Sari la conținut

Electrica Moto..


dannym
 Share

Postări Recomandate

am dezmembrat moto pt face-lift si nu mai stiu cum sa pun firele de la bobina si CDI... stie careva vreun electrician moto sau se pricepe careva la legaturi intre PULSER, CDI, BOBINA SI ALTERNATOR??? precizez ca nu are legatura cu vreo schema sau coduri de culori deoarece e o improvizatie pe o honda de enduro la care nu mergea decat farul...(si pedala...acum nu mai reusesc sa-i dau scanteie la bujie...)

multumesc de orice ajutor!!!

post-970-1140439134_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu decat ca: motorul e de honda xl 79-83, are 4 fire colorate +1 pt neutral, de la alternator. pe dreapta are doua fire de la un cititor(pulser) care am inteles ca ar trebui sa intre in CDI, un fir mare negru care intre din CDI in bobina(bobina este izolata de masa si nu am gasit nici un fir de masa care ar trebui sa vina la ea). eu am conectat firele asa cum mi-am adus aminte dar nu da scanteie...

 

CDI- shindengen CI-03 (nimic pe net de el...)

bobina- TEC BS41-CDI are un papucel si fisa... lamele pe urechile de shuruburi ....atat...

am o schema dar nu corespunde decat alternatorul ca culori si atat. (nici nu prea stiu eu sa citesc schema...)

XL250Wirings.ppt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...