnicu valcea - 61 km - pitesti - 114 km - bucuresti, total km 655 .

- pauze de preferat - brasov , gustare de acasa

- sighisoara , pauza principala, cu vizitare cetate, masa pranz la cetate

- sibiu, gustare de acasa sau la benzinaria omv

- ramnicu valcea, gustare de acasa sau la omv

- pitesti inainte de autostrada, pauza scurta

- in legatura cu pauzele,,,de preferat la benzinarii, unde avem acces la mancare, alimentare benzina, toaleta ; nu vreau sa sune a militarie, dar sunt naspa pauzele alea mult prea dese,,,

- vremea este ok, vezi www.weather.com

- viteza : in localitati 70 - 90 km/h, iar in afara localitatilor, unde se poate bagam 120 - 130 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut fix acelasi traseu sambata trecuta.

E cam tarziu sa pleci la 9 ...

Eu am plecat la 6:30 din Bucuresti...si doar o pauza de alimentare la Petromul din Valeni...si am ajuns la 11:30 in Sighisoara. Am vazut cetatea (fara sa iau masa acolo)...apoi 1 pauza pe Dealu Negru la mici la retur (e pacat sa nu te opresti la cat de buni sunt)..si una de alimentare.

Am ajuns in Bucuresti la 9 seara...dar fiind 2 mai...era libera Valea Oltului pe sensul spre Bucuresti. Atlfel...anul trecut cand am facut traseul asta...am ajuns la 11 noaptea.

Ai 700 km daca o iei pe Cheia.

E mai frig dimineata...dar poti prinde drumul mai liber.

Vezi ca la Rupea era radar mobil (posibil sa fie si weekendul asta)...asa ca la 70-90 .. iti iei amenda 1 bulion + puncte.

Distractie placuta. Cetatea e super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai plecam mai devreme, numai sa fie doritori,,,traseul este f frumos, virajat, starea drumului este buna, haideti, indrazniti !

 

cazare este chiar in cetate, cel putin acum cativa ani asa era,,,dar cauta pe net , ca trebuie sa gasesti, eu nu pot sa plec 2 zile, ca ma cert cu nevastuica,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fac si eu traseul asta dar in 2 zile, pt ca nu-mi place alergatura. stie cineva cum e cu cazarea in sighisoara? pensiuni, camping etc

 

http://www.aquariscamp.net/

Eu am sunat la astia saptamana trecuta si era 15 Ron / pers cortu' parca.

Mai da un telefon ca sa fi sigur.

Nu am stat...dar mi s-a parut rezonabil .

In afara de asta mai sunt si altele. Uite-te si la Biertan :angry: . Merita vazut. (mai ales Biserica Fortificata). In 2 zile ai timp de ambele.

Masa poti sa incerci la Casa Dracul la Danes. Se mananca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer nu as mai face acelasi traseu inca o data la distanta de o saptamana. Nu e vorba de nr de km.

Bine...intervine si bugetul...care e sfasiat de criza :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cred ca moare plimbarea asta,,nimeni nu s-a alaturat pana acum, asa ca poate ramane pe alta data, ca e un traseu frumos

 

eu deja disperat ca n-am cu cine sa ies maine, am cerut umil acceptul celor care ies la voineasa cu bmw urile sa ma primeasca si pe mine, fac o pauza acolo si ma intorc ,,,am mai incercat si la alti baieti care merg spre brasov, barajul siriului,

 

as merge oriunde, numai sa nu merg singur cuc,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cred ca moare plimbarea asta,,nimeni nu s-a alaturat pana acum, asa ca poate ramane pe alta data, ca e un traseu frumos

 

eu deja disperat ca n-am cu cine sa ies maine, am cerut umil acceptul celor care ies la voineasa cu bmw urile sa ma primeasca si pe mine, fac o pauza acolo si ma intorc ,,,am mai incercat si la alti baieti care merg spre brasov, barajul siriului,

 

as merge oriunde, numai sa nu merg singur cuc,,,

 

 

as merge eu dar viteza de croaziera sa fie 70-80 am supermoto si pasager si am 49 foaia pe spate :angry: si nu vreau sa merg turat cu ea daca vrei poate mai scurtam traseul, dar pe la sighisoara tot as vrea sa ajung! daca vrei sa mai mergi baga un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...