Sari la conținut

"muzicuta" yamaha xt 660


Postări Recomandate

salut.as avea nevoie de o "muzicuta",partea dintre carburator si motor pentru un yamaha xt 660. nu stiu cum se numeste la moto,dar la scuter parca aia ii muzicuta,nu??

mi-ati putea spune de unde as putea comanda si cam la ce pret?ma puteti ajuta voi,pls?

va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce iti foloseste muzicuta?Eu stiam ca e doar pentru motoarele in doi timpi.

i pt motorul unui prieten,si din cate imi aduc eu aminte,i posibil sa fie in 2 timpi,fiind un xt mai veki.oricum stiu ca are ceva valve,supape. . si functioneaza cam ca si la scuter . pe dinafara ii un cauciuc care face legatura intre carburator si motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti cam lipsesc cunostintele tehnice elementare, dar nu e nimic, iti explicam: daca are supape/valve (e acelasi lucru) si mai ales daca are DOUA sau mai multe (de obicei patru) motorul functioneaza in 4 timpi.

Ce an este motorul? Ai putea pune poze?

 

Ce iti trebuie tie este de fapt flansa dintre galeria de admisie si carburator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti cam lipsesc cunostintele tehnice elementare, dar nu e nimic, iti explicam: daca are supape/valve (e acelasi lucru) si mai ales daca are DOUA sau mai multe (de obicei patru) motorul functioneaza in 4 timpi.

Ce an este motorul? Ai putea pune poze?

 

Ce iti trebuie tie este de fapt flansa dintre galeria de admisie si carburator.

corect,pentru ca nu sunt direct interesat de asa ceva..si nici nu am avut timp sa caut informatii pe net sa vin la voi cu informatii...de aceea speram sa ma ajutati voi,fara sa ma certi ca nu stiu si nu cunosc.

poze poate in week-end,mai repede nu pot sa pun,dar ii asa cum zici tu. motorul destul de vechi,intre 95-99(nu stiu exact).o sa incerc sa aduc si poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...