Sari la conținut

Si choperele pica 3


FLAMINGO
 Share

Postări Recomandate

Vis-a-vis de Spitalul Sf, Ioan, aproape de IML, pe sensul pe mers dinspre targul Vitan spre Sos. Oltenirei, in jur de ora 18:15, am vazut cum a cazut un choper albastru cu nr. B (...) HCX sau HXC... In fata se afla si o enduroaica, Yamaha parca. Din cate am vazut, nu erau impreuna, dar nu asta era important.

 

Cazatura s-a petrecut cu vreo 5-6 metri inainte de semafor care era pe rosu la care enduroaica a ajuns prima. Se pare ca motociclistul de pe choper a observat prea tarziu duba care se afla pe banda 2. In fine, asta ramane de vazut daca o sa apara pe aici sa relateze. Ideea era ca pe sosea la locul cazaturii nu se afla vreo pata de ulei, nisip, noroi, etc.

 

Dupa ce a vazut cazatura in oglinzile retrovizoare, enduristul a tras pe dreapta sa acorde primul ajutor. Respect pentru asta. Din ce-am observat, choperistul n-a patit mare lucru... motorul a fiind culcat pe partea stanga. De apreciat ca soferul dubei, care dupa ce a vazut accidentul (tot in retrovizoare) a mai mers cativa metri, trecand pe rosu, sa acorde si el prim ajutor motociclistului cazut. Acum nu stiu, s-o fi gandit c-a fost vinovatul moral... in fine.

 

Conditii de vizibilitate = excelente

Viteza = aproximativ 25-30 km / h.

Echipament = casca si cam atat.

Fara geaca sau alte protectii, doar o camasa cu maneci scurte si parca pantaloni scurti.

Motorul = mici "leziuni" externe pe partea stanga. Daca nu ma insel, era un Marauder... dar nu sunt sigur deoarece totul s-a petrecut foarte repede.

 

Sanatate maxima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu vad rostul topicului.

io n-am vazut rostul nici al topicurilor 1 si 2. accidente nu-s, in principiu doar spun ca chopperistii pot si ei sa cada, ca si ailalti. descoperirea secolului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...