Sari la conținut

Acceleratia


Postări Recomandate

salut!am un zx9r pe carburatie!problema este ca atunci cand e la relantiv si accelerez brusc,dar tare se ineaca si da sa se opreasca motorul!deci daca ii dau cursa manetei pana in cap repede se ineaca!dc?iar daca merg cu ea pe la 2500 rpm face socuri!dc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!am un zx9r pe carburatie!problema este ca atunci cand e la relantiv si accelerez brusc,dar tare se ineaca si da sa se opreasca motorul!deci daca ii dau cursa manetei pana in cap repede se ineaca!dc?iar daca merg cu ea pe la 2500 rpm face socuri!dc?

 

Cred ca la aorice motocicleta..daca tragi de gaz cu vitezas luminii nu raspunde imediat la turatie si se ineaca..mai ales la un Kawa din '98...nu tragi tare tare....

 

E posibil ca amestecul sa nu fie cel optim...trebuie reglate sincronizate....vechea problema a carburatorului...uffff

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
Cred ca la aorice motocicleta..daca tragi de gaz cu vitezas luminii nu raspunde imediat la turatie si se ineaca..mai ales la un Kawa din '98...nu tragi tare tare....

 

E posibil ca amestecul sa nu fie cel optim...trebuie reglate sincronizate....vechea problema a carburatorului...uffff

La "relantiv"? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relativ relantivul asta.

 

E normal la carburatie fara Throttle Position Sensor sa se intample ceea ce descrii tu. In mod normal nu turezi ca dementu motoru in 10 mii de pe loc :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburatoare varza, vreo membrana sparta sau fisurata, trage aer fals, filtru de aer imbacsit, bujii varza...si lista poate continua, dar uite-te la partea de alimentare si aprindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...