Sari la conținut

NEUTRALUL !


Postări Recomandate

problema e simpla ............scot din viteza , dar becul de neutral nu se aprinde ( NICI MACAR O SCLIPIRE )

 

1 ) desfacut bord , verificat / schimbat bec care nu e ars

2 ) verificat firele/mufele de la bord pana la cutia de viteze ........nici o problema

MAI DATI-MI IDEI INAINTE SA MA APUC SA DESFAC CUTIA DE VITEZE !!................MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI DATI-MI IDEI INAINTE SA MA APUC SA DESFAC CUTIA DE VITEZE !!................MULTUMESC

Mmm... sa ma gindesc. Vezi daca nu e de la altceva! Te-am ajutat?

Schimba bujiile sincronizeaza carburile.

Sau nu ma lua in seama :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
problema e simpla ............scot din viteza , dar becul de neutral nu se aprinde ( NICI MACAR O SCLIPIRE )

 

1 ) desfacut bord , verificat / schimbat bec care nu e ars

2 ) verificat firele/mufele de la bord pana la cutia de viteze ........nici o problema

MAI DATI-MI IDEI INAINTE SA MA APUC SA DESFAC CUTIA DE VITEZE !!................MULTUMESC

Verifică dacă atunci când eÂşti la puntul mort, între firul sondei de neutru din cutie Âşi masă ai rezistență 0 ohm. Dacă nu, schimbă sonda.

Editat de mariion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoti mufa din sonda este un singur fir si pui firul la masa ,daca se aprinde becul atunci desfaci sonda si vezi ca are o lamela de alama care se uzeaza dupa caz repari sau inlocuiesti ,daca nu se aprinde becul atunci verifici inst.el. releul din cutia de jonctiune sau fir pe traseu,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ....am sa incerc asta inainte de a face motorul bucati ..........de mers merg cu el in continuare ca sunt obisnuit cu cacao-uri deastea dar ma streseaza ca are o bubita , cred ca ma intelegeti !!!

p.s. carb si bujiile le-am facut luna trecuta (personal )!! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...