Sari la conținut

Enduro Pt Incepatori In Domeniu.


Postări Recomandate

Buna domnilor enduristi, am si io o intrebare pt voi, in curand e posibil sa imi schimb motoreta, si inca nu stiu pe ce parte a fortei sa trec :yikes: (enduro vs. speed). Ambele imi plac fff mult, deci alegerea e mai grea.

Insa enduro-ul are un punct in plus, ca am gasit enduroaice destul de ieftine :yikes: .

Ce otoreta recomandati, cum am mai scis pt un incepator in domeniul enduro-ului , care sa fie bun si pe asfalt, la drumuri lungi si si pe teren accidentat. Sa fie si ieftin si si bun , sa fie fiabila, si sa aiba cat de cat ceva putere... complicat nu? :eek:

Multumesc :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna domnilor enduristi, am si io o intrebare pt voi, in curand e posibil sa imi schimb motoreta, si inca nu stiu pe ce parte a fortei sa trec :yikes: (enduro vs. speed). Ambele imi plac fff mult, deci alegerea e mai grea.

Insa enduro-ul are un punct in plus, ca am gasit enduroaice destul de ieftine :eek: .

Ce otoreta recomandati, cum am mai scis pt un incepator in domeniul enduro-ului , care sa fie bun si pe asfalt, la drumuri lungi si si pe teren accidentat. Sa fie si ieftin si si bun , sa fie fiabila, si sa aiba cat de cat ceva putere... complicat nu? :eek:

Multumesc :yikes:

suzuki dr 350 ideala pt incepatori fiabila si foarte manevrabila dar cine le are nu le vinde. :yikes: si intra pe segmentul enduro iti da mai multe satisfactii si o motocicleta enduro este mult mai usor de pilotat de un incepator decat o vitezista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am dat cu 1 pic (poarte putin) ambele parti (cu gpz 900 si yamaha xt 600) si ambele mio placut la fel de mult, la enduro imi place mai mult cum te scutura pe teren accidentat si simti viteza mai bine, la speed imi plce look-ul si poziti in sa.

acel dr 350 de care zici tu, cam la ce pret se gaseste? io in piata az am vazut dr big la 1500, si supertener cam la aceasi pret, da din ani 88, 89, cei drept asta is cam prea mari deocamdata, deci dr 350 fiind cam jumatatea big-ului, ar trebui sa fie pe la 1000 E ? (tot din aceasi ani) :yikes:

 

Later edit: uite ce am gasit:la 800E

la 1500 E

asta cu 1500 ii cam mult, io unedva sub 1000 pot permite din pacate.

honda slr 500E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si honda xl 500 e destul de buna ieftina si e fiabila greutate cam 140kg dar o poti tine usor si daca cade nu are ce sa se sparga:Pavantajul e motorul mai mare viata mai lunga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieftin insemnand cat? 1500 E? ca pt mine din pacate asta inseamna f scump. deci daca iau motor din tara undeva pe la 1000 maxim imi pot permite, si ala cam greu, daca e sa iau din strainatate cam pe la 700 E ca mai tre si acte si drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,dar daca l iei din strainatate il iei bun(din germania ca in italia sunt praf):yikes: bafta in orice caz....pe la 1000de euro nu stiu ce poti lua :yikes: doar neinmatriculat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,dar daca l iei din strainatate il iei bun(din germania ca in italia sunt praf):yikes: bafta in orice caz....pe la 1000de euro nu stiu ce poti lua :yikes: doar neinmatriculat

cine ti-a bagat in cap toate prostiile alea ca in it. sunt praf??? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ti-a bagat in cap toate prostiile alea ca in it. sunt praf??? :yikes:

gandeste putin cat tip se dau aia cu motocicletele :eek: .....11 luni pe an :yikes: si am vazut multe la viata mea :yikes: sunt cam praf am vorbit si cu italieni care spuneau chestia asta ,

daca nu ma crezi verifica pe pielea ta....binenteles exista si exceptii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...